Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Regulator Vaillant calorMatic 470f bezprzew. - brak prądu - nie podtrzymuje godziny.


okojan

Recommended Posts

  • 2 weeks później...
  • 3 weeks później...

Posiadam ten sam sterownik i po każdym zaniku prądu następuje reset daty i godziny, a wiadomo jaki to ma skutek na cwu i ogrzewanie. Chyba jedynym wyjściem jest zakup zasilacza awaryjnego do Kotła, ponieważ wygląda na to, że te dwa parametry sterownik odczytuje właśnie z Kotła, w którym następuje ich reset po zaniku prądu.

Jeśli ktoś ma inny pomysł jak temu zaradzić, proszę o podzielenie się uwagami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Superkondensator dodpwoada za podtrzymanie godziny i daty można zamontować zarówno w wersji przewodowei i bezprzewodowej.

Jego zadaniem nie jest komunikacja pomiędzy kotłem a regulatorem. Zamontuj u elektrtonika ten co podałem (około 50zł z usługą) lub droższe rozwiązanie zamiast czujnika zewnętrznego VR20 (bez odbiornika sygnału czasu DCF) możesz zamontować jako opcje czujnik zewnętrzny VR21 (z odbiornikiem sygnału czasu DCF) koszt 626zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years później...

Superkondensator nie rozwiązuje problemu ponieważ jest on zamontowany w bezprzewodowym sterowniku Calormatic 470f, który ma przecież zasilanie cały czas (6 baterii AA). Wiem, bo kiedyś trafiłem na ten wątek na elektrodzie i wymieniłem ten superkondensator w sterowniku na nowy.

Oczywiście nic to nie dało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Witam, ja mam dwa problemy z Calormatic 470, standardowo nie podtrzymuje ustawień po nawet chwilowym braku napięcia. Oprócz tego co jeszcze bardziej irytujące - pokrętło źel działa, przeskakuje podczas ustawiania danych. Ma ktoś jakiś sposób na to dziadostwo?

 

Odnośnie braku podtrzymania to wymiana akumulatora czy też superkondensatora który podtrzymuje zasilanie na pamięci. Impulsator to jednak ciężka sprawa. Jest rozbieralny więc naprawimy mając odrobinę zdolności manualnych możemy spróbować.

Link do artykułu jak naprawić:

 

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3110151-30.html

 

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3749083.html

 

ale idzie go kupić zamawiając więc można wymienić.

Udaj się do znajomego elektronika to sobie z tym poradzi.

Edytowane przez Mareks77
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renomowany producent jak każdy. Kiedyś właściciel samochodu sam wymieniał żarówkę, lub inne rzeczy teraz niestety upakowanie jest tak duże że pociąga to za sobą dodatkowo demontaż całego reflektora, zderzaka i specjalistyczne narzędzia, oraz kasowanie informacji o błędzie lub inspekcji z komputera.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Oprócz tego co jeszcze bardziej irytujące - pokrętło źel działa, przeskakuje podczas ustawiania danych. Ma ktoś jakiś sposób na to dziadostwo?

ma te same objawy ze przeskakuje o dwa lu wiecej okienek ale juz do tego sie przyzwyczaiłem gdyz jak raz ustawie to w ogole tego nie ruszam.Ale fakt irytujace to jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...