Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Żaluzje ? Warto ?


kaszpir007

Recommended Posts

Witam !

 

Dom nowy. Duże przeszklenia w większości na południe. Część okien nie otwierana (tzw fixy). Okna o wysokości 2,1-2,2m.

Pakiet 3 szybowy.

 

Dom mocno nagrzewa się od słońca.

 

Żona chce żaluzje. Ja nie do końca jestem przekonany. Faktycznie dom nowoczesna bryła i nowoczesny styl i żalujze by pasowały , ale ...

 

Ale no własnie. Tanio nie jest (myślę że żaluzje wyjdą około 2000-3000zł na caly dom) a dodatkowo nie po to mamy duże przeszklenia i super widok na las (dom w lesie) aby miec cały czas opuszczone żaluzje. Oczywiście można podciągnąć ale wtedy zajmie to około 30cm okna i nie wygląda to zbyt ładnie i zabiera niepotrzebnie światło ...

 

Z tego co wyczytałem żaluzje wcale nie chronią przed przegrzewaniem a nawet dodatkowo nagrzewają pomieszczenie bo słońce je nagrzewa i robią za promiennnik ..

 

Oczywiście pozwolą zaciemnic pomieszczenie i chronią przed słońcem ale czy za taką cenę to ma sens , bo to samo można zrobić za pomoca zwykłych zasłon i nic nie wisi w oknie i nie zabiera światła gdy nie ma potrzeby ?

 

Jak to wygląda u Was ?

 

Stosuje ktoś żaluzje jeszcze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żaluzje wewnętrzne oczywiście że nie chronią przed przegrzewaniem ale ty będziesz miał zewnętrzne, sam takie założyłem ale nie mieszkam i nie na wszystkich oknach tylko południe i zachód 6szt, koszt w porównaniu do rolet większy ale nie wpuści słońca i nie zaciemni pokoju na czym mi zależało, mam firmę S.... pod kolor okien skrzynka powyżej okna miałem poszerzenia od góry specjalnie więc nic okna nie zasłania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz zastosować zewnętrzne rolety lub roleto-markizy (np. fakro). Wówczas ciepło odbijane jest na zewnątrz okna. A są one częściowo przeźroczyste, więc widok nie jest w 100% zasłonięty.

Natomiast zasadniczo nowoczesne domy w krajach z duża ilością słońca mają okna cofnięte w elewacji, by słońce latem w okna nie zaglądało.

 

http://pinhouse.pl/p/wp-content/uploads/2014/07/Biały-nowoczesny-dom-z-basenem.jpg

 

albo takie żaluzjowe pergole:

modern-deck.jpg

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem niedawno widziałem w gazecie na TVN Turbo test markiz pionowych Fakro VMZ. Pomijając, że materiał pewnie był sponsorowany to sam produkt wydał mi się ciekawy, ale nie zagłebiałem się jeszcze w temacie, chociaż dokładnie to samo mnie czeka.

O tym produkcie prawdopodobnie wspomniała Elfir.

Odbiegając na chwilę od kaszpira, który okien już nie cofnie, orientujesz się jak daleko cofa/ukrywa się okna żeby słońce rzeczywiście nie zaglądało.

 

Kaszpir, Ty już teraz odczuwasz nagrzewanie ? Czy tylko latem było to męczące ? Jeśli tylko latem, to może wystarczy żagiel na ten okres?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kaszpir, Ty już teraz odczuwasz nagrzewanie ? Czy tylko latem było to męczące ? Jeśli tylko latem, to może wystarczy żagiel na ten okres?

 

Odpowiem hurtem na pytania.

 

Pytałem o żaluzje wewnętrzne. Nie chciałem roleti zewnętrznych bo nigdy mi sie nie podobały , a nie po to mam duże przeszklenia aby póżniej siedzieć w ciemności :)

Żaluzji zewnętrznych też nie chciałem , bo po pierwsze przy wietrze hałasują , zabierają "światlo" i zasłaniają widok , a poza dniami słonecznymi są też pochmurne gdzie nie ma żadnej potrzeby mieć zaciągniętych żaluzji lub rolet.

 

Zaluzje chyba sobie daruje , bo wyczytałem że zwinięta zabiera około 14% wysokości okna , więc u mnie było by to około 30cm i taka wisząca podniesiona żaluzja by zabierała światło i pasudnie wyglądała.

 

Mieszkamy dopiero od września , ale w sierpbiu było słonecznie i mocno się dom nagrzewał.

 

Myślę że po prostu kupimy zwykłe rolety , bo żaluzje mimo że lepiej wyglądają nie podobają mi się jak są zwiniete , bo zajmują za dużo miejsca :(

 

Co do rolet zewnętrznych nigdy mi się nie podobały. No może gdyby była automatyka i rano się same zamykały i otwierały jak wracamy z pracy , ale później i tak dom by się ponownie nagrzewał a siedzenie przy całkowicie zamkniętych ?

 

Zastanawiam się czy po prostu nie dać zwykłych rolet i w razie potrzeby klimatyzacji ?

 

Na razie jestem "zakochany" w wielkich oknach i widoku jaki mam z okien i raczej nie chciałbym tego zasłaniać ...

Edytowane przez kaszpir007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaluzje? Nigdy! Już nie chodzi o cenę, ale widok na rozległy ogród. Widok piękny o każdej porze roku, w słońcu , w deszczu i śniegu. Łóżka, biurko, wypoczynek a nawet stół kuchenny są zwrócone frontem do ogrodu. Przy zasłoniętych oknach czulibyśmy się jak w klatce lub w biurze, gdzie nagminnie królują rolety, żaluzje.

Z okna sypialni mojej

 

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/3/ab/zc/m1sg/RBgOvtSv5m7ynlFwgB.jpg[/img

 

Z oknana taras

 

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/3/ab/zc/m1sg/ni2bbayIS4byk7HTUB.jpg

 

 

Widok z okna salonu:

 

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/3/ab/zc/m1sg/rJatjMZ6anZwRW1m4B.jpg

 

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/3/ab/zc/m1sg/RZmpBMdvPagwEwv7IB.jpg

 

No i kuchnia

 

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/3/ab/zc/m1sg/SmkiKuxPMmerPESPPB.jpg

 

Mam jeszcze pełno innych okien, które nie zasłonięte, są ucztą dla oczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A brałeś pod uwagę markizorolety polecane tu przez Elfir? Nie dopuszczałyby do ogrzania szyby, a w pochmurne dni można bez problemu je podciągnąć. Wadą jest cena, na pewno wyższa od zwykłych rolet zewnętrznych. Pomysł mku7i z żaglem na zewnątrz również ciekawy.

 

Markizy z Fakro są bardzo drogie niestety.

Inną wadą jest mocowanie - trzeba wiercić w ramie. Czyli przepada gwarancja na okna. Pewnie osłabia się też współczynnik przenikania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ...

 

Mam piękny widok na ogród i las ..

Z okien nie widać sąsiadów więc nie muszę się zbytnio "ukrywać" , choć teraz jak chodzą grzybiarze to jestem widoczny jak w akwarium ..

Więc nie chętnie patrzę na pomysły aby zasłaniać się na stałe.

 

Nic "zewnętrzego" rolety , żaluzje nie wchodziło w rachubę , bo wysoka cena i nie widziałem sensy.

Potrzeba zasłoniecia się od słońca jest głownie w lato a później "ochrona przed slońcem" nie jest potrzebna

 

Myślę że skończy się na zwykłych tanich roletach wewnętrznych które będą chronić przed słońcem.

 

A przed przegrzewaniem ? Może klima :)

 

Albo kupić zwykłe tanie bambusowe rolety zawiesić przed samymi oknami na zwykłe haczyki i jak nie będą potrzebne to zdjąć ...

Bardzo tanio i ograniczą nagrzewanie za zapewne 1/100 kwoty "specjalnych markiz" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas też odpadł temat stałej zewnętrznej osłony. Ze względów estetycznych i kosztowych. Żona jest zwolenniczka zasłon, takie wiec rozwiązanie znajdzie zastosowane w pokoju dziennym. Mocowanie karniszy, a w zasadzie taśm planujemy w zabudowie przysufitowej. Jako ze nie jest to wystarczająca ochrona przed słońcem, zastosujemy wspomniany żagiel na te kilka tygodni/dni upałów. Ewentualnie markizę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 3 months później...

Żaluzje nigdy! Nie daj sie namowić - wydatek bez sensu... niech ten rozsadek Cie przed tym broni!! wolalabym zebys zastanowil sie nad jakąś dodatkową wentylacja jak jest ciepło, a nie zaslaniał super okna i widoki za nimi.

 

A jak nie chcesz byc widoczny - delikatne, zwiewne firanki - dodadza uroku - żona podpowiada ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 years później...

A ja natomiast polecam żaluzje bambusowe 50 mm od prestigeostaszewska.pl. Są lekkie, piękne i niesamowicie funkcjonalne – można łatwo regulować poziom światła, dzięki czemu zawsze mam idealny nastrój w pomieszczeniu. Ich naturalny wygląd świetnie komponuje się z różnymi stylami wnętrz, a dodatkowo bambus to ekologiczny materiał, co jest dla mnie ogromnym plusem. Zdecydowanie warto się nimi zainteresować, jeśli szukasz czegoś estetycznego i praktycznego!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...