Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

optymalna grubość styropianu na strop i na podłogę na gruncie?


morawiec

Recommended Posts

Ktoś coś, sugestie, żeby było dobrze, lub b. dobrze ale i się opłacało:)?

pow. ok 170 mkw, parterowy budynek, poddasze nieużytkowe.

 

grubość nie ma nic do rzeczy jeśli użyjesz niewłaściwego izolatora, każdy styropian ma współczynnik możesz dać 30 cm EPS 100 150 (200) o lambdzie 0,41 albo inny 20 cm o lambdzie 0,33 lub 15 cm 0,31 albo płytę PIR o lambdzie 0,22-0,25 grubości 10 - 12 cm. Wszystko zależy od tego ile możesz zmieścić w posadzce i stropie żeby nie kombinować z wysokościami i nie pomieszać z progami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za kilka lat pewnie standardem będzie 1 metr.

 

nic na to nie poradzę, tak się porobiło że trwają wyścigi na kto będzie miał więcej. Jak sąsiad dał 20 cm to trzeba dać 25 cm żeby być lepszym i tak oto grubość izolacji rośnie mimo że niewiele to daje. Niebawem będziemy budowali domy tylko ze styropianu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś coś, sugestie, żeby było dobrze, lub b. dobrze ale i się opłacało:)?

pow. ok 170 mkw, parterowy budynek, poddasze nieużytkowe.

 

Strop oddzielający pomieszczenie ogrzewane od nieogrzewanego wymaga solidnego zabezpieczenia. Ocieplanie styropianem w grubości 25 cm lub więcej nie w obecnym standardzie jest przesadą. Strop może być bardzo dobrym przewodnikiem ciepła ( np. żelbetonowy) i starty przez słabo zaizolowany strop robią się znaczne. Trochę biznesu Dobrym rozwiązaniem na pewno będą płyty styropianowe Termo Organika o nazwie SILVER dach-podłoga . Ewentualnie proszę rozważyć płyty grafitowe TERMONIUM dach-podłoga, które będą skuteczniej izolować układ o około 15 %. Podobna też będzie różnica w grubości płyt przy zachowaniu takiej samej izolacyjności. Pamiętajmy w izolacji termicznej, kluczowe są dwa parametry jest jej grubość oraz λ Lambda, czyli jest współczynnik przewodzenia ciepła.

W przypadku podłogi na gruncie straty nie są tak duże jak w przypadku stropu, niemniej jednak 15 cm to obecnie rekomendowana przez ekspertów grubość minimalna

Edytowane przez Termo Organika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...