Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć!

Czy ktoś wybudował już Jemiołe lub Koncept 44? Z zewnątrz podoba mi się Jemioła ale nie wiem czy da się uzyskać taka elewacje jak na wizce. No i ile by to kosztowało. Ma ktoś jakieś doświadczenia?

Z racji kosztów biorę pod uwagę jeszcze KONCEPT 44 ale tam znowu kusi mnie i zarazem przeraża koszt tarasu. Hydroizolacja pewnie będzie wykonawczym i kosztowym koszmarem...

To takie pierwsze poważne przymiarki (długo szukałem i na podlinkowanym blogu znalazłem te projekty :) ) - są na forum osoby które mieszkają w takich, bądź mają doświadczenie z elewacja drewnianą lub/i dużymi tarasami nad pom. ogrzewanym?

Dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taras - nie trzeba robić takiego jak w projekcie. Można całkowicie wykreślić go z projektu i potem zbudować taki, jaki będzie potrzebny.

Poza tym to taras na gruncie a nie na płycie.

Obydwa domy są parterowe, dlatego nie rozumiem pytania o dużym tarasie nad pom. ogrzewanym?

Chyba, że chodzi o dach płaski?

Ja mam płaski kryty papą - był tańszy w budowie od skośnego.

 

Pierwszy projekt - brak bezpośredniego przejścia dom-garaż

Drugi projekt - przy klasycznym układzie działki z wjazdem północy sypialnie dzieci od północy - czyli niedobór światła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle się wyraziłem z tym tarasem. Mam złe doświadczenia z dachami płaskimi a raczej stropodachami :) U mnie wjazd jest od wschodu, więc w Jemiole cały tył będzie od zachodu co może być uciążliwe latem. No i ja będe miał raczej kotłownie na paliwo stałe więc drugi punkt dla Jemioła.

Będe kombinować.

Dzięki za uwagi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...