Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rekuperator o3ozon - opinie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 917
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja tam nie mam z nim żadnych problemów. Działa, odzyskuje ciepło i był stosunkowo tani. Z takim sterownikiem i na takich podzespołach trzeba dać z 10k czyli prawie 2x tyle. Ostatnio przy mrozie go otwarłem i mokre wszystko ale tylko w komorze z odpływem czyli tak jak ma być. Reszta sucha jak pieprz. Może ma to wpływ że mam wersję z górnymi przyłączami, nie wiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Posiadasz" od miesiąca i już jedziesz sloganem reklamowym "jest to jednostka bezawaryjna".

Skończ wstydu oszczędź...

I możesz nam wyjaśnić jak doszedłeś do tego, że bypass "działa bez zarzutów" ?

W zimie zadziałał ?

 

Opinie "jednopostowców", którzy zarejestrowali się kilka godzin wcześniej są tu g...o warte.

Pamiętaj o tym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

"by-pass elektroniczny" to stan pracy, kiedy wyłączony jest wentylator nawiewny centrali.

Powietrze świeże, zamiast przez centrale i filtry, zaciągane jest do budynku wszelkimi możliwymi nieszczelnościami bez filtracji.

 

W 360/200 wyłącza wywiew a nawiew dalej leci i robi nadciśnienie. Nawiew jak zamarznie wymiennik to niby się wyłącza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Stety, niestety" i takie tam pierdoły. To są proste centrale, one po prostu działają bez zbędnych bajerów i trzeba mieć tego świadomość. Mam taką od kilku lat i oprócz wymiany filtrów do niej nie zaglądam.

Nie można powiedzieć, że są to centrale złe, bo spełniają swoje zadanie. Jak ktoś wydał górę pieniędzy na swoją centralę i teraz musi w Internecie udowadniać, że coś jest gorsze, aby samopoczucie mu się polepszyło to proszę bardzo, niech tam sobie udowadnia.

 

Ja mam, nie narzekam, jestem zadowolony i niemal na pewno kupię drugą centralę u tego producenta do drugiego budynku.

Pozdrawiam wszystkich "ekspertów" i malkontentów, miłego dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Stety, niestety" i takie tam pierdoły. To są proste centrale, one po prostu działają bez zbędnych bajerów i trzeba mieć tego świadomość. Mam taką od kilku lat i oprócz wymiany filtrów do niej nie zaglądam.

Nie można powiedzieć, że są to centrale złe, bo spełniają swoje zadanie. Jak ktoś wydał górę pieniędzy na swoją centralę i teraz musi w Internecie udowadniać, że coś jest gorsze, aby samopoczucie mu się polepszyło to proszę bardzo, niech tam sobie udowadnia.

 

Ja mam, nie narzekam, jestem zadowolony i niemal na pewno kupię drugą centralę u tego producenta do drugiego budynku.

Pozdrawiam wszystkich "ekspertów" i malkontentów, miłego dnia.

 

Popieram i potwierdzam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 360/200 wyłącza wywiew a nawiew dalej leci i robi nadciśnienie. Nawiew jak zamarznie wymiennik to niby się wyłącza.

 

Naprawdę? może producent źle przykleił naklejkę i nawiew masz pomylony z wywiewem?

Czyli na wyłączenie "by-passu elektronicznego" można liczyć dopiero jak na zewnątrz temperatura osiągnie wartości dodatnie.

Odzysk ciepła w tym urządzeniu to zatem "zbędny bajer i trzeba mieć tego świadomość"

 

No ale skoro "spełnia swoje zadanie"

No właśnie.

Jakie zadanie?

Edytowane przez _John
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

chcę kupić centralę CWP 360/200, ale wiem, że przy mrozach zamarznie wymiennik i zadziała "niby bypass", czyli wentylator od strony czerpni się wyłączy. Trochę mi się to nie podoba, bo nie bardzo wiem jak to wyjdzie w praktyce. Ile czasu trwa takie rozmrażanie i za ile znowu zamarznie, jeśli na zewnątrz będzie -8?

 

Myślałem chwilę o wymienniku entalpicznym, za który trzeba dopłacić 800 zł.

W internecie znalazłem taki opis: "Zaletą tego wymiennika jest brak kondensatu, a zatem brak szronienia i brak problemów z zamarzaniem wymiennika podczas niskich temperatur".

Ale producent ozona napisał mi, że "PRZY WYMIENNIKU ELTALPICZNYM TEMP ZAMARZANIA OKOŁO -8C, TAK JEST POTRZEBNY ODPŁYW SKROPLIN"

Dodatkowo instalatorzy, którzy akurat byli u mnie w domu powiedzieli mi, że wymiennik entalpiczny nie może zamarznąć i po to rekuperatory maja grzałki.

 

No i chyba się wyleczyłem z entalpicznego wymiennika.

 

Ale mam pytanie do użytkowników ozonów:

Czy stosujecie nagrzewnice wstępne? Czy może puszczacie powietrze prosto z czerpni, a jak zamarznie wymiennik, to rekuperator sam sobie to ogarnie?

 

Ja chciałem zamontować nagrzewnicę elektryczną, ale:

- ciężko znaleźć taką, które ma modulowaną moc (widziałem termexa)

- minimalny przepływ przy średnicy 200, to 170m3/h - chyba tyle nie będę miał przez cały czas

- widziałem sterownik pulsacyjny, który co chwilę włącza i wyłącza nagrzewnicę - teoretycznie "zmniejszy" to moc nagrzewnicy, ale nie jestem pewien, czy to zadziała. No i wymagany przepływ minimalny się przez to nie zmieni.

 

Jak macie to rozwiązane u siebie?

 

Wiem, że są jeszcze nagrzewnice wodne, ale montaż i zabezpieczenie tego przez zamarzaniem jest jeszcze bardziej skomplikowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...