Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rekuperator o3ozon - opinie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 917
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Będziesz zadowolony (chyba :D).

 

Przed wentylatorem nawiewnym i wywiewnym wsadź puszki filtracyjne, to nie będziesz musiał tej skrzynki otwierać !

 

Tak chcę zrobić, ogarnąć jakieś kombo filtrów na nawiewie i wywiewie do reku :) Chyba będę zadowolony ;)

Edytowane przez sruba014
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna Centrala na forum.

Ja zakupiłem CWK 450/200 z wymiennikiem Recair RCH 160 (hybryda).

Faktycznie sporo waży ale u mnie co do montażu nie mam się do czego przyczepić. Wygląd elegancki. Pracuje dopiero od kilku dni bez awarii. Baypass dział według programu auto w zależności od temperatury na zewnątrz.

Silniki ebm-papst k3g190-rg19. Zużycie prądu na 1 biegu (30%) 17W na 2-78W, na 3-170W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna Centrala na forum.

Ja zakupiłem CWK 450/200 z wymiennikiem Recair RCH 160 (hybryda).

Faktycznie sporo waży ale u mnie co do montażu nie mam się do czego przyczepić. Wygląd elegancki. Pracuje dopiero od kilku dni bez awarii. Baypass dział według programu auto w zależności od temperatury na zewnątrz.

Silniki ebm-papst k3g190-rg19. Zużycie prądu na 1 biegu (30%) 17W na 2-78W, na 3-170W.

 

Kolego czym jest wymiennik hybrydowy? Szukałem info na stronie recair i ogólnych wiadomości w sieci ale bez skutku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem na info Recair to jest to jakieś połączenie 2 typów wymienników. Odzysk 20% wilgoci.

https://www.recair.com/pl/recair-enthalpy/rch160/

 

A gdzie to info o odzysku wilgoci? W materiałach nie widzę o tym ani słowa - zachwalają tylko, że "40% less pressure drop".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na nasz klimat że pełny odzysk nie jest najlepszy dlatego wymyślili coś takiego.

 

Co znaczy pełny? "Do 70%" to w naszym klimacie tak ledwo, ledwo daje radę.

 

Po zamontowaniu ERV pierwszy sezon (w lutym pojawiła się suszarka kondensacyjna):

attachment.php?attachmentid=447692

 

W drugim sezonie było:

attachment.php?attachmentid=457514

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 2 weeks później...

Witam

Przeglądając forumowe posty na temat tego rekuperatora, podjąłem decyzję o zakupie. Dom 225 M2

Kontakt przez allegro ze sprzedawcą który doradził jednostkę cwpp 600. Dziś dojechał, wszystko wygląda ok. Martwi mnie tylko wymiennik ciepła. Tutaj doczytałem się że montowane są recair ( na fotach z aledrogo u sprzedawcy był recair) natomiast do mnie doszedł marki "core". Wentylatory ec blue.

I mam pytanie do was czy jest się czym przejmować w porównaniu z tym wymiennikiem recair i jak się mają tę wentylatory do ebm pabst?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martwi mnie tylko wymiennik ciepła. Tutaj doczytałem się że montowane są recair ( na fotach z aledrogo u sprzedawcy był recair) natomiast do mnie doszedł marki "core". Wentylatory ec blue.

 

Recair becomes CORE!

 

A wentylatory innego producenta. Kupując o3ozon kupujesz kota w worku, jak widać. Czy lepsze, czy gorsze - trzeba by porównać specyfikację konkretnych wentylatorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przeglądając forumowe posty na temat tego rekuperatora, podjąłem decyzję o zakupie. Dom 225 M2

Kontakt przez allegro ze sprzedawcą który doradził jednostkę cwpp 600. Dziś dojechał, wszystko wygląda ok. Martwi mnie tylko wymiennik ciepła. Tutaj doczytałem się że montowane są recair ( na fotach z aledrogo u sprzedawcy był recair) natomiast do mnie doszedł marki "core". Wentylatory ec blue.

I mam pytanie do was czy jest się czym przejmować w porównaniu z tym wymiennikiem recair i jak się mają tę wentylatory do ebm pabst?

 

Możesz podesłać kilka zdjęć wnętrza. To jest wersja bez bypassu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...