Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kinetic 250


Recommended Posts

przy jakiej temperaturze włącza się u was tryb przeciwzamrożeniowy?

U mnie wczoraj w nocy na czerpni -4C ( w diagnostyce reku pokazywał +1C) i tryb przeciwzamrożeniowy się nie włączył.

Dzisiaj rano sprawdziłem i na czerpni -3,5C (w diagnostyce również +1C) i tryb przeciwzamrożeniowy włączony nawiew 00%. Zgłupiałem:wtf:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 633
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

khaos z tym trybem przeciwzamrożeniowym to chyba jest różnie... Wczoraj jak wstałem było na dworze -4C i centrala chodziła normalnie, po paru godzinach jak temperatura na dworze podskoczyła na 0C, tryb antyzamrożeniowy i wyłączyło całkowicie nadmuch, pracował tylko wyciąg.

To jak pisał fotohobby, jest chyba bardziej skomplikowany algorytm. Nie ma reguły przy jakich temperaturach się załącza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy jakiej temperaturze włącza się u was tryb przeciwzamrożeniowy?

U mnie wczoraj w nocy na czerpni -4C ( w diagnostyce reku pokazywał +1C) i tryb przeciwzamrożeniowy się nie włączył.

Dzisiaj rano sprawdziłem i na czerpni -3,5C (w diagnostyce również +1C) i tryb przeciwzamrożeniowy włączony nawiew 00%. Zgłupiałem:wtf:

 

Być może poziom wilgotności powietrza ma znaczenie w tym temacie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

khaos z tym trybem przeciwzamrożeniowym to chyba jest różnie... Wczoraj jak wstałem było na dworze -4C i centrala chodziła normalnie, po paru godzinach jak temperatura na dworze podskoczyła na 0C, tryb antyzamrożeniowy i wyłączyło całkowicie nadmuch, pracował tylko wyciąg.

To jak pisał fotohobby, jest chyba bardziej skomplikowany algorytm. Nie ma reguły przy jakich temperaturach się załącza

 

Może rzeczywiście to nie takie proste. A jakie macie temp. na wyrzutni bo u mnie przy -4C na czerpni ok +8C na wyrzutni i nie wiem czy to nie za dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy jakiej temperaturze włącza się u was tryb przeciwzamrożeniowy?

U mnie wczoraj w nocy na czerpni -4C ( w diagnostyce reku pokazywał +1C) i tryb przeciwzamrożeniowy się nie włączył.

Dzisiaj rano sprawdziłem i na czerpni -3,5C (w diagnostyce również +1C) i tryb przeciwzamrożeniowy włączony nawiew 00%. Zgłupiałem:wtf:

 

U mnie dzisiaj rano na dworze -4, czujnik w rekuperatorze +1 tryb przeciwżamreżeniowy uruchomiony nawiew na 25%

 

więc mam już pewność, że do uruchomienia trybu przeciwzamrożeniowego w grę wchodzą inne cznynniki niż temperatura powietrza. Faktycznie może to być uzależnione od wilgotności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc o 92% miałem na myśli opis w aukcji.

Pisząc o tym że zawyżają miałem na myśli to że zawyżają i na dowód podałem linki do rekuperatorów z wymiennikiem krzyżowym gdzie przekraczają teoretycznie możliwe do uzyskania 60%.

A Ty się czepiasz zupełnie jak byś nie rozumiał istoty mojej wypowiedzi.

Łopatologicznie odpowiadam Ci podając link gdzie rekuperator ma sprawność od 67 do 100%. A może nawet powyżej 100%?

 

 

Daj juz spokoj.

Dales popis ignorancji piszac o wymienniku krzyzowym w Kineticu, o 92% sprawnosxi w opisach reku z wymiennikami krzyzowymi....

Moja rada - szukaj, czytaj, przyswajaj, a potem zabieraj glos w wątkach.

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj na dworze ok -10

Mój czujnik w rekuperatorze - 8

Czujnik w diagnostyce - 1

Tryb przecizamrozeniowy 25%, a później 00 - przy 25% temperatura w najdalszym anonemostacie 15,9 stopnia.

 

A u mnie w nocy - 20stopni , nawiew -5 i nie działa system antyzamrożeniowy ...

 

W nocy zdemontowałem rekuperator ...

 

PS. Jak przestaje działać nawiew (0%) a dział tylko wywiew to robi się domu podciśnienie i instalacja jakoś musi te braki "wyrównać" , więc zapewne brakujący "nawiew" idzie bez różne nieszczelności w domu.

Co z tego z rekuperator pokazuje super odzysk jak on jest iluzją , bo nie ma nawiewu który idzie przez rekuperator ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie w nocy - 20stopni , nawiew -5 i nie działa system antyzamrożeniowy ...

Ewidentnie masz niesprawne urządzenie.

 

PS.

Zamieniasz na Alnora - jak tam działa system przeciw zamrożeniu?

Rekuperator nie ma nagrzewnicy, więc będzie wyłączał wentylator nawiewu, albo otwierał by-pass.

Z której strony by nie spojrzeć, efekt ten sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś ok 7 na zewnątrz -17

Czerpnia -10

Wywiew 17

Nawiew 14

 

Tryb zamrożeniowy 25%. Na najdalszym anemostacie pokazuje 17st.....

 

Nje ma sensu w mrocy podawac wartosci trybu p-zamrozeniowego, bo on sie przecież zmienia co ,kilkanascie minut.

Raz moze byc 25%, za pare minut 17%, a potem moze sie nawiew na 10 minut wylaczyc.

Ja robilem godzinną obserwacje, co 10 minut przy -12C. Wtedy mozna ocenic, jak ter tryb dziala, policzyć sprawnosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewidentnie masz niesprawne urządzenie.

 

PS.

Zamieniasz na Alnora - jak tam działa system przeciw zamrożeniu?

Rekuperator nie ma nagrzewnicy, więc będzie wyłączał wentylator nawiewu, albo otwierał by-pass.

Z której strony by nie spojrzeć, efekt ten sam.

 

W dodatku uwazam, ze to za duzy reku w stosunku do domu, jaki ma kaszpir.

Najniższa wydajnosc - 40%. Za dużo.

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do problemow kol. Kaszpira, to ja rozwiazalbym je w inny sposob.

Zakładam, ze dostanie zwrot pieniedzy za swojego Kinetica, wiec kupilbym przez net kolejnego Kinetica ( w innej hurtowni).

Od kazdego zakupu dokonanego przez net mozna odstapic do 14 dni bez podania pprzyczyny.

Poki mamy zimę mozna nowa jesnostke podpiac i przetestowac.

Generalnie wieksza szansa jest na to, ze bedzie to poprawnie dzialajacy egzemplarz, niz szrot, bo liczba zadowolonych uzytkownikow tego reku jest spora.

Jesli bylby OK, to juz by został, jesli nie, trudmo. Pakowanie i wysylka.

Jest jeszcze zima, trzeba to wykorzystać.

Poza zima oczywiscie z tego sposobu nie skorzystamy.

 

Ja tydzien temu tak kupilemTV - w RTV EURO AGD.

Sklep mam 600m od domu, wybrany model TV byl tam dostepny, ale ja kupilem przez www z dostawą do domu.

Gdyby mial nieakceptowalne wady w postaci bandingu, czy cloudingu to trafilby do pudelka i do sklepu.

Na szczescie nie bylo takiej potrzeby.

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dodatku uwazam, ze to za duzy reku w stosunku do domu, jaki ma kaszpir.

Najniższa wydajnosc - 40%. Za dużo.

 

Ty też myślisz, że 40% = 40% wydajności nominalnej?

Na najniższym biegu już przy 50Pa (gratulacje, jak ktoś ma taką instalację) masz 75m3/h. Co się dzieje przy wyższych oporach wykres nie pokazuje.

Na kolejnym biegu przy już w miarę realnych przy czystych filtrach 150Pa wychodzi jakieś 125m3/h (i też wykres nie pokazuje, co się dzieje przy większych oporach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd ty bierzesz tą różnicę w cenie?

 

Między Airpack 300 z AIR+ a KINETIC 250 jest 2600 PLN różnicy.

 

Nagrzewnica kanałowa z automatyką PWM kosztuje w TERMEX w Krakowie 750 PLN.

 

Czyli dopłacić trzeba 1800 PLN, za?

... to, że prawdopodobnie Thessli nie trzeba rozebrać i uszczelniać całej, a jedynie odpływ?

Z ceny oferty AirPacka z której ja skorzystałem i cen na Allegro za Kinetic.

Nagrzewnica kanałowa na Allegro to 200-300 zł bez automatyki.

 

No to wyjaśniliśmy sobie 750 zł. Brakuje jeszcze 950 zł. Skąd się bierze ta różnica cen? Wychodzi 25zł/kg sprzętu. Co tam może być?

Odpływu Thessli nie trzeba uszczelniać. Jest szczelny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj juz spokoj.

Dales popis ignorancji piszac o wymienniku krzyzowym w Kineticu, o 92% sprawnosxi w opisach reku z wymiennikami krzyzowymi....

Moja rada - szukaj, czytaj, przyswajaj, a potem zabieraj glos w wątkach.

 

Oparłem się na informacji zawartej w ofercie na Allegro, gdzie wyraźnie było napisane "krzyżowy".

 

A Ty upierdliwie dalej swoje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewidentnie masz niesprawne urządzenie.

 

PS.

Zamieniasz na Alnora - jak tam działa system przeciw zamrożeniu?

Rekuperator nie ma nagrzewnicy, więc będzie wyłączał wentylator nawiewu, albo otwierał by-pass.

Z której strony by nie spojrzeć, efekt ten sam.

 

Czytam instrukcję od Alnora i jest tam że posiada nagrzewnicę wstępną i opcjonalne sterowanie dodatkową nagrzewnicą kanałową. Dodatkowo system antyzamrożeniowy wiec widać są 2 systemy działające chroniące wymiennik przed zamrożeniem.

 

A jak za mało to można jeszcze nagrzewnicę kanałową kupić i wtedy następne jest "wspomaganie" ..

 

Wiem że mam niesprawne urządzenie i dlatego jest już spakowane i wysyłam do fabryki

Ja już się zraziłem do Kinetica i nie chce mieć już nic wspólnego z tą firmą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...