Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rekuperator o3ozon - opinie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 917
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

@monat

Nie wiem, czy jest to istotne w normalnym użytkowaniu rekuperatora, ale producent Recair wspomina też w instrukcji montażu, że w przypadku poziomego ułożenia wymiennika i w sytuacji, gdy wejściowy strumien powietrza jest chłodzony (może latem w szczególnych warunkach?) w wymienniku na dole powinny być zamontowane fabryczne otowry na odprowadzanie kondensatu.

 

sideways.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien, czy Twoja przeróbka jest do końca zgodna z założeniami producenta.

 

[ATTACH=CONFIG]423504[/ATTACH]

 

Ostatnia propozycja wygląda ciekawie, ale do końca nie jestem przekonany na ile zmiana położenia wentylatora na wywiewie z ssącego na tłoczny wpłynie pozytywnie na sprawność. Zakładając, że w obu przypadkach strumienie powietrza we/wy są zbilansowane.

 

Prawidłowe ustawienie to lewy dolni obrazek mam ten wymiennik od kilku lat chodzi o to ze skropliny mają najlepiej spływać w tej pozycji a ze ma on bardzo wąskie kanaliki to woda skutecznie blokuje powierzchnie wymiany i spada sprawność o kilkanaście procent.przyjrzalem się tej konstrukcji i stwierdzam ze ten co je składa to ma małe pojęcie o tym wymienniku i co to jest przeciwprad i wspolprad.

Edytowane przez romano78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ marcin_5 , tak ma takie

@ romano78 wszystkie pozycje wymiennika są prawidłowe , zależy czy grzanie ,czy chłodzenie. Nie doszłem jeszcze do tego z której strony wymiennika krzyżują się strumienie , nie jest to opisane na wymienniku , ale kiedyś do tego dojdę :yes:

 

Wiem ze wszystkie są prawidłowe ale nam chyba chodzi o odzysk ciepła i o jak najlepsza sprawnosc do czasu kiedy w wymienniku nie ma skroplin obie dolne wersje mają taką samo sprawność gdy skropliny zaczną się pojawiać wersja dolna lewa jest kozystniejsza bo skropliny spływają grawitacyjnie i w kierunku w którym płynie powietrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawidłowe ustawienie to lewy dolni obrazek mam ten wymiennik od kilku lat chodzi o to ze skropliny mają najlepiej spływać w tej pozycji a ze ma on bardzo wąskie kanaliki to woda skutecznie blokuje powierzchnie wymiany i spada sprawność o kilkanaście procent.przyjrzalem się tej konstrukcji i stwierdzam ze ten co je składa to ma małe pojęcie o tym wymienniku i co to jest przeciwprad i wspolprad.

 

A czy w praktyce jest możliwe, żeby skropliny pojawiły się po stronie powietrza wejściowego do wymiennika? Przy takim ułożeniu wymiennika, jak na rysunku lewy-dół wentylator na wejściu pchałby te skropliny do góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy w praktyce jest możliwe, żeby skropliny pojawiły się po stronie powietrza wejściowego do wymiennika? Przy takim ułożeniu wymiennika, jak na rysunku lewy-dół wentylator na wejściu pchałby te skropliny do góry.

 

Wyrzutnia ma być na dole i tam mają splywac skropliny w tym samym kierunku w który płynie powietrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam troche był zaduch w domu więc podłączyłem Ozona 360 ten za 2599zł tak na szybko tylko pod Gwc czerpni ściennej jeszcze nie podłączyłem.Termometry wyskalowane w wodzie lodowej.

Temperatury:

wyciągana z pomieszczeń 22,5

nawiewana z gwc 14 tylko się zastanawiam czy możliwa taka temp. choć działa dopiero dobę więc jeszcze ciepłe.

Więc sprawność wychodzi 47%

na zewnątrz -1

Regulator prędkości Vents obroty ustawione tak że pobór prądu to 40w.

 

No to wyszła "jakość" tej centrali ...

 

Na zdjęciu ten niebieski wymiennik ciekawy jakiej jest firmy bo na zdjęciach wygląda na tragicznie wykonany (krzywe , nierówne lamele wymiennika). Czyżby jakiś taniutki chiński wymiennik o nieznanych właściwościach i sprawności ?

 

Szczerze czytając to co piszą "użytkownicy" wygląda że producent nie ma pojęcia o konstruowaniu takich central i zrobił na takie coś na zasadzie jakoś to będzie.

Jak sami amatorzy znaleźli błędy konstrukcyjne to tragicznie świadczy o producencie ...

 

Widać producent stwierdził że dzięki niskiej cenie i tak znajdzie chętnych i widać miał rację ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widiocznie nie u wszystkich działa w ten sposób, bo

ja również kupiłem ten rekuperator CWP 400/200 , wymiennik przeciwprądowy , jak na razie sprawność u mnie waha się ok 70 % @ 90-100% mocy , ale mam jeszcze niedokończoną instalację nawiewno-wywiewną ,oraz nieuszczelnione drzwi zewnętrzne. Standardowo będzie pracować z mocą ok. 40-50% , 3 osoby i założone filtry G4 i F7.

U mnie wymiennik koloru zielonego aircare czy jakoś tak. Całą instalację robiłem sam ,wszystko wyszło mnie ok 4000-4500 pln.

Ja jestem zadowolony,

1. mam oczyszczone powietrze na wlocie do chałupy

2. mam ogrzane powietrze na wlocie do chałupy ( na dworze -1,2*C ,a na wlocie 18,5*C )

 

Trochę dziwne skreślać urządzenie po informacjach jednego użytkownika, szczególnie, jeśli robisz to Ty :) :)

 

EDIT - Kinetic też nie ma wymiennika położonego jak na dolnym-lewym rysunku, tylko w pozycji, jak na dolnym-prawym. A u Ciebie ?

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, od samego początku śledzę wątek względy finansowe zaważyły o zakupie reku CWP 400/200 jon16 PRZECIWPRĄDOWA dom 155m2 pow góra jeszcze nie skończona, ogrzewany dół 96m2. Po podłączeniu miałem takie temperatury zew 6* na czerpni, nawiew 14*, wywiew z domu 20*, wyrzutnia 14*. Po przeróbce zaproponowanej przez monat zrobionej dosłownie przed chwilą na czepni 5,9*, nawiew 17*,wywiew 19,8*,wyrzutnia 11,3*. Przepływ na standardowym dodawanym przez firmę regulatorze na minimum (nie mam czym zmierzyć faktycznego) i dodane filtry z flizeliny .reku.jpg Edytowane przez Jarek W.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ fotohobby , mam nadzieję że doczytałeś resztę postów , po drobnej przeróbce sprawność podskoczyła mi średnio 15%, na 30-40%mocy waha się ok. 90%sprawności

@ yetos_885 , mi powiedział że zabiera się za to po nowym roku :D

Może i amator , ale myśleć nikt nie zabronił

ostatni post na stronie 12 , czyli jak ja bym to zrobił , w linku poniżej chyba nawet znalazłem coś takiego co potwierdza moją teorię :yes:

http://thesslagreen.com/products/centrale-wentylacyjne/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jarek W. Ta przeróbka miała być tylko na próbę , a że działa to tak zostało i tu jest jeden mankament , ja to zrobiłem ze styropianu i na dużych wydajnościach wydmuchuje mi uszczelnienie z lewej strony , tu trzeba by kawałek blachy (sztywność) i przynitować do przegrody pod wentylatorem nawiewnym i dać ze 2-3 podpórki dociskające do wymiennika , bardzo ważna jest szczelność wokół wymiennika i pomiędzy przegrodami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...