Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zmiana stylu nowojorskiego na polski mieszczański


nuxe

Recommended Posts

powiem Ci że te płytki 3 d właśnie w tej wtopionej bieli robią dla mnie fajny efekt, w ogóle nie widać łączeń, mozaika mimo mojej opcji szarej fugi reprezentuje się zaskakująco dobrze :yes:

szafka jest już wybrana ?

gratuluję skończonej elewacji, super, że attyka uratowana, no to faktycznie mogłoby przestać lać, bo chętnie obejrzę zdjęcia :)

z tymi kolorami to zawsze wątpliwości zostaną, ale powiem Ci fajnie, że już masz ten etap za sobą, za miesiąc już nie będziesz pamiętała rozterek, tylko będziesz mieszkała w wygodnym gniazdku :))

 

sztukaterię zamawia wykonawca na stronie tutaj

ponoć zawsze tam zamawia i jest ok, pożyjemy i zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 491
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

nuxe bardzo bardzo mi się podoba Twój domek, śliczna ta elewacja i powiem Ci, że optowałam za listwami wokółokiennymi także na piętrze, to teraz widzę, że idealnie się komponuje piętro z listwą pod podbitką i parterem z listwami wokół okienn :wiggle:

 

co Ci ratował pan Wojtek ? ja niczego nie umiem się dopatrzeć, więc zapewne zrobił to perfekcyjnie :)

 

czy w Twojej podbitce jest wentylacja i jakieś kratki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budowlańcy źle zrobili wykusz - jest za wysoki o 30cm dlatego są na nim dwa gzymsy.

A listwy wokół okien na piętrze to już raczej by się nie zmieściły więc architekt na pocieszenie dał ten gzyms pośredni pod oknami.

 

Kjuta, bardzo jestem ciekawa Twojej elewacji, bo widzę, że masz dopracowany każdy milimetr.

A jak u Ciebie wygląda sąsiedztwo? Czy domki są w podobnym stylu?

U nas wszyscy mają domy z poddaszem użytkowym więc nasz klocek mocno się wyróżnia. Za to mamy tak jak wszyscy czerwony dach i białą elewację.

 

Natomiast widzę, że białe drzwi wejściowe są trudne w utrzymaniu. Pewnie za rok lub dwa trzeba je będzie przemalować. Możliwe, że zrobię szary kolor, wyglądałoby to tak: PA060087szare.jpg

 

Szafki łazienkowej jeszcze nie zamawiałam, czekam aż glazurnik podciągnie się z drugą łazienką, żeby stolarz mógł od razu zmierzyć dwie szafki.

Co do koloru to jeszcze się waham czy ciemny grafit czy raczej szary.

 

Teraz siedzimy nad schodami. Chciałam szare ze słojami, z brokatem i perłą ale coś stolarz nie może utrafić z efektem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę zaglądać, jeśli pozwolisz :)

Dom, styl całkowicie inny od tego co u mnie, ale tym bardziej jestem ciekawa.

 

Szafkę w łazience zrobiłabym granatową, ale takim granatem złamanym w kierunku grafitu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pestka56, zapraszam. Ja Ciebie też podglądam :).

 

Mam w projekcie stalowy płotek nad wejściem. Nie jestem pewna wzoru i koloru (biały) zaproponowanego przez architekta.

Attyka.JPG ogrodzenia_metalowe_2220197.jpg

Pewnie ten motyw powinien się pojawić w metalowym ogrodzeniu - znalazłam coś podobnego i raczej mi to nie pasuje.

Czy możecie mi coś podpowiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:-D

 

A nie masz gdzieś w okolicy kowala. Masz piękny dom. Warto byłoby takiego artystę znaleźć i sprawdzić możliwości.

Jakoś mi nie pasuje ten wzór. Chyba szukałabym bardziej finezyjnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiadomienia mi nie przychodzą... :(

 

nuxe nie szłabym w biały płotek, pewnie ogrodzenie będziesz miała czarne/antracyt i oprócz wzoru nawiązałabym kolorem, sama dokładnie nie wiem, jaki płot/ogrodzenie u mnie, ale wzór daszku już mam (chyba) opanowany :)) ja z kolei stawiam na proste formy, one się nigdy nie opatrzą :)

mam taki na pinterescie podobny do Twojego

plot.jpg

 

tutaj mój pinterest ogrodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może coś w kierunku art-deco?

http://goldstal.pl/wp-content/gallery/balustrady-wewnetrzne-i-schody/dynamic/balustrada-zamek-przerobiony.JPG-nggid03622-ngg0dyn-280x200x100-00f0w010c011r110f110r010t010.JPG

 

http://databel.pl/img/gallery/small_19_1269684121.jpg

 

http://www.resurrection.com.au/images/steel/Steel%20Gate%20Drawings/Art-Deco-Gates.png

 

 

c9d720e2424041afa0bfffbb89a9faa6--art-deco-design-art-deco-style.jpg

 

529e4b90a7e6a47714ff7c5cb0ef7b39.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudna sprawa z tym ogrodzeniem. Tez chciałabym coś z art-deco, bo te Wasze propozycje ładnie wyglądają. Jednak chciałabym zobaczyć to na żywo, wcześniej nie zwracałam uwagi na ogrodzenia więc zupełnie nie mam pojęcia co mi się podoba. Trzeba będzie wybrać się na spacer po Wilanowie i jak wpadnie nam w oko coś ładnego to po prostu zrobimy sobie tak samo.

 

Wczoraj (piętek 13-tego) glazurnik robił podłogę na korytarzu na piętrze. Projekt był dość ogólny i niestety teraz widzę, że źle to wyjdzie.

Nie nalegałam specjalnie, żeby glazurnik tak dociął białe płytki, żeby opaska z czarnej i szarej płytki miała z każdej strony taką samą szerokość, no i teraz będzie z jednej strony 16 cm opaski, a z drugiej 24 cm. Położone są na razie tylko białe płytki.

Co robić - skuć całą podłogę, czy zostawić już tak jak jest?

Nie wiem też jakie płytki dać na progi - czy dać szarą, czy też oddzielić ją w progu czarnym paskiem, czy jeszcze jakoś inaczej to zrobić?

Ta szara płytka jest taka sama jak w łazience i tu przejście na korytarz będzie naturalne.

00_korytarz.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię żebyś w Wilanowie znalazła jakieś fajne wzory ogrodzeń. Raczej przejedź się do Konstancina na Królewską Górę. Tam może coś być. W samym Wawrze też kiedyś widziałam kilka fajnych furtek. Warto byłoby pochodzić po uliczkach na Starym Żolibożu wokół Pl. Inwalidów i Pl. Wilsona. Tam prędzej znajdzie się coś ciekawego. Także willowe części Mokotowa mogą kryć skarby.

Ale ja zaczęłabym od kowali. W Konstancinie są, widziałam nawet przy głównej ulicy. Są w Józefosławiu pod Piasecznem i w samym Piasecznie. Na pewno mają katalogi zdjęć. Może mogą pokazać coś na miejscu, bo akurat się robi. A jeśli chciałabyś zobaczyć na żywo, to pewnie podadzą adres. Poza tym, to dwie pieczenie przy jednym ogniu, bo można ocenić pracę kowala na miejscu.

 

Jeśli chodzi o podłogę, to gdyby była na parterze, skułabym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogrodzenie będziemy jednak robili w przyszłym roku. Zabezpieczymy teraz teren żeby nam zwierzęta nie wchodziły i tak jakoś przetrwamy zimę. Na szczęście trzeba tylko zrobić front - boki ogrodzenia zapewniają sąsiedzi. Będę więc miała 2-3 miesiące na poszukanie fajnego ogrodzenia. Dobrze się też składa, bo zimą opadną liście i krzaki nie będą już zasłaniały płotów.

 

A że Żoliborz to dobry kierunek to wiem, bo tam znaleźliśmy inspirację dla naszej oranżerii wejściowej.

Tak po ludzku nie jestem w stanie teraz ogarnąć tematu ogrodzenia, mamy na głowie prace wykończeniowe i trzeba dopilnować tego. Pewnie zaraz zaczną nam wychodzić wszystkie usterki i niedoróbki. No i wtopa z korytarzem pokazała, że nie da się polegać na innych, wszystko muszę mieć przemyślane i zaplanowane z góry.

 

00_korytarz_płytki.jpg

A żeby już nie generować kolejnych błędów, to jak powinny być cięte płytki na tę szarą opaskę i progi? Czy tak jak zaznaczyłam kolorem zielonym jest dobrze?

 

PS A furtkę to znalazłam taką:0_furtka.jpg

Edytowane przez nuxe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kjuta, masz rację co do tej balustradki nad daszkiem. Jak zrobię taką małą jak architekt wymyślił, to ona i tak niczego nie zakryje. Trzeba zrobić coś trochę większego. Dziękuję za tę balustradę, podoba mi się.

 

Co do szarych płytek, to glazurnik zrobił takie cięcia - mam nadzieję, że widać:

PA160082.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, mąż zamontował właśnie plafon nad wejściem, nie będzie już przed domem takiej ciemnicy.

Nie wiem po co daliśmy to oświetlenie nad drzwiami wejściowymi, skoro obok przewidzieliśmy 3 punkty do oświetlenia elewacji.

Ten plafon jest mega prosty i kolorze antracytowym, czyli mocno zbliżonym naszej obróbki blacharskiej. Jutro zrobię prawdziwe zdjęcie.

Plafon_antracyt.JPG

Co do fugi to będzie w 3 kolorach: biała (epoksydowa), stalowa i czarna. Glazurnik sam to zaproponował. Akurat te kolory to już mamy kupione do innych pomieszczeń, to się wykorzysta.

A teraz siedzimy i dumamy jak przysłonić to okno w łazience: PA150082n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shutersy połówkowe byłyby świetne, ale po pierwsze drogie okropnie, a po drugie po otwarciu wisiałyby nad wanną. Może coś takiego http://alegratka.pl/ogloszenie/rolety-materialowe-dzien-i-noc-plisy-22963249.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...