Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pompa ciepla p-w, nowy dom


zuraw3

Recommended Posts

Gość TwojPan
Pojawia się tu czasem temat folii alu .

Podobno jest nieskuteczna .

 

Ciepło przemieszcza się na drodze promieniowania .Czasem w znacznej ilości .

Podczerwień to widmo bliskie widzialnemu . A jak najlepiej zasłonić światło - metalem.

Często stosuje się folie metalizowane do okrywania ofiar wypadków . Satelity też okrywa się metalizowaną folią .

Nawet zwykłe lustro odpowiednio wyprofilowane może skupić promieniowanie cieplne i zapalić papier ( podobnie jak soczewka).

 

Ale nawet jak macie wątpliwości to polecam zaryzykować folię metalizowaną do podłogówki i na połaci dachowej jako folię paroszczelną.

Po zalaniu nie da się poprawić.

 

Nie jestem producentem filii

 

Aby taka folia ,w takiej konstrukcji przegrody miała sens,pomiędzy nią a wylewką musiałaby istnieć poduszka powietrzna lub jakakolwiek szczelina wypełniona powietrzem.A to jest raczej niemożliwe,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 329
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Mało wiesz.Ogolić inwestora-to norma.

U mnie nie ma żadnego styro pod posadzką.Nie ma też siatki,a rurki są rozmieszczone z precyzją i zamocowane na listwach tak,że Twoje łapanie klipsami do styro to żenada.

Podałem ci grzecznie link do programu u-wert abyś sobie sprawdził właściwości przegrody o jakiej mówimy z folią alu lub bez-lub zamiennie z folią PP.Nie zrobię tego za ciebie,bo wynik znam.Nie zrobię też dla tego,aby zmusić cię do wysiłku i nauczenia się wyliczania parametrów takiej i innej przegrody.Może wtedy będziesz wiedział co piszesz.

To ile kosztowały te listwy i kołki? Bo folia i haki lub klipsy na twoją powierzchnię zamknęły by się kwotą 200 zł. Nie wspomnę o kłopocie z ich rozmieszczeniem przy ślimaku. Edytowane przez plusfoto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm wiecie co?

Chciałbym podziękować za dobre rady, opinie itd ale - mówię to bez jakiejkolwiek złośliwości - to forum nauczyło mnie jednego - zrób tak jak uważasz bo każdy i tak ma inaczej...czytając komentarz po komentarzu który negują siebie nawzajem, wynika setki sprzeczności i raczej do niczego to nie prowadzi, ew do bólu głowy inwestora. Moja wiedza na temat budowania domów jest znikoma ale jak czytam, że na każdy temat każdy ma inne zdanie i oczywiście jego jest najlepsze:D to odechciewa się po jakimś czasie.

Doszedłem do wniosku, źe mój dom to moje błędy (pewnie czasami kosztowne) i moźe jak kiedyś jakimś cudem będzie mi dane stawiać dom nr 2 to będę mądrzejszy.

 

Polecam takie podejście tym, których boli głowa od setek sprzecznych konentarzy bo każdy chwali swoje rozwiązania (nie dziwie się) natomiast teksty o słuchaniu ślepo nawigacji itp są zupełnie niepotrzebne bo nic do rozmowy nie wnoszą.

 

Także dziękuję jeszcze raz wszystkim tym, którzy służyli radą i pomoca.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RAZ!,

 

bo każdy dom jest inny, inaczej ocieplony, inaczej ustawiony na strony świata, inne zysk bytowe, w jednym ktoś przebywa cały czas, w innym są dzieci, jedni weekedny spędzają w domu, jedna weekenny spedzają poza domem, dla jednych 21 stopni jest dobrze, dla niektórych 24.. itp.

 

Informacji na pewno jest dużo i trzeba wychwycić te bardziej istotne z Twojego punktu widzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RAZ!,

 

bo każdy dom jest inny, inaczej ocieplony, inaczej ustawiony na strony świata, inne zysk bytowe, w jednym ktoś przebywa cały czas, w innym są dzieci, jedni weekedny spędzają w domu, jedna weekenny spedzają poza domem, dla jednych 21 stopni jest dobrze, dla niektórych 24.. itp.

 

Informacji na pewno jest dużo i trzeba wychwycić te bardziej istotne z Twojego punktu widzenia.

 

Zgadzam się w 100%

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wylewce o grubości 7 i 5 cm nie ma szans na akumulację.

ALbo gruba wylewka betonowa min. 8 cm, i grzanie w taniej taryfie albo cienki anhydryt i grzanie non stop (tak jest u Mnie).

Przy wylewce betonowej 7 cm i 5 cm jest możliwość ;

- zgromadzić > 2 X więcej energii w wylewce niż przy anhydrycie w taryfie 2T,

- grzać non stop też można

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
Hmmm wiecie co?

Chciałbym podziękować za dobre rady, opinie itd ale - mówię to bez jakiejkolwiek złośliwości - to forum nauczyło mnie jednego - zrób tak jak uważasz bo każdy i tak ma inaczej...

I tak trzymaj.

Zwróciłem uwagę na kilka rozwiązań,choć nie popularnych na tym forum-bo nie zrozumiałych i już podniósł się raban.Bo są wyszukane i inne od tych które "brylują" na tym forum.

Folia.Nie chce mi się szukać,ale stosunkowo niedawno krążyło tutaj przekonanie ,ze folia alu na styro to oszczędność bo odbija ciepło i inne takie pierdoły.Dopiero jak ktoś słusznie zauważył,że to przy takiej konstrukcji przegrody jest niemożliwe,bo konieczna jest szczelina powietrzna pomiędzy folią a posadzką-wtedy nastąpiła zmiana jej niezbędności na rzecz łatwości rozkładania rurek podłogówki itd.

I dalej.

U wielu tutaj użytkowników,styro jako przekładka w ich przegrodach podłogowych to zwykła głupota i wyrzucenie pieniędzy w błoto.Ale robimy,bo na forum tak kazali.Są programy do takich wyliczeń,powyżej podałem ci jeden z nich.Darmowy.

Ale każdy instalator chce zarobić dużo i łatwo.A wszystko z kieszeni inwestora.

Jest tu taki gość (niejeden),który modli się do jedynej i słusznej firmy produkującej PC.Jak rozpoczynaliśmy rozmowę,to twierdził że ma super system bo do PC zamontował sobie klimakonwektor i ma chłodzenie latem z jednej jednostki PC (pasywne nie wchodziło w grę,dyskomfort itd).Ale jak napisałem,że mam nieco lepiej rozwiązany układ,bo taniej,bez strat na wymianie czynnik chłodniczy/woda (klimakonwektor) to gadka zmieniła się w wyśmiewanie PC firmy jaką mam w stopce,gadanie o większej awaryjności bo zawory,ciśnienia,gorszy COP o 0,20 itd.Gwarantuje ci,że połowa z tych gości którzy tutaj piszą,nie ma pojęcia o tym jak można rozwiązać system grzewczo/chlodniczy w domu.Estetycznie,tanio i z naprawdę niezłym systemem PC.

Jedyne co wiedzą,to to że mają najlepsze i jedynie słusznej firmy PC.Jak zapytasz,ile kosztują do niej przeglądy,części zamienne,sprężarka itd-dostaniesz odpowiedź.....że te PC się nie psują.I tak to wygląda.

Życzę zdrowego rozsądku.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TwójPan zgadzam się z tobą całkowicie w dwóch kwestiach.

1. folia alu na styro to oszczędność bo odbija ciepło. - Totalna bzdura. Ta folia ma jedynie stanowić barierę antywilgociową i zabezpieczającą zwłaszcza przy laniu jastrychu a prze de wszystkim ułatwić za marne pieniądze rozprowadzenie podłogówki

2. Styro jako przekładka przegrodach podłogowych to zwykła głupota i wyrzucenie pieniędzy w błoto zwłaszcza na parterze. W przegrodzie między parterem a piętrem już nie koniecznie bo jednak sporo hałasu tłumi. Tam bym się zastanowił nad grubszą wylewką

Edytowane przez plusfoto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
TwójPan zgadzam się z tobą całkowicie w dwóch kwestiach.

1. folia alu na styro to oszczędność bo odbija ciepło. - Totalna bzdura. Ta folia ma jedynie stanowić barierę antywilgociową i zabezpieczającą zwłaszcza przy laniu jastrychu a prze de wszystkim ułatwić za marne pieniądze rozprowadzenie podłogówki

2. Styro jako przekładka przegrodach podłogowych to zwykła głupota i wyrzucenie pieniędzy w błoto zwłaszcza na parterze. W przegrodzie między parterem a piętrem już nie koniecznie bo jednak sporo hałasu tłumi. Tam bym się zastanowił nad grubszą wylewką

 

Folia na styropianie,ma służyć jedynie temu aby oddzielić warstwę jastrychu i ew.betonu przy PF.To ma być nic innego jak wykonanie posadzki "pływającej" z zatopionym OP.Dodatkowo taka folia stanowi barierę przed zbyt szybkim oddaniem wilgoci do warstwy pod nią,zaraz po wykonaniu posadzki.

Ze względu na to,że jest położona w odcinkach a nie w całości-wątpliwe jest jej stosowanie jako izolacji przeciwwilgociowej.Taka izolacja powinna być "od spodu" PF.W przypadku tradycyjnych fundamentów,zasada jest ta sama.Izolujemy je od gruntu.

Co do foli alu i jej właściwościach jakie spełnia-jest elementem zbędnym.Zwykła folia PP ma w tym przypadku ,takie same właściwości.

Pomijam już,rurki położone bezpośrednio na tej folii i styropianie,bez zachowania odległości pomiędzy styro a rurką-gdzie powinien znaleść się jastrych....

Edytowane przez TwojPan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie wiem, jak budynek będzie w odpowiednim etapie, zrobi się dokładne wyliczenia i dobierze pompę - natomiast odpadają viessmany, buderusy i nibe - z tego compoczytalem dowiedzialem sie itd wypadaja gorzej z roznych wzgledow - jedne z cena inne z możliwosciami dzialania w ujemnych temp.

I teraz pewnie sie zacznie - a ja mam buderusa i....:no::no::no:

Od razu uprzedzę to moj wybor i nie twierdze, ze jak ktos ma to wybral zle.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie wiem, jak budynek będzie w odpowiednim etapie, zrobi się dokładne wyliczenia i dobierze pompę - natomiast odpadają viessmany, buderusy i nibe - z tego compoczytalem dowiedzialem sie itd wypadaja gorzej z roznych wzgledow - jedne z cena inne z możliwosciami dzialania w ujemnych temp.

I teraz pewnie sie zacznie - a ja mam buderusa i....:no::no::no:

Od razu uprzedzę to moj wybor i nie twierdze, ze jak ktos ma to wybral zle.

 

Pozdrawiam.

 

Ja długo szukałem i ostatecznie postawiłem na Lg. Chodziło mi o stosunek ceny do jakości. Mam nadzieje ze nie bede żałował :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)natomiast teksty o słuchaniu ślepo nawigacji itp są zupełnie niepotrzebne bo nic do rozmowy nie wnoszą.

Po raz kolejny widzę że nie warto się angażować w cudze problemy...

 

Takie porównanie dałerm żebyś może trochę się zastanowił ale widzę że trzeba po prostu nie reagować.

Niech będzie w projekcie folia na stropie, co mi to przeszkadza. Po co narażać się na tego typu uwagi jednocześnie tracąc SWÓJ CZAS.

Dziękuję Ci za cenną lekcję.

Powodzenia i dobrych wyborów życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby taka folia ,w takiej konstrukcji przegrody miała sens,pomiędzy nią a wylewką musiałaby istnieć poduszka powietrzna lub jakakolwiek szczelina wypełniona powietrzem.A to jest raczej niemożliwe,

 

A w jakim celu ta przestrzeń? . Jaka jest długość fali ? czy szczelina 10 mikro metrów (1/100 mm) jest możliwa , bo taka jest długość fali . ale to i tak niema znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po raz kolejny widzę że nie warto się angażować w cudze problemy...

 

Takie porównanie dałerm żebyś może trochę się zastanowił ale widzę że trzeba po prostu nie reagować.

Niech będzie w projekcie folia na stropie, co mi to przeszkadza. Po co narażać się na tego typu uwagi jednocześnie tracąc SWÓJ CZAS.

Dziękuję Ci za cenną lekcję.

Powodzenia i dobrych wyborów życzę.

 

Wihajster nie przejmuj się. Jest jeden rybak na forum, który łowi rybki(ciemną masę) i we wszystko mu wierzą. Ty masz kilkanaście lat doświadczenia ale z tym nie wygrasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TwójPan zgadzam się z tobą całkowicie w dwóch kwestiach.

1. folia alu na styro to oszczędność bo odbija ciepło. - Totalna bzdura. Ta folia ma jedynie stanowić barierę antywilgociową i zabezpieczającą zwłaszcza przy laniu jastrychu a prze de wszystkim ułatwić za marne pieniądze rozprowadzenie podłogówki

2. Styro jako przekładka przegrodach podłogowych to zwykła głupota i wyrzucenie pieniędzy w błoto zwłaszcza na parterze. W przegrodzie między parterem a piętrem już nie koniecznie bo jednak sporo hałasu tłumi. Tam bym się zastanowił nad grubszą wylewką

 

W stopce jest to wyjaśnione :

 

"Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...