Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rekuperator o3ozon - opinie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 917
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No na pewno jest to lepsze niż brak wentylacji czy też wentylacja "grawitacyjna" , ale sądzę że w przypadku całkowitego koszty domu dołożenie do lepszego rekuperatora na wydajniejszym wymienniku , lepszej elektronice i na lepszych wentylatorach około 1500zł nie jest jakimś wielkim wydatkiem ...

Tym bardziej że ciągle mówimy o ekonomicznym rekuperatorze , bo te "wypasione" są nawet kilka razy droższe ..

 

Do wszystkiego można dołożyć "tylko 1500zł"

D lepszych drzwi, okien dla lepszego U, do lepszego kotła/pompy, by mieć kilka % większą sprawność, do zmywarki, wkładu kominkowego, stacji uzdatniania wody itp, itd.

Czasem po prostu tej kasy nie ma, albo ktoś woli przeznaczyć ją na inne cele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na pewno jest to lepsze niż brak wentylacji czy też wentylacja "grawitacyjna" , ale sądzę że w przypadku całkowitego koszty domu dołożenie do lepszego rekuperatora na wydajniejszym wymienniku , lepszej elektronice i na lepszych wentylatorach około 1500zł nie jest jakimś wielkim wydatkiem ...

Tym bardziej że ciągle mówimy o ekonomicznym rekuperatorze , bo te "wypasione" są nawet kilka razy droższe ..

 

Można prosić o konkretny model do którego warto dołożyć 1500 i ma wydajność porównywalną z tym ozonem? Pytam gdyż ja w cenie ~4100 nie znalazłem nic o wydajności 350 m3/h, co najwyżej 200-250m3/h i z lepszą "automatyką"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można prosić o konkretny model do którego warto dołożyć 1500 i ma wydajność porównywalną z tym ozonem? Pytam gdyż ja w cenie ~4100 nie znalazłem nic o wydajności 350 m3/h, co najwyżej 200-250m3/h i z lepszą "automatyką"

 

A po co komu 350m3 ?

 

Szczerze wentylacje robi się dla ludzi a nie dla kubatury.

 

Przyjmuj się że dla jednej osoby trzeba około 20-30m3/h wymiany powietrza, więc dla rodziny 4 osobowej wystarczy 80-120m3/h ...

 

U mnie reku działa na około 100-120m3/h ..

 

Rodzina 4 osobowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmierzyłem dziś pobór prądu na poszczególnych biegach. Centrala wentylacyjna o3ozon 400

 

497651ed2f7a6cc2.jpg

 

1bieg 18,3W

2bieg 25,0W

3bieg 36,5W

4bieg 62,2W

5bieg 113,3W

 

chyba nie jest tak strasznie.

 

Regulator na sucho pobiera z sieci 1,6W

 

i po ściągnięciu przewodu.

217470481dd66308.jpg

 

Czytam te wątki i nie mogę wyjść z podziwu. Naprawdę robicie te pomiary z ciekawości czy to jakiś ukryty marketing? W rekuperacji pobór prądu silników to najmniejszy problem, choć istotny w wyliczeniach. W ocenie rekuperatorza O3ozon i jemu podobnych należałoby się zastanowić, czy on w ogóle może być sprzedawany na rynku, czy można mu nadać CE, czy spełnia wymagania ERP2018????? I tu na wstępie pogrąża go brak bypass'u! Urządzenia bez bypassu nie są od dwóch lat dopuszczone do rynku. Od strony techniki użytkowej najważniejszy w rekuperatorze jest algorytm przeciwzamrożeniowy chroniący wymiennik podczas mrozów, sterujący wentylatorami (odmrażanie wywiewem), sterujący czujnikami temperatury (każdy porządny rekuperator ma 3-4 wewnętrzne czujniki), sterujący nagrzewnicą (którą powinien włączać w ostateczności bo jest prądożerna). Rekuperator O3ozon to jakiś prymitywny garażowy potworek. Dla kogoś kto naprawdę zna się choć trochę na wentylacji i na układach automatyki ten produkt jest zupełnie nie warty czasu na dyskusję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkrótce będę rozglądał się za rekuperatorem i poważnie rozważam tego ozona. Z tego co wiem, to rekuperator ten sprzedawany jest z wkładką letnią. Co do systemu antyzamrożeniowego, to planuję nagrzewnicę/chłodnicę wstępną i liczę, że to załatwi problem.

Czekam na jakiś rzetelny test tego ozona, bo w teori spełnia moje wymagania w kryterium cena/jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może faktycznie ktoś z osób takich kaszpir007 zamiast krytykować wszystko co tańsze niż 4000 niech spróbuje doradzić jaki rekuperator należałoby wziąć pod uwagę w tej cenie. Najlepiej żeby kosztował 2000 a nie 4000. Ale powiedzmy że maks to 4000zl i ani złotówki więcej.

 

Wiesz silniki EC swoje kosztują , dobry markowy wymiennik przeciwprądowy także , elektronika także ...

 

Za około 4000zł można mieć już ekonomiczny rekuperator (AxaVent Kinect 250 jak i alnor Ministair 250).

Te rekuperatory spokojnie starczą bo i tak normalnie nie będzie sensu robić wymiany większej niż 100-120m3/h

 

Wiesz każdy by chciał jak najtaniej , ale czasami się nie da ...

 

Te co podałem jest w bardzo korzystnej cenie za to co oferują i nic tańszego na takich podzespołach nie znajdziesz ...

 

To są centrale "budżetowe" i jedne chyba z najtańszych na takich podzespołach . Oczywiście są też lepsze , mocniejsze , lepiej wykonane , z lepszą elektroniką ale za cenę nawet kilka razy wyższą ..

 

I tyle ...

 

Ja swoją opinię już wyraziłem a zrobisz jak chcesz ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Kilka fotek mojego autorstwa. Zakupiłem jakiś czas temu ale narazie nie mam czasu na montaż.

 

 

1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg 5.jpg 6.jpg 7.jpg 8.jpg 9.jpg 10.jpg 11.jpg 12.jpg 1.jpg

free ebay image upload

 

 

 

ja również kupiłem ten rekuperator CWP 400/200 , wymiennik przeciwprądowy , jak na razie sprawność u mnie waha się ok 70 % @ 90-100% mocy , ale mam jeszcze niedokończoną instalację nawiewno-wywiewną ,oraz nieuszczelnione drzwi zewnętrzne. Standardowo będzie pracować z mocą ok. 40-50% , 3 osoby i założone filtry G4 i F7.

U mnie wymiennik koloru zielonego aircare czy jakoś tak. Całą instalację robiłem sam ,wszystko wyszło mnie ok 4000-4500 pln.

Ja jestem zadowolony,

1. mam oczyszczone powietrze na wlocie do chałupy

2. mam ogrzane powietrze na wlocie do chałupy ( na dworze -1,2*C ,a na wlocie 18,5*C )

3. w razie "W" za reku mam nagrzewnicę podłączoną do kotła , potrafi podbić temperaturę powietrza przy max przepływie do temperatury jaka jest na kotle.

ale wtedy w domu za ciepło , wolę puścić 18-22*C za nagrzewnicą , a temperaturę w pomieszczeniach regulować termostatami na kaloryferach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do symulatora centrali przydaje się jeszcze podanie wilgotności , ja kupiłem na alle...o 4 sztuki termometrów i higrometrami , wychodzi nawet taniej niż na aliekspr...s a miałem je już na drugi dzień. Mają dość duży rozrzut ale poglądowo wystarcza , staram się utrzymywać wilgotność w domu na poziomie 40%
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...