Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pompa ciepla p-w, nowy dom


zuraw3

Recommended Posts

W pomieszczeniu w którym zamontowany jest rekuperator, powinna być temperatura ok.10 C

Andrzeju nie uogólniaj. Wszystko zależy od rodzaju rekuperatora. Mój stoi od ponad półtora roku na nieogrzewanym strychu gdzie temperatura potrafi spaść grubo poniżej zera i ma się wyśmienicie działając ze sprawnością powyżej 80 %.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 329
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Nie grzeje garażu ale temperatura tej zimy najniższa jaka tam była to 11C przy minus 8 na dworze. Odizolowany od budynku 5cm z boku i 10cm styro od gory.

Jak to ma być typowy garaż dla auta ktore wjezdza i wyjezdza regularnie a nie skladzik i warsztacik do dłubania po pracy to ogrzewanie tam jest bez sensu. Jedno otwarcie bramy na minutę to od razu 10 stopni mniej.

 

 

To też jedno z rozwiązań, garaż mam mały więc warsztat odpada, też chciałem tylko odizolwać steropianem od domu, natomiast ja mam naszą sypialnię nad garażem - ma ktoś tak i może stwierdzić, że w zimie temp. garażu nie wpływa na gorsze grzanie pokoju nad?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzeju nie uogólniaj. Wszystko zależy od rodzaju rekuperatora. Mój stoi od ponad półtora roku na nieogrzewanym strychu gdzie temperatura potrafi spaść grubo poniżej zera i ma się wyśmienicie działając ze sprawnością powyżej 80 %.

To nie są moje uogólnienia , tylko zalecenia fachowców od rekuperacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Zgodnie z prawami fizyki ; ciepło przepływa z ośrodka o temperaturze wyższej do niższej.

Czyli wychladza się pokój nad garażem oddając ciepło do garażu ;)

Oczywiście garaż nie ogrzewany powinien być dobrze odizolowany od pomieszczeń grzanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To też jedno z rozwiązań, garaż mam mały więc warsztat odpada, też chciałem tylko odizolwać steropianem od domu, natomiast ja mam naszą sypialnię nad garażem - ma ktoś tak i może stwierdzić, że w zimie temp. garażu nie wpływa na gorsze grzanie pokoju nad?

 

Ja sypialnie nad garażem nie ogrzewanym. Dałem 5cm styro na ściany i 10cm styro na sufit i nie widzę wychladzania sypialni. Nawet mam w sypialni zakręcony grzejnik do 0st albo nawet niższej i sypialnia grzeje się przez otwarte drzwi i nie spada mi temp ponizej 19st a nie lubię jak jest zbyt ciepło w sypialni (jeżeli chodzi o temp powietrza☺) .W garażu mimo że nie ogrzewany zadko kiedy spada poniżej 7st chyba że przy samej bramie bo nie jest super szczelna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też w garażu nie mam ogrzewania, na ścianie z częścią mieszkalną jest bodajze 10cm steropianku, na suficie dałem od spodu też 10

nad garażem pokoje dzieci, więc zalezało mi na styropianku :)

 

w kotłowni zaś mam pętlę, jakoś tak mi wychodziło że potrzebna mi jest... stoi tam tylko PC i zamrażarka, ale oprócz tego mam roślinki, nasiona i dużo barachła ogrodniczego

 

bez ogrzewania kotłowni pewnie też by sie obeszło, ale jakoś tak wyszło :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
A co z garazem w bryle budynku na plycie fundamentowej?

Dogrzewac, czy mimo izolacji bedzie w nim plusowa temp?

W moim domu jest taki garaż właśnie.Jest odizolowany od reszty PF,a także od całej reszty budynku styropianem EPS 20cm.Garaż nie ma ogrzewania i izolacji "od gruntu" (uzyski ciepła od gruntu).Strop nad garażem ocieplony 30cm wełny,powyżej strych gdzie jest reku ocieplony 15cm wełny.Za tylną ścianą garażu kotłownia z PC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co w takim razie u Was z pomieszczeniemi przyleglymi do garazu?

Docieplamy sciane pomiedzy garazem, a reszta domu.To jasne.

Ale co z PF bez dylatacji z izolacja od gruntu, owe pomieszczenia nie beda "podcigac" chlodu?

Czy jest to moze nie az tak straszne? Jak macie doswiadczenia?

Edytowane przez Maiden84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan

Ale co z PF bez dylatacji z izolacja od gruntu, owe pomieszczenia nie beda "podcigac" chlodu?

Czy jest to moze nie az tak straszne? Jak macie doswiadczenia?

Chłodu nie,ale ciepło z gruntu -tak.

Ściany garażu ani jego fundamenty nie powinny się łączyć ze ścianami konstrukcyjnymi garażu i PF domu.Zostawia się przerwę konstrukcyjna na "grubość izolacji".Cokół PF domu ,powinien być odizolowany od PF garażu i powinien być połączony z izolacja pionową garażu od domu.Płyta garażu powinna posiadać izolowany cokół i opaskę przeciwwysadzinową.Od gruntu PF garażu powinna mieć izolację przeciwilgociową w postaci grubej folii budowlanej.Wylewka w przypadku braku ogrzewania garażu-bez żadnego styro w podłodze.Dzięki takiej konstrukcji posadzki otrzymujemy uzyski temp.od gruntu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, nadszedł taki czas zimy, że ....jest zima :) dlatego żeby nie pisać od nowa w innym wątku prosiłbym użytkowników, którzy brali udział w tej dyskusji żeby powiedzieli jak sprawowały się PC PW podczas temperatur -10, -15 - zużycie, czy załączała się grzałka i jaka pompa oraz jak zmienia się głośność mod. zew przy takich temp (o ile w ogóle się zmienia)

 

:wiggle: jak zawsze będę wdzięczny za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Słuchajcie, nadszedł taki czas zimy, że ....jest zima :) dlatego żeby nie pisać od nowa w innym wątku prosiłbym użytkowników, którzy brali udział w tej dyskusji żeby powiedzieli jak sprawowały się PC PW podczas temperatur -10, -15 - zużycie, czy załączała się grzałka i jaka pompa oraz jak zmienia się głośność mod. zew przy takich temp (o ile w ogóle się zmienia)

 

:wiggle: jak zawsze będę wdzięczny za odpowiedzi

Nie raz już o tym było ;)

Najniżej miałem chyba -23st.C czy nawet niżej dwa lata temu chyba,pompa pracowała bez grzałki,wiadomo,że jest większe obciążenie sprężarki i chodzi głośniej ale dalej nie slyszalnie w domu,zużycie automatycznie też było wyższe,z tego co pamiętam na godzinę pracy zużywala 2,45kWh i pracowała 10h na dobę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, nadszedł taki czas zimy, że ....jest zima :) dlatego żeby nie pisać od nowa w innym wątku prosiłbym użytkowników, którzy brali udział w tej dyskusji żeby powiedzieli jak sprawowały się PC PW podczas temperatur -10, -15 - zużycie, czy załączała się grzałka i jaka pompa oraz jak zmienia się głośność mod. zew przy takich temp (o ile w ogóle się zmienia)

 

:wiggle: jak zawsze będę wdzięczny za odpowiedzi

 

W tą zimę już nie mam takiej zajawki w obserwowanie licznika. Spisuję raz na miesiąc ;)

Zeszłej zimy (pierwszy rok) przy mrozach poniżej -15*C pompa dziennie "jadła" na maxa 34kwh/24h

Zero grzałki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to od razu w pięciu tematach. Się chłopisko napracowało:P

Jeszcze "konsultant" od Viesia coś tam wie lub stara się wiedzieć.

 

A tutaj dno i 2 metry mułu.

 

I za każdym razem to samo:

Chętnie odpowiem na ewentualne dalsze pytania.

Jeszcze NIGDY nie odpowiedziałeś na "dalsze pytania".

 

Zastanawiam się po jakiego grzyba firmy zatrudniają takich AMATORÓW.

 

Weź pan lepiej nic nie pisz, zrobisz lepszy PR swojemu zleceniodawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...