Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrać wkład kominkowy?


Brzeszczot_33

Recommended Posts

Marzy nam się w salonie kominek. Najlepiej do nas się sprawdzi taki z dodatkową szybą z boku od lewej strony.

Początkowo chciałem kominek później zamontować.

Budynek jeszcze nie jest gotowy, jestem w trakcie robót wewnątrz. Kotła nie ma, a zbliża się zima, więc chciałbym już teraz grzać w kominku :)

 

Próbowałem poczytać trochę o wkładach, ale ciężko coś jednoznacznie wybrać. Podobno nie kupować w marketach? Polskich i francuskich?

 

Jaki byście doradzili wkład kominkowy? Na co zwrócić uwagę? Czym się kierować przy wyborze?

 

e: i chcielibyśmy aby dolot powietrza był z zewnątrz, aby nie wypalało tlenu ze środka salonu ;)

Edytowane przez Brzeszczot_33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kotła nie ma, a zbliża się zima, więc chciałbym już teraz grzać w kominku :)

Absolutnie nie kupuj docelowego wkładu na czas budowy !!! . można nabyć zwykły,stary,urzywany, zardziewiały wkład 200-500zł + rura z kolankami 100zł .

Do celów grzewczych zrobi swoje a po ziemie sprzedarz go za podobne pieniądzę - unikniesz przy tym ryzyka uszkodzenia docelowego wkładu przez osoby trzecie oraz przez wilgoć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego gros ludzi ma takie parcie na kominek, chociaż się nie dziwię bo mam to za sobą - nastrój, bajery, lampka wina, widok płonącego drewna. Życzę Autorowi realizacji zamierzeń ale może zacząć od kalkulacji kosztów i uzyskanego efektu grzewczego co uważam za bardziej istotne niż bajery. Kiedyś pisałem o moich doświadczeniach z wkładem francuskim /marketowym. Jak masz czas to znajdź w moich postach, może to pomoże w dokonaniu właściwego wyboru.

Szkoda, że dość późno na forum pojawił sie Piotr B. ze swoim "takim sobie piecykiem ceramicznym" - czytaj bo warto, mnie to przekonało i mam. Jest to jedna z niewielu trafnych decyzji które podjąłem, niestety po wydaniu wcześniej iluś złotówek a francuz poszedł do ludzi za 1/3 ceny po dwóch latach napierdzielania się z syfem koło kominka, noszenia kloców w końcu wędzeniem drewna we wkładzie co by nie wypuszczać w powietrze niewykorzystanej energii w nadmiarze.

Dlatego czytaj, słuchaj wypowiedzi Fachowców.

Wiedz, że kominek tradycyjny/zwykły potrafi wypluć z siebie spaliny o temp ok 400-500 st.C a jak pójdziesz po bandzie to i więcej, czyli jest nieekonomicznym pożeraczem drewna a to jest kasa.

Ja "tyż" mam nastrojowy widok na płonące drewno a przy okazji a może przede wszystkim ogrzewa mi to chałupę. Mieszkasz na północy czyli Twój ewentualny pieco kominek będzie tańszy niż mój, chociaż to zależy od fantazji inwestora.

Ale się rozpisałem, tak niestety mam, może się przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby na rynku były dostępne tylko porządne piecokominki, to problem spalaczy mokrego drewna dawno by zniknął. Bo ktoś kto chce wydać co najmniej blisko 20k na kominek zakładam, że jest świadomy tego co robi i wie jak efektywnie z tego korzystać (czyli przede wszystkim palić suchym drewnem).

 

A kolega Brzeszczot niestety w innych wątkach pokazał, że celuje w marketowy szajs więc co tu sensownego doradzić? Jedynie to, że jak już to kupi to co najwyżej niech w tym wkładzie zapali świeczkę. Oszczędzi sobie i innym problemów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więcej, tego nie można mieć za friko, same kafle to ~7-8tys a mam dobrej jakości. Chyba nie sugerujesz , że zrobiłem to dla bajeru i nastroju? to bardzo efektywne źródło ciepła, w każdym bądź razie gęba mi się śmieje jak mam to rozpalić szczególnie, że pamiętam to o czym pisałem wyżej. Ogrzewam chałupę piętrową, na górze 1-2 st chłodniej ale w sam raz do kimania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więcej, tego nie można mieć za friko, same kafle to ~7-8tys a mam dobrej jakości. Chyba nie sugerujesz , że zrobiłem to dla bajeru i nastroju? to bardzo efektywne źródło ciepła, w każdym bądź razie gęba mi się śmieje jak mam to rozpalić szczególnie, że pamiętam to o czym pisałem wyżej. Ogrzewam chałupę piętrową, na górze 1-2 st chłodniej ale w sam raz do kimania.

I kogo Ty chcesz przekonywać. Wątku tasiemca nie czytujesz;-) Nawet gdybyś napisał, że do piecokominka to Ci dopłacili bo taka promocja u Batury była to i tak nie przekonasz;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I kogo Ty chcesz przekonywać. Wątku tasiemca nie czytujesz;-) Nawet gdybyś napisał, że do piecokominka to Ci dopłacili bo taka promocja u Batury była to i tak nie przekonasz;-)
Ale odpowiedź trafia też do normalnych ludzi...:cool:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież nie każdy musi mieć kominek. Źle dla naszej branży że była moda "kominek dla każdego" , ludzie nakupili byle czego [ słabych konstrukcyjnie produkowanych aby tylko sprzedać ] bo było tanio i teraz marudzą . Kto kupił DOBRY kominek ten jest zadowolony i często go używa ciesząc się widokiem ognia i przyjemnym ciepełkiem .

Kominek Opoczno .jpg

Edytowane przez Zdun Darek B
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...
Mi się zawsze marzył kominek, żywy ogień w domu to jest to i też dodatkowe ciepełko w domu, pamiętam jeszcze z dzieciństwa taki piecyk u babci, dawało to świetny nastrój. Na rynku jest teraz tego zatrzęsienie i jest w czym wybierac, od paru lat mi to chodzi po głowie a nie chcę robić jakiejś wielkiej rewolucji w domu, wiem że są teraz dostępne też piece wolnostojące na różne paliwa, myślę o kozie ab,wygląda fajnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • 4 weeks później...
  • 5 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...