Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rekuperator o3ozon - opinie


Recommended Posts

Witam

 

Drodzy forumowicze proszę o poradę . Zakupiłem rekuperator firmy o3ozon model A-300 . Przez własną " głupotę " nie upewniłem się ze reku posiada wentylatory AC .

Pobierają 120 w na pierwszym biegu aż do 130w na trzecim biegu . Podpowiedzcie , można " jakoś " obniżyć ten pobór prądu ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 917
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jest kilka sposobów.

 

1. Wyłączyć rekuperator

2. Kraść prąd od sąsiada (gorzej jak mieszkamy w polu, wtedy próbować z sieci obejsciem)

3. Zamontować fotowoltaikę (zużywać będzie tyle same, ale rachunki będą niższe)

4. Sprzedać i kupić inny (odkupię w dobrej cenie :D)

 

 

Teraz na poważnie, zaakceptuj to zużycie i nie traktuj wentylacji mechanicznej jako oszczędność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest kilka sposobów.

 

1. Wyłączyć rekuperator

2. Kraść prąd od sąsiada (gorzej jak mieszkamy w polu, wtedy próbować z sieci obejsciem)

3. Zamontować fotowoltaikę (zużywać będzie tyle same, ale rachunki będą niższe)

4. Sprzedać i kupić inny (odkupię w dobrej cenie :D)

 

 

Teraz na poważnie, zaakceptuj to zużycie i nie traktuj wentylacji mechanicznej jako oszczędność.

 

Postaram się :D chociaż jak widzę że innym forumowiczom biorą po 30W a mi rypie 120W to mnie krew zalewa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobierają 120 w na pierwszym biegu aż do 130w na trzecim biegu . Podpowiedzcie , można " jakoś " obniżyć ten pobór prądu ??

 

Skoro tylko 10W różnicy między najniższymi a najwyższymi obrotami, to coś nie tak jest ze sterownikiem, miernikiem albo wentylatorami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz... , ale im jak padnie ten wiatraczek, to będzie kosmiczny koszt.

 

100W x 24h * 365 dni/r = 876kWh/r średnio x 58gr/kWh średnio 508,08zł rocznie przepłacone za prąd. To po trzech latach "oni" mają odłożone z tego na obydwa wentylatory jakby padły i nie wystarczyłaby wymiana łożysk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze różnicę w kosztach zakupu dolicz i obliczenia mają sens.

 

 

PS Wtedy wiadomo, że TWÓJ reku wygra ten ranking ! :wave:

 

Itho? Tak, taniej nie da się.

Ale dla komfortu wymieniłem na Izzi. Po 12 latach się zwróci na samym prądzie jak porównać go z tym, co ciągnie minimum 120W. A jak uwzględnić koszt zakupu i używania nawilżacza to zwrócił się już w momencie zakupu (nawilżacz jest droższy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Itho? Tak, taniej nie da się.

Ale dla komfortu wymieniłem na Izzi. Po 12 latach się zwróci na samym prądzie jak porównać go z tym, co ciągnie minimum 120W. A jak uwzględnić koszt zakupu i używania nawilżacza to zwrócił się już w momencie zakupu (nawilżacz jest droższy).

 

Po 12 latach będzie trzeba pewnie już że dwa razy wymieniać wymiennik, bo zgnije

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz... , ale im jak padnie ten wiatraczek, to będzie kosmiczny koszt. Oczywiście przewinąć wszystko się da, ale nerwów to trochę kosztuje :yes:

 

Nie przejmuj się tym, tylko używaj !

 

Tego się nie przewija, tylko kupuje nowe. Są idealnie wyważone, jak przewiniesz to długo nie pochodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiew i wywiew mają naklejkę zapewne prawidłowo, w skrzynce sterującej trzeba przełożyć przewody od wentylatora. W sumie powinien to ogarnąć domowy majsterkowicz, a jak nie, to "byle jaki" elektryk.

Niech kolega wklei co jest w skrzynce.

 

Czyli przy włączonym bypasie elektronicznym powinien działać wywiew, a nie nawiew?

Mam rozumieć że to błąd producenta i powinienem sobie to sobie przerobić aby działo prawidłowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...