Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

internet LTE - antena zewnętrzna


Recommended Posts

Co do internetu, to jako tańsza to Nju Mobile za 25 lub 45zł miesięcznie. Różne internety na kartę od Orange, a jako opcję full wypas to Tmobile LTE bez limitu. Ogólnie w skali kraju Tmobile i Orange mają chyba najlepiej rozwiniętą infrastrukturę dla obsługi internetu szerokopasmowego.

 

T-mobile (podobnie jak wiele innych podobnych ofert) ma haczyk - jest bez limitu DANYCH. A w regulaminie stoi "Po wyczerpaniu Pakietu Danych 200 GB nastąpi ograniczenie prędkości transmisji do 2 Mb/s."

Więc słabo to działa.

 

AFAIK największy wypas teraz to Orange Internet Biurowy. W strefie domowej mamy 999GB z pełną prędkością - cytat z regulaminu:

"W Strefie Internetu Biurowego mogą Państwo korzystać z dostępu do Internetu z pełną prędkością, przy czym po przekroczeniu przez Państwa 999 GB (zwanego dalej Pakietem GB w Strefie) w danym okresie rozliczeniowym zastrzegamy sobie prawo do ograniczenia prędkości do 1 Mb/s, trwającego do końca tego okresu rozliczeniowego. "

 

Poza strefą (na dalszych nadajnikach) jest 60GB limitu.

 

Te nju to niby które? Nie widzę takich na ich stronie. Ile GB jest miesięcznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich testów(2 takie same telefony) w Warszawie i okolicach wynika, że obecnie do T-Mobile żadna sieć niestety nawet się nie zbliża. Niestety dlatego, że oferta obecnie jest słaba, bo prędkość tną i szukam czegoś podobnego. Tutaj jeden z wielu podobnych wyników:

 

3267724697.png

 

O playu to nawet nie ma co pisać bo to jest żenada. Reklamowali się jako 5G, a tam są prędkości między 2 a 3G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja mam internet domowy od T-mobila bez żadnych limitów ,jak go brałem z szybkością do 60mb ale że to dziura to ledwo 12mb dociągało więc udało się zmienić pakiet na 20mb i pierwszy rok było od 4-12mb ale teraz pod koniec umowy czasem nie mam nawet 0,5mb , niestety ale kabel to kabel a wiem bo mieszkając jeszcze w bloku miałem kilka lat i zero problemów więc wg mnie ten cały LTE domowy to taka zapchaj dziura aby jakoś było .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się nazywa internet domowy , dostajesz router do wyboru i za jeden dopłacasz za inny badziewniejszy już nie , limitów żadnych nie ma jesli chodzi o dane a jedyny limit to szybkość ,pierwszy jest do 20mb/sek drugi do 60mb/sek i wszystko byłoby ok ale im wiecej użytkowników tym gorzej , w większych miejscowościach pewnie tego problemu nie ma bo kablówki itp ale na wsiach gdzie praktycznie czas cyfrowy stoi w ubiegłym wieku nie jest tak różowo , antena pewnie by pomogła ale to koszty więc skoro mam dopłacać to lepiej od orange wezmę kabel to będzie drożej ale lepiej , ciekawi mnie ile T-mobil by chciał kasować za ten internet po tych 2 latach bo na te 45zł/miesiąc jest opłata rata za router oraz 25zł za internet ,po 2 latach router mi zostaje jako spłacony tak pisze więc ciekawe co zaproponują .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry kabel to wiadomo. Bo niestety dalej są też często kable, które nawet 10Mbps nie wyciągają.

 

Osobiście wolę na kablu 10mb/s niż LTE które zasuwa 50mb/s do 17 a potem spada do 3mb/s po 17 tak jak i cały weekend. Najlepiej wziąć wszystkich operatorów o ile można zwrócić w przeciągu 14 dni i przetestować wieczorami i weekendem. Z mojego doświadczenia plus/Play i T-Mobile u mnie dramat Orange działał tylko poprawnie ale też bez szału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście wolę na kablu 10mb/s niż LTE które zasuwa 50mb/s do 17 a potem spada do 3mb/s po 17 tak jak i cały weekend. Najlepiej wziąć wszystkich operatorów o ile można zwrócić w przeciągu 14 dni i przetestować wieczorami i weekendem. Z mojego doświadczenia plus/Play i T-Mobile u mnie dramat Orange działał tylko poprawnie ale też bez szału.

 

A ja wręcz przeciwnie, bo mam czasem okazję z takiego "do 10Mbps" kabla korzystać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem okazję ale gdzieś po drodze kabelek się uszkodził. Orange doszło do wniosku że nie mają umów z włascicelami gruntów przez które kabelek przechodzi więc go nie naprawią. I że możemy się bujać.

 

LTE miałem w domu, dobrze było przez kilka miesięcy a potem chyba wszyscy wpadli na ten sam pomysł co ja i prędkość spadła do poziomu 1,5 / 0,000000nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym co mogą jeszcze poczekać do przyszłego roku,radze poczekać,wchodzą dwie globalne sieci satelitarne OneWeb i SpaceX ktore maja oferowac komercyjny internet dla zwykłego kowalskiego w kazdym miejscu na ziemi z ogromnymi prędkościami i niskim pingiem,ceny maja nie przekroczyc 50$/msc na początku.

Tego mocno obawiają sie najwięksi gracze na rynku operatorów internetowych/komórkowych i mocno przyspieszają i lobbują z technologią 5g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z internetem mobilnym pierwsze problemy z prędkością i stabilnością połączenia zaczęły powstawać w raz z obniżką cen i zastępowaniem internetu kablowego mobilnym. Dodatkowo operatorzy walcząc cenowo zaczęli wmawiać klientom że internet mobilny może z powodzeniem zastąpić internet kablowy.I może być nawet tańszy:) No i Janusze biznesu zaczęli wyłączać Neostrady w miejscach gdzie jakoś to w miarę chodziło i korzystać z mobilnego LTE.

Dzisiaj LTE chodzi często jak powinno chodzić 3G. Dodatkowo rozdawnictwo operatorów GB w kodach, nakrętkach, kapslach itp. dodatkowo zapycha i tak już zapchane sieci.

Na zasadzie: mom , dajom za darmo to biere i korzystam na maxa nawet w miejscach gdzie mam dobre Wifi.

Takie podejście operatorów i klientów musiało zatkać sieć. Jeśli ktoś myśli , że 5G poprawi sytuację to jest w dużym błędzie. Przy tej polityce opów poprawi ale tylko na chwilę. Częstotliwości czyli eter nie jest z gumy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...