Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rekuperator o3ozon - opinie


Recommended Posts

Myślałem, że "chyba" rozwiejesz moje wątpliwości.

 

Chcesz kupić, a nie zadałeś sobie trudu by przeczytać wątek od deski do deski.

 

Jak pojawiły się rekuperatory o3ozon sprzedawca mówił mi, że może zamontować silniki EC za dopłatą ok 500 zł, ale widzę, że do dnia dzisiejszego nie sprzedaje z silnikami EC. U mnie po przeanalizowaniu całej sytuacji kupiłem Kinetic 250 i nie żałuję

 

Gotowiec:

https://o3ozon.pl/centrala-wentylacyjna-cwpp-420200-jon16-przeciwpradowa-p-123.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 917
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie chcę kupić (bo steruję wentylatorami ac na swój sposób) i nie chcę zadawać sobie trudu, tylko pytam ! Pytam dlatego, że jak piszesz "chyba" to oczekuję uzasadnienia. Tyle w temacie !

 

Bądźmy konstruktywni, a nie zajmujmy się "pitoleniem" w temacie "chyba", "może", "wydaje mi się" !

Edytowane przez gregos11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Witam,

posiadam centralę wentylacyjną CWPP 420/200, z której generalnie jestem zadowolony. Chciałbym jednak poczynić pewne zmiany w ustawieniach sterownika.

Czy ktoś zna hasło do ustawień serwisowych sterownika Nano Color (zakładam, że jest takie samo dla wszystkich urządzeń) ? Chciałbym zmienić prędkości silników a z instrukcji wynika, iż możliwe jest to z poziomu ustawień serwisowych. Natomiast standardowe, dostępne ustawienia pozwalają zadać "na sztywno" 20, 60 lub 100 procent, co nie do końca mi odpowiada.

Edytowane przez Kurani
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik zamontuj tam gdzie przebywa najwięcej osób i to on powinien sterować wentylacją. Aktualnie mam CCS811 podpięty do Wemosa D1 mini. To wysyła dane do Domoticza, a on steruje prędkością (biegami) rekuperatora.

Jeżeli chcesz zamontować czujnik gdzieś przy reku, to sobie daruj. Szkoda pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmierzyłem pobór energii elektrycznej centrali CWPP 420/200 jon16 z wymiennikiem ciepła marki Recair i wentylatorami promieniowymi EBM-PAPST K3G190-RG19-19 (silnik EC żeby rozwiać wątpliwości)

https://sklep.wentylatory-online.pl/pl/p/file/6fb1545ae8035fe8376ebe342b61e6a4/K3G190RG1919_LUFTBERG.pdf

 

Pomiar przeprowadziłem watomierzem Orno OR-WAT-408 (dokładność +/- 2 %). Nawiew i wywiem ustawiłem na tym samym poziomie w przedziale od 10 do 100%.

10% - 9,6 W

20% - 12 W

30% - 17,5 W

40% - 29,5 W

50% - 47,5 W

60% - 74 W

70% - 112 W

80% - 156 W

90% - 198 W

100% -237 W

W trybie uśpienia sterownika Nano Kolor należy odjąć 2 W. Natomiast wyłączony rekuperator pobiera 6 W (taka ciekawostka).

Edytowane przez Kurani
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, niech będzie 10min,czy można wyzwolić z przycisku podłączonego do aero3 ? lub z nano kolor ?

Przycisku dzwonkowego do Aero3 nie da się podłączyć, nano też nie umożliwia na określony czas załączenia wietrzenia. Jest na sztywno wł/wył wietrzenie. Zapewne da się to zrobić pytanie czy firma compit wypuszcza jakąś aktualizację softu do nano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, niech będzie 10min,czy można wyzwolić z przycisku podłączonego do aero3 ? lub z nano kolor ?

 

Jest to możliwe z poziomu harmonogramu, ale niepraktyczne. Można wykorzystać jeden z dwóch trybów "eco" bądź "comfort" ustawiając wentylatory na 100 % w określonym przedziale czasowym, minimum pół godziny. Jednak później zostaje tylko praca w jednym trybie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...