Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

prośba o pomoc w aranżacji mieszkania 38m2


arbea

Recommended Posts

Mam ogromną prośbę o pomoc w urządzeniu mieszkania w stanie deweloperski. Pokój, kuchnia, łazienka i przedpokój.

Wg projektu ma być osobna kuchnia ale chcielibyśmy ją przerobić na pokój dla dziecka.

Natomiast pokój zrobić z aneksem kuchennym. Wymiary poszczególnych pomieszczeń są następujące:

- pokój 19,41 m2

- kuchnia - 9,63 m2

 

W pokoju dla dziecka na ścianie z łazienką chcielibyśmy umieścić dużą szafę, natomiast w dużym pokoju na ścianie z drzwiami kuchnię pod zabudowę z lodówką wolno stojącą. I teraz zastanawiamy się czy wystarczy prosta kuchnia o długości ok 2.5 m czy zrobić ją w kształcie litery L

Poniżej plan mieszkania

 

https://www.fotosik.pl/zdjecie/c495aabca81408e4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 41
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mieszkanie jest w stanie deweloperskim, więc na tym etapie wszystkie "chwyty" są dozwolone. Z tego co się orientowaliśmy jest możliwość podciągnięcia kanalizacji do dużego pokoju, podobnie jak z przerobieniem instalacji gazowej (wszystkie rurki są na wierzchu). W pomieszczeniu przeznaczonym na kuchnię nie ma szybu wentylacyjnego, tylko w ścianie pod oknem jest "okienko".

Generalnie zastanawiamy się czy jest sens przenosić tą kuchnię do dużego pokoju, czy pozostawić ją na ścianie przyległej do łazienki i zrobić ją jako narożnik, a pozostałą część wykorzystać na postawienie kanapy/łóżka.

Mieszkanie ma służyć głównie do wypoczynku, nie jako lokal do stałego zameldowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o matko, to chyba w innym mieszkaniu...

racja, przeliczyliśmy i jest za wąsko

Ale jest też opcja umeblowania małego pokoju - łóżko pod oknem 200x140 cm, przesuwamy drzwi z pokoju na wysokość łazienki i wtedy zyskujemy miejsce na drugą sofę pod ścianą po lewej stronie

Anika1003 dzięki za projekty. Problem z tym, że ścian nie możemy ruszać, bo to są nośne ściany. Też braliśmy pod uwagę przebudowę drzwi ale nie ma zgody na to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uwazam Ze z gazu można zrezygnować na rzecz kuchenki elektrycznej/indukcyjnej, rozwiazuje sie tez problem wentylacji, gaz brudzi, prad nie.

 

 

Moim zdaniem problemem jest przeniesienie wody i kanalizacji, z tego co wiem od fachowcow, mozna przenosic po scianie albo po podlodze tylko trzeba zachowac spadek, no a wtym przypadku jest tylko opcja po podlodze, co spowoduje podniesienie podlogi w pomieszczeniu.

Mozna byloby ukryc ta instalacje w tzw. lozku na podwyzszeniu, a w podwyzszeniu zrobic szuflady do przechowywania, czy tylko to Panstwa wogole ineteresuje?

 

P.S. dopisuje ze: chodzi mi o zrobienie z kuchni swojej sypialni a z duzego pokoju aneksu z jadalnia i malym wypoczynkiem

Edytowane przez mojpomyslnadom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uwazam Ze z gazu można zrezygnować na rzecz kuchenki elektrycznej/indukcyjnej, rozwiazuje sie tez problem wentylacji, gaz brudzi, prad nie.

 

Moim zdaniem problemem jest przeniesienie wody i kanalizacji, z tego co wiem od fachowcow, mozna przenosic po scianie albo po podlodze tylko trzeba zachowac spadek, no a wtym przypadku jest tylko opcja po podlodze, co spowoduje podniesienie podlogi w pomieszczeniu.

Mozna byloby ukryc ta instalacje w tzw. lozku na podwyzszeniu, a w podwyzszeniu zrobic szuflady do przechowywania, czy tylko to Panstwa wogole ineteresuje?

 

To jest chyba najgorszy pomysł.

Dzielić jeszcze jakimiś stopniami, wysokościami, podestami tak małe mieszkanie...

I mówi to A R C H I T E K T !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to akurat strata miejsca bo ile można pod taki podest pochować, a tracimy np. na wysokości szaf, które na tych podestach potem stoją.

Do tego mieszkania deweloperskie to 2,5m przeważnie wysokości i akurat dla mnie wysokiej osoby chodzenie pod sufitem byłoby mało komfortowe.

Nie czuję tego "ścisku" i dodatkowo mając podest jest się już na przyszłość ograniczonym przy ustawianiu mebli, bo trzeba się dostosować do powierzchni na podłodze.

 

http://www.toxel.com/wp-content/uploads/2014/01/disappearingbed07.jpg

 

http://bi.gazeta.pl/im/e8/5e/fc/z16539368IH,Aranzacja-wnetrz---kuchnia-na-wysokosci.jpg

 

http://bjcache.leju.com/zxjiaju/zx_pic/20150524/93/60/55613937a4c57060852f.jpg

 

Poza tym jeśli już miałabym zaakceptować jakiś podest, to chyba najszybciej we wnęce, tak, żeby nie obijać kostek o rogi przy chodzeniu.

https://pytanieomieszkanie.pl/wp-content/uploads/2015/06/projekt.jpg

A tutaj niestety nie widzę tego na przejściu do salonu.

 

 

Jedynie o czym tutaj warto pomyśleć, to czy trzeba upychać dwa łóżka w sypialni... bo tam nie będzie się gdzie ruszyć. Nie wystarczy rozkładana kanapa w salonie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anika - akurat podesty często spotkam w aranżacjach małych wnętrz

 

dziekuje Elfir, tez moj pomysl wzial sie z patrzenia jak inni projektuja,

W mojej wypowiedzi chodzilo mi ze podest ma byc w dawnej kuchni, ewentualnie przerobionej na dodatkowy pokoj sypialniany, tak jak sugerowała anika. moze dochodzic do szafy wysokiej na 250cm i byc z nia polaczony, idea bylo ukrycie przenoszonych instalacji, ze sciany w obecnej kuchni na sciane przeciwna

2d3bfccbd2ae.jpg

 

kazdy ma jakis swoj pomysl, wlasciciele sami zdecyduja z ktorego skorzystaja.Pozdrawiam "anika", mam do Pani prosbe jak krytykuje Pani moje posty, prosze to zrobic na priva, jezeli uznam ze krytyka jest zasadna napewno zmienie posta zgodnie z sugestia albo skasuje w nim tekst

Edytowane przez mojpomyslnadom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje Elfir, tez moj pomysl wzial sie z patrzenia jak inni projektuja,

W mojej wypowiedzi chodzilo mi ze podest ma byc w dawnej kuchni, ewentualnie przerobionej na dodatkowy pokoj sypialniany, tak jak sugerowała anika. moze dochodzic do szafy wysokiej na 250cm i byc z nia polaczony, idea bylo ukrycie przenoszonych instalacji, ze sciany w obecnej kuchni na sciane przeciwna

2d3bfccbd2ae.jpg

 

kazdy ma jakis swoj pomysl, wlasciciele sami zdecyduja z ktorego skorzystaja.Pozdrawiam "anika", mam do Pani prosbe jak krytykuje Pani moje posty, prosze to zrobic na priva, jezeli uznam ze krytyka jest zasadna napewno zmienie posta zgodnie z sugestia albo skasuje w nim tekst

 

 

A ja chętnie zapoznam się z Pani "pomysłemnadom" w postaci projektów.

 

 

Może przedstawiam dość konkretne zdanie ale wszystko oczywiście będzie zależało od właścicieli.

Każdy rysunek który tutaj pokazuję- czy ja czy Dziewczyny- i to nie od wczoraj a od dłuższego czasu, trzeba jakoś obronić.

Ja mam taki pomysł i ktoś się może nie zgadzać. Ale raczej jestem praktykiem, bo na swoją korzyść przemawia za mną mój zawód gdzie nie mogę pozwolić sobie na błędy przy projektowaniu.

 

I teraz jak dobrze zrozumiałam, to jakie zastosowanie będzie miał podest w SYPIALNI dla proponowanych rur, jeśli problem jest w aneksie w SALONIE???

Trzeba pociągnąć odpływy od salonu do łazienki, przechodząc przez przedpokój...

Że sypialnia ma mieć podest to niech sobie ma. Ale "tłumaczenie" było odnośnie schowania rur w aneksie a jak widać przedpokoju nie podniesiemy...

530fb6f8a7aa.jpg

 

Dlatego rysunki, rysunki i jeszcze raz rysunki- inaczej nie ma to racji bytu.

 

A autorowi postu proponuję podpytać czy chociaż deweloper zgodzi się na podłączenie do sąsiada jeśli gdzieś tam jest pion. Ale jak widać ma nawet problem z drzwiami, więc chyba na cudy nie ma co liczyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

d33e76b2ac1f.jpg

 

po pierwsze autor posta napisal ze scian nie mozna ruszac, wiec trzy ostatnie propozycje w Pani wersji odpadaja.

 

pierwsza Pani propozycja ma kuchnię na scianie sasiadujacej z obecna kuchnia. jak Pani miala zamiar podciagnac tam kanalizcje i wode, sufitem? Wiec naprawde zanim mnie Pani skrytykuje prosze napisac na priva.

Edytowane przez mojpomyslnadom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzuty powstały zanim autor napisał że nic nie można zmienić. A też nie w moim interesie jest poprawianie za każdym razem rysunków. Robię to bo chcę.

I zgodnie z sugestią, pierwsze dwa też odpadną, bo usunięty jest tam ten dzyndzel ściany nośnej- co niestety burzy ład.

Propozycje są ustawione od najgorszej do najbardziej funkcjonalnej, więc dla mnie pierwszy projekt jest zwyczajnie kiepski. Dorzucając jeszcze tam ten kawałek ścianki, robi się labirynt i wchodzimy na ostre kanty czego należy unikać- dodatkowo wąskie przejście.

 

W aneksie musi być zachowany ciąg roboczy i kolejność sprzętów jest prawidłowa. Przerzucając zlew czy lodówkę na drugą stronę pod okno, to albo automatycznie oddalimy się od pionu i ciągniemy rurę przez całą sypialnię i wtedy podest będzie jaki będzie, albo będziemy latać z rzeczami z lodówki pod oknem do zlewu przy wejściu przez pół salonu brudząc sobie wszystko.

 

05e73da50fef.jpg

 

A druga sprawa to wykorzystanie podestu w pierwszym przypadku jak się będzie miało w odniesieniu do wejściu do pokoju, drzwi i wykorzystaniu go do spania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...