Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rdzeń płyty warstwowej na ocieplenie stropu


laskim

Recommended Posts

Mam okazję kupić płyty pir (rdzeń z płyt warstwowych) pocięte na grubośći 10 cm i 5 cm oraz 200 x 100 cm szer x dł. Chciałbym tym ocieplić strop od strony poddasza. Czy dawać jakąś folię pod czy bezpośrednio na beton? Orientuje się ktoś jak ma się ten materiał do np grafitu 0,031?

Płyty PIR "obdarte" ze sreberka lub blachy mają lambdę deklarowaną na poziomie 0,026. To bardzo dobry izolator ale również bariera dyfuzyjna o mi>70 (podobnie jak dobrej klasy EPS). Trzeba zadbać o dobrą wentylację pomieszczeń poniżej, zwłaszcza wilgotnych bo może dojść do kumulacji pary i powstania wykroplin.

Pozdrav

SM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
witam, mam podobne pytania jak kolega z pierwszego postu. Koszt takiego rdzenia to około 55zł za m3 - myślę że to bardzo dobra cena:cool:. Jak poprawnie wykonać ocieplenie stropu nieużytkowego poddasza z takiego materiału? Dwie warstwy o grubości 10cm na zakładkę będą wystarczające? Czy niezbędne jest zabezpieczenie górnej powierzchni takich płyt np. przed promieniami słonecznymi z okna dachowego, zakładające odwiedzanie takiego poddasza tylko dwa razy w roku z celu sprawdzenia czy wszystko ok?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też poproszę namiary na priv.:)

 

Każdy poliuretan jest wrażliwy na promieniowanie UV, a przez szybę też go trochę przechodzi. Zżółknie, zbrązowieje i będzie się kruszył. Najlepiej przykryć czymś względnie paroprzepuszczalnym. Płyty OSB, sklejka, płyta pilśniowa?

Na pewno płyty PIR należy położyć na folii, która będzie pełnić funkcję paroizolacji.

 

Pozdrawiam

Cezary

Edytowane przez cezary.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...