Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czy ogrzewać wiatrołap?


bartek70

Recommended Posts

Przeczytaj ze zrozumieniem http://muratordom.pl/budowa/remont-d...e,23_6970.html może zrozumiesz skąd kądesacja, skąd punkt rosy.

 

Ta Twoja "kądesacja" strasznie razi w oczy.;)

 

Po drugie ta wilgoć z oddychania którą przytacza @janwerbinski, a która wnika w ściany i działa na nie destrukcyjnie to też hit :yes:

 

Kolego bartek70 czy dom który będziesz remontował posiada stropy monolityczne czy drewniane? W drugim przpadku robiąc ocieplenie od wewnątrz można byłoby osiągnąć zdecydowanie lepszą ciągłość izolacji. Pomysł z folią wydaje mi się karkołomny. Wiem tylko tyle, że jest droga. Wg mnie są lepsze rozwiązania niż ta folia czy wełna, ale one zdecydowanie częściej spotykane są w budownictwie na zachodzie Europy niż u nas i to właśnie ze względu na bardzo częsty brak możliwości stosowania zewnętrznego ocieplenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 91
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ta Twoja "kądesacja" strasznie razi w oczy.;)

 

Po drugie ta wilgoć z oddychania którą przytacza @janwerbinski, a która wnika w ściany i działa na nie destrukcyjnie to też hit :yes:

 

Kolego bartek70 czy dom który będziesz remontował posiada stropy monolityczne czy drewniane? W drugim przpadku robiąc ocieplenie od wewnątrz można byłoby osiągnąć zdecydowanie lepszą ciągłość izolacji. Pomysł z folią wydaje mi się karkołomny. Wiem tylko tyle, że jest droga. Wg mnie są lepsze rozwiązania niż ta folia czy wełna, ale one zdecydowanie częściej spotykane są w budownictwie na zachodzie Europy niż u nas i to właśnie ze względu na bardzo częsty brak możliwości stosowania zewnętrznego ocieplenia.

 

Przepraszam za kondensacje, mój błąd, przeoczenie. Zostawiając poza dyskusją skąd wilgoć - z powietrza i już. Trzeba punkt kondensacji, rosy wyprowadzic poza ściane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz przesunąć punkt rosy wewnątrz muru ocieplając dom od środka? Od zewnątrz to bardzo proste, ale od środka? Myślę że to niemożliwe. Jedyny sposób na odsunięcie punktu rosy na zewnątrz, to zdjęcie ocieplenia wewnętrznego i grzanie ma maksa.

 

Jeżeli według Ciebie odsunięcie punktu rosy na zewnątrz to zdjęcie ocieplenia i grzanie na maxa to jak się zachowa ten punkt jeśli nie będziesz tej ściany podgrzewał a wręcz odizolujesz ją od ciepła wewnętrznego.

Czyż nie przesunie się on wtedy na wewnętrzną powierzchnię ściany.

Ważne jest przeliczenie temperatury punktu rosy, ciśnienia oraz rozkładu temperatury w takiej przegrodzie.

Jeśli krzywe się przetną lub będą miały punkt styczności to skraplanie wystąpi

 

Można oczywiście ocieplić wełną na stelażu a wilgoć z pomieszczenia odizolować dwukrotną warstwą folii i nawet jeśli zrobimy to na wszystkich ścianach i suficie to problem zaistnieje na styku z posadzką.

Nawet jeżeli połączy wszystkie powierzchnie paroizolacyjne podłogi pod np. panelami oraz ścian i stropu a wilgotnością powietrza będzie regulował sobie poprzez rekuperator to istnieje jeszcze wilgoć zewnętrzna wnikająca do budynku w pewnych okresach.

Poza tym co z mostkami termicznymi ewentualnych nadproży czy stropu monolitycznego.

Tak naprawdę nie wiemy nic oprócz materiału czyli starej 100 letniej cegły na ścianie

Edytowane przez Mareks77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj ze zrozumieniem http://muratordom.pl/budowa/remont-d...e,23_6970.html może zrozumiesz skąd kądesacja, skąd punkt rosy.

 

Przeczytaj ze zrozumieniem ten wątek.

Rozumiesz, ze tam kondensacji wilgoci z powietrza wewnetrznego nie nastapi ?

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jurgonka, wybacz, ale po paru probach dyskusji z Tobą, w ktorych próbowaleß udowodnić m.in., ze powietrzna pompa ciepla w trakcie roku wiecej energii skonsumuje, niż wyprodukuje, czy jesli PC ma po opomiarowaniu lepsze parametry, niz deklarowane, to nalezy ją reklamowac u prodycenta, to nic mnie nie zdziwi.

Oczywiscie, ze para wodna z zewnatrz znajdzie sie w murze. Podobnie jsk w dziesiatkach m2 murów z cegly, ktore stoją od lat, jako ogrodzenia czy sciany nieogrzewanych budynków.

Ta wilgoc im nie szkodzi. Nie powoduje grzyba, nie degraduje materialu.

W porównaniu z iloscia pary wodnej wewnatrz, jest jej wieloktoc mniej.

 

Dam ci zadanie na wieczor, wylicz punkt rosy dla przegrody (od zewnątrz) mur z cegly 40cm, folia PE, welna 5cm, foliaPE, kartongips 2cm.

Wewnatrz 22C, 40% wilg. wzgl, zewnatrz -15C, 80% wilg wzgl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmowa z Tobą jest bezcelowa. Posługujesz się kłamstwem, podobno wspominając inną dyskusje. Z tamtej dyskusji pamiętam, odkryłeś kompresor inwertorowy. Do dziś nie znalazłem takiego kompresora, lecz jest to kompresor odkryty przez Ciebie w materiałach reklamowych. Ja posługuje się wiedzę z fizyki a nie z handlu.

W tej dyskusji chodzi tylko o to by inwestor nie popełnił błędu. To On podejmuje decyzje i musi wiedzieć, że: przy błędach w izolacji nastąpi kondensacja pary wodnej w zewnętrznym murze. Nie powinno się okłamywać lub z niewiedzy w błąd wprowadzać inwestora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę nie wiemy nic oprócz materiału czyli starej 100 letniej cegły na ścianie

 

Tu się zgadzam się w 100%, Całkowicie odszedłbym jednak od pomysłu ocieplenia wełną. Najlepsza wg mnie do tego typu zastosowania byłaby płyta PIR, zamontowana oczywiście w sposób zupelnie odmienny niż robi się to np. wełną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego bartek70 czy dom który będziesz remontował posiada stropy monolityczne czy drewniane? W drugim przpadku robiąc ocieplenie od wewnątrz można byłoby osiągnąć zdecydowanie lepszą ciągłość izolacji. Pomysł z folią wydaje mi się karkołomny. Wiem tylko tyle, że jest droga. Wg mnie są lepsze rozwiązania niż ta folia czy wełna, ale one zdecydowanie częściej spotykane są w budownictwie na zachodzie Europy niż u nas i to właśnie ze względu na bardzo częsty brak możliwości stosowania zewnętrznego ocieplenia.

 

Stropy pomiędzy piwnicą(cześć która nie była i nie będzie zamieszkała) a parterem betonowe, a między parterem a poddaszem(będzie zamieszkałe) drewniane. Bardzo chętnie poznam sposób o którym Pan mówi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Nie powinno się okłamywać lub z niewiedzy w błąd wprowadzać inwestora.

 

To powinieniś przestać tu pisać, bo nawet z pamiecią u Ciebie krucho. W tamtej dyskusji nie uzywalem określenia "kompresor inwenterowy"...

Chodzilo o spręzarki inwerterowe, nawet nie wiedziałes bowiem, ze pompy ciepla potrafią modulować moc:

http://www.mhi.info.pl/?show=sprezarka-inwerterowa

 

Widocznie uwazasz tez ludzi z MHI za głupców....

I z innych firm też:

https://www.hewalex.pl/porady-i-wiedza/pompy-ciepla/sprezarka-inwerterowa-w-porownaniu-do-sprezarki-onoff.html

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uważam innych za głupców (poza nielicznymi wyjątkami)> Kolejny raz przytaczasz materiały reklamowe. Sprężarki nie dzielimy w/g sposobu napędu. Silniki napędzające mogą być sterowane falownikiem, inwerterem itd. Lecz to nie jest sposób podziału sprężarek. Pytanie jest dlaczego kłamiesz co do moich wypowiedzi.

Nie czekam na odpowiedz w - tym temacie "Czy ogrzewać wiatrołap"

To ty napisałeś : "Jesli dom bedzie szczelnym termosem, to wilgoć w murze nie jest groźna, bo skąd sie tam weźmie ?" Gdy odpowiesz sobie na własne pytanie, pomożesz autorowi wątku.

Edytowane przez Jurgonka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli według Ciebie odsunięcie punktu rosy na zewnątrz to zdjęcie ocieplenia i grzanie na maxa to jak się zachowa ten punkt jeśli nie będziesz tej ściany podgrzewał a wręcz odizolujesz ją od ciepła wewnętrznego.

Czyż nie przesunie się on wtedy na wewnętrzną powierzchnię ściany.

Ważne jest przeliczenie temperatury punktu rosy, ciśnienia oraz rozkładu temperatury

Bzdury opowiadasz i nie rozumiesz napisanego tekstu.

Zdejmując ocieplenie WEWNĘTRZNE robię coś przeciwnego do izolowania jej od ciepła wewnętrznego.

Zacznij od nowa. Tym razem z sensem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uważam innych za głupców (poza nielicznymi wyjątkami)> Kolejny raz przytaczasz materiały reklamowe. Sprężarki nie dzielimy w/g sposobu napędu. Silniki napędzające mogą być sterowane falownikiem, inwerterem itd. Lecz to nie jest sposób podziału sprężarek. Pytanie jest dlaczego kłamiesz co do moich wypowiedzi.

Nie czekam na odpowiedz w - tym temacie "Czy ogrzewać wiatrołap"

To ty napisałeś : "Jesli dom bedzie szczelnym termosem, to wilgoć w murze nie jest groźna, bo skąd sie tam weźmie ?" Gdy odpowiesz sobie na własne pytanie, pomożesz autorowi wątku.

 

 

 

 

Ale ty jestes jak pewien pan, ktoremu "nikt nie wmowi, ze białe, jest białe, a czarne, jest czarne"

W temacie sprezarek jestes jak jajko mądrzejsze od kury. Poszujaj jnformacji, dlaczego konstrukcja sprezarki inwentorowej musi byc inna od on/off

 

Nie pisz, ze klamie w sprawie Twoch wypowiedzi, bo poświece 20 minut i znajde Twoje "śmiałe" teorie nt pomp ciepla :lol:

Odpowiedz na pytanie juz padła.

 

Oczywiscie, ze para wodna z zewnatrz znajdzie sie w murze. Podobnie jsk w dziesiatkach m2 murów z cegly, ktore stoją od lat, jako ogrodzenia czy sciany nieogrzewanych budynków.

Ta wilgoc im nie szkodzi. Nie powoduje grzyba, nie degraduje materialu.

W porównaniu z iloscia pary wodnej wewnatrz, jest jej wieloktoc mniej.

 

Dam ci zadanie na wieczor, wylicz punkt rosy dla przegrody (od zewnątrz) mur z cegly 40cm, folia PE, welna 5cm, foliaPE, kartongips 2cm.

Wewnatrz 22C, 40% wilg. wzgl, zewnatrz -15C, 80% wilg wzgl.

 

Policzyłeś ?

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz jednak kłopoty, przepraszam nie powinienen zmuszać Ciebie do myślenia. Właśnie udowodniłeś, że nie znam tabliczki mnożenie, bez której nie można dokonać wymaganych przez Ciebie obliczeń. Obliczeń zupełnie bez sensu jeśli chodzi o wątek. Rozumiem, że myślenie to nie Twoja dziedzina. Proszę tylko o nie kłamanie i w wolnej chwili poczytaj jak dzielimy kompresory, sprężarki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja. Tylko nie lubie, jak sie mnie wyzywa od klamcow, szczegolnie jak ktos pisal tu takie androny, że glowa mała....

 

Tak twierdzę, że w wypadku pompy ciepła p/w występują sytuacje gdy moc pobrana jest większa niż moc potrzebna do ogrzewania. I sytuacja ta występuje przez wiele dni w roku. Rozwiązaniem problemu jest mniejsza pompa i dodatkowe źródło ciepła.
Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fotohobby kłamiąc stwierdził że w/g mnie przed laty napisałem:"ze powietrzna pompa ciepla w trakcie roku wiecej energii skonsumuje, niż wyprodukuje",

Teraz raczył zacytować moją wypowiedz. "Tak twierdzę, że w wypadku pompy ciepła p/w występują sytuacje gdy moc pobrana jest większa niż moc potrzebna do ogrzewania. I sytuacja ta występuje przez wiele dni w roku. Rozwiązaniem problemu jest mniejsza pompa i dodatkowe źródło ciepła."

Proszę nie kłamać. Sytuacja występuje przez wiele dni w roku i w trakcie roku więcej energi skonsumuje, niż wyprodukuje. Nie są to tożsame twierdzenia.

 

Przepraszam za zaśmiecanie wątku.moje odezwanie miało uzmysłowić konieczność przemyślenia przemarzania ściany gdy ociepleniejest od wewnątrz. Nie wytrzymałem na twierdzenie, że przemarzanie - kondensacja wilgoci nie występuje w takim wypadku.

Reszta to prywata i obrona przed kłamstwem

Edytowane przez Jurgonka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stropy pomiędzy piwnicą(cześć która nie była i nie będzie zamieszkała) a parterem betonowe, a między parterem a poddaszem(będzie zamieszkałe) drewniane.

 

Może podaj jeszcze jak wygląda przekrój muru. Czy strop pomiędzy piwnicą a parterem znajduje się na poziomie gruntu? Druga sprawa to wspominałes o wilgoci w piwnicy. Skąd pochodzi? Czy fundament posiada w ogóle izolację poziomą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...