Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zmiana stylu nowojorskiego na polski mieszczański


nuxe

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 491
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Chyba za dużo jest tych listew. Gęsto się zrobiło.

 

Mam nadzieję, że to co napisałam pomoże ci. Pamiętaj, żeby próby robić na tymsamym drewnie, z ktorego będą stopnie.Nie napisałam tam, ale różnice mogą być zależnie od wilgotności drewna, kierunku cięcia.

Tak przy okazji wiesz, że wszelkie drewno w domu, szczególnie podłogi powinno odleżeć co najmniej kilka miesięcy w domu, gdzie będzie wykorzystane? To, żeby się „przyzwyczaiło” do warunków. Inaczej np. podłoga potrafi się wypaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta ściana wygląda na niedopracowaną. Jest śnieżnobiała i trochę się gryzie z mleczną bielą tych płytek kwiatkowych. Gdyby były te shutersy - to taka prosta ściana mogłaby zostać, ale raczej długo nie będzie tych shutersów, bo nie dam za nie więcej kas niż kosztowało samo okno.

Dziś przemaluję ścianę na szaro (kolor dobrany do szarych płytek ale 2 tony jaśniejszy) i zobaczę czy to wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nuxe lepiej aby czekało na jakiś szczegół niż zasypać ścianę za przeproszeniem gównem, jeśli już jakieś kolory Ci się gryzą to żadna sztukateria nie pomoże, zwłaszcza że mówimy o dopasowaniu sztukaterii w sposób niesymetryczny, wtedy na ścianie masz aż dwie dysproporcje i w zęby będzie Cię gryźć

jak nie zrobisz zawsze będziesz mogła dołożyć, jak zrobisz, to już nie zdejmiesz a będziesz miała mały kiczyk za dużą kasę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś malowanie więc zobaczymy jak to wyjdzie. Niedługo też przyjedzie lustro, kinkiet już jest, trzeba go tylko zamontować.

Byłoby super gdybyśmy zdążyli przed świętami.

A przy sztukaterii się nie upieram, szczególnie, że musielibyśmy sami ją nakleić - wywaliłam przecież ekipę remontową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściana już pomalowana. Wyszła z tego grubsza robota, bo jak bliżej przyjrzałam się ścianie i okolicy, to wyszły niedoróbki malarskie i trzeba było rozszerzyć obszar malowania. Szary kolor ładnie wtopił się w łazienkę i ta ściana już nie rzuca się tak agresywnie w oczy. Okno zostało stosownie wyeksponowane i białe kwiatki wyglądają idealnie. Jutro poodklejam plasterki i zrobię zdjęcia.

Elfir - zasłony w łazience? Coś nie bardzo mi się to widzi.

 

Trochę uciekł nam ten weekend, bo się pochorowaliśmy. Ale co tam, nieważne że gorączka - na tę śnieżną ścianę już nie mogłam patrzeć.

Chcielibyśmy jeszcze przed świętami pomalować kuchnię i hol. Damy biały - kolor 9003, bo na farbach Tikkurili wychodzi on ciut ciemniejszy i bardziej szary niż NCS S 0300-N.

Ponaglamy też szklarza ale czuję, że chyba nie będę miała luster na święta :(

Edytowane przez nuxe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Draperie zdobiące łazienkowe okna są tak samo często wykorzystywane w najróżniejszych stylowo wnętrzach jak ciężkie kryształowe żyrandole. Dobrze wymyślone dodają elegancji i ciepła :)

 

chango-co-amangansett-bathroom-01.jpg

brooke-shields-new-york-townhouse-7.jpg

house beautiful.jpg

retro-bathtub-4-533x800.jpg

ec13b3bf7639dfcf65bc4b3aeda99822.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmogła nas gruźlica żłobkowa i dwa tygodnie mamy w plecy. Synek już zdrowy a my jeszcze się męczymy. Uff

Dziękuję za firanki - pięknie prezentują się pokojach kąpielowych. Wydaje mi się, że w mojej zwyczajnej łazience to nie wyglądałyby już tak dobrze.

Jednak ruszyło mnie sumienie i skorzystałam z tych inspiracji, bo zdjęłam bibułę z okna, która mniej lub więcej broniła naszej prywatności i zawiesiłam właśnie białą zasłonkę.

Tymczasową - aż znajdę coś na to okno - czyli najlepiej shutersy w przystępnej cenie.

 

Zrobiłam nocne zdjęcie łazienki - słabo to wygląda no i nie widać przemalowanej ściany, ale da Wam pogląd na wszelkie utrudnienia techniczne z doborem czegoś do zasłonięcia okna.

Jak widać okno wlazło nam niemal w sufit, dodatkowo szprosy są zlicowane z ramą okna więc nie da się zamontować plis.

PC200006a.jpg

Cały czas liczę, że lustro przyjedzie do piątku więc mogłabym w sobotę zrobić lepsze zdjęcie już w świetle dziennym i z korzystniejszym wyposażeniem.

Edytowane przez nuxe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 4 weeks później...
  • 2 weeks później...

Witajcie Kochani

Dawno mnie tu nie było. Musiałam odłożyć sprawy domowe żeby zająć się zdrowiem. Doszłam do takiego momentu, że nie dało się ciągnąć remontu, bo co innego stało się ważne i pilne.

W grudniu podziękowałam za współpracę ekipie budowlanej i zostawiliśmy wszystko, niech leży i czeka na właściwy czas.

Bez presji i nerwów, które fundowali nam glazurnicy i stolarz mogłam odetchnąć i zebrać siły do walki ze starym/nowym wrogiem.

Zrobiłam co trzeba było zrobić, powstał plan działania i jakoś teraz jest mi lżej...

No i właśnie poczułam, że jestem już gotowa i właściwie bardzo potrzebuję żeby wrócić do porzuconych marzeń.

 

No to i jestem.

Na dobry początek dałam sobie zadanie - zakup kinkietów do białej łazienki.

Wybrałam dwa i nie mogę się zdecydować - oba widziałam na żywo i oba mi się podobają.

Nie znalazłam nic ciekawego w miedzi - zresztą byłoby już tego za dużo więc chromowane kinkiety jak najbardziej mi pasują.

02_AMPLEX Lancia 557 chrom, kinkiet479zł.jpg 02_AMPLEX Lancia 557 chrom.jpg Elstead-Lighting-Cora-355zł.jpg Elstead-Lighting-Cora.jpg

Mają być po bokach lustra, niestety nie mam teraz pod ręką bardziej aktualnego zdjęcia.

Lustro.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...