Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kinetic 250


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 633
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ja WM będę miał w domu który w zimie przynajmniej przez najbliższe lata nie będzie zamieszkiwany. Czyli będę utrzymywał w nim temp. ok 10st.

Zastanawia mnie jak rekuperator bez nagrzewnicy będzie się wtedy zachowywał. Bez ludzi z tak niską temperaturą w budynku. Czy będzie zamarzał czy też z braku wilgoci (nie mówię to o okresie zaraz po budowie) zamarzanie będzie rzadsze?

 

U mnie przy mrozach nie leci woda z reku i nie ma co zamarzać.

Jestem na etapie suchej wykończeniówki, podłogi, meble itp. bez zysków bytowych, kąpieli czy innego wprowadzania wilgoci w domową przestrzeń.

Wietrzę, reku pracuje na najniższym biegu, a w domu 20*C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy mrozach nie leci woda z reku i nie ma co zamarzać.

Nie odnosisz wrażenia, że jesteś osamotniony tu na forum, ze swoimi spostrzeżeniami?

Z tego co piszesz, twojego rekuperatora nie dotyczą problemy znane wszystkim innym rozwiązaniom konstrukcyjnym na rynku.

 

Przekładając to co piszesz, na parametry fizyczne powietrza.

By na wymienniku przeponowym nie wytrącała się żadna wilgoć to powietrze wewnątrz twojego domu musiała by zawierać niemal ZERO wilgoci.

Jeśli zatem na zewnątrz masz -10 st.C a w domu +20 st.C to powietrze wywiewane musiało by mieć wilgotność względną na poziomie 10% a to jest wręcz niemożliwe w nowo zbudowanym domu - nawet niezamieszkałym.

 

Jesteś przekonany o tym, że rekuperator pracuje non stop z tą samą intensywnością po stronie nawiewu i wywiewu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@John

 

Dom jest suchy jak przysłowiowy pieprz, a buduję go już od 5 lat. Ostatnio, na jesieni i wczesną zimą odbywały się mokre prace: malowanie, gipsowanie i glazury.

W trakcie tych prac woda z reku. lała się strumieniami, króćcami do tego przeznaczonymi jak również innymi szparami.

Tak, ten rekuperator cieknie bokami, ale uszczelnię. Znaczy to, że mam te same problemy z reku. co inni użytkownicy forum.

 

Swoim wpisem dla forumowicza norbitek, chciałem zwrócić uwagę, że w niezamieszkałym suchym domu nie będzie występowała kondensacja w reku, a tym samym problem jego zamarzania.

 

Z moich obserwacji rekuperatora wynika że przy ostatnich mrozach nie leciał żaden kondensat.

Reku pracuje cały czas na najniższym biegu od momentu instalacji i nie mam jeszcze zrobionego odpływu kondensatu do kanalizacji. Jak kapie to do wiadra.

 

Uważam że dom mam bardzo szczelny, z gniazdek elekt. nie wieje :no: nawet dach ze ścianami mam uszczelniony tak jak okna ciepły montaż (taśmami).

Niestety szczelność domu nie jest zweryfikowana pomiarami.

 

PS: Oczywiście u mnie problem cieknącego reku dotyczy O3OZON, a nie KINETIC

Edytowane przez cezary.pl
PS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Dom jest suchy jak przysłowiowy pieprz, a buduję go już od 5 lat. Ostatnio, na jesieni i wczesną zimą odbywały się mokre prace: malowanie, gipsowanie i glazury.

 

30%@20* = punkt rosy 1,88*

40%@22*= punkt rosy 7,77*

Jak na wyrzutni masz mniej (a w mrozy powinieneś mieć - nawet przy wymienniku o niskiej sprawności) to musi się skroplić. Wszystkim się leje z wymienników nie odzyskujących wilgoci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Witam.W kinetic b padł mi wentylator,a konkretnie na płytce w wentylatorze cos sie upaliło.Czy mozna to jakos naprawic? Cena na ebayu to około1300zł około... Co jak za chwile padnie drugi :( ? Wytrzymało to około 4lata .Czy ktos miał podobne problemy z tym rekuperatorem?Nie wiem co robic teraz bo jak wymienie jeden i za chwile padnie drugi to bedzie 2600 zł za same wentylatory .W miedzyczasie rodzina sie powiekszyła z 2 do 4 osob i moze warto kupic od razu cos wiekszego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Kupiłem za mniej niż pół ceny Kinetic advance . Niestety prawa stronę zamiast lewej.Podlaczylem reku rura spiro z ociepleniem (termoflex)Czerpnia i wyrzutnia idzie lekko na skos do góry ,a w instrukcji jest napisane że minimum 0.7m ma iść pionowo w górę .Czy trzeba się koniecznie do tego stosować ? Po uruchomieniu wielką ulga i wydaje się że działa dużo lepiej niż poprzedni kinetic b .Wiele rzeczy można sprawdzić na wyświetlaczu czego nie było w poprzedniku .Posiada nagrzewnice i dzięki temu przy dużych mrozach reku będzie działał bez przerw co się zdarzało w kinetic bo niestety.Zastanawiam się nad modułem wifi bo możnaby sprawdzać wszystko w tel i zmieniać ustawienia .Prosze o poradę dotyczącą montażu kogos kto się zna na tym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months później...
Witam.W kinetic b padł mi wentylator,a konkretnie na płytce w wentylatorze cos sie upaliło.Czy mozna to jakos naprawic? Cena na ebayu to około1300zł około... Co jak za chwile padnie drugi :( ? Wytrzymało to około 4lata .Czy ktos miał podobne problemy z tym rekuperatorem?Nie wiem co robic teraz bo jak wymienie jeden i za chwile padnie drugi to bedzie 2600 zł za same wentylatory .W miedzyczasie rodzina sie powiekszyła z 2 do 4 osob i moze warto kupic od razu cos wiekszego?

 

U mnie też padł jeden wentylator. Rozebrałem i wykręciłem co jest banalne. Do wymiany były 2 małe łożyska wentylatora. Od razu wymieniłem też w drugim.

Zdziwienie bo w tym co padł były jakieś chińskie no namy. W drugim skf i te ani grama zużycia, ale jak miałem dłoni to poszła wymiana na nowe SKF po 5 zł :p . Wymiana prosta i wentylatory chodzą jak złoto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Mam takie pytanie. Czy ktos ma nagrzewnice kanalowa spoeta z tym reku? Jako ze w okresach jesien wiosna w dzien w domi cieplo, w nocy reku delikatnie wychladza sypialnie a pradu w PV troche zostaje to pomyslalem zeby na wylocie reku zalozyc nagrzewnice kanalowa ale kompletnie nie mam pojecia jaka. Wolalbym zeby pracowala dluzej z mniejsza moca. Wystarczy ze podniesie temp o 2-3 stopnie przy nawiewie na 1 biegu. Ma ktos jakies doswiadczenie z tym? Taka 400W wystarczy? Czy moze lepiej dac sobie spokoj z takimi wynalazkami?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
  • 2 months później...

Witajcie.

Zakupiłem rekuperator Kinetic. Co prawda jest to wersja Plus B, ale moje pytania bedą chyba analogiczne jak przy 250.

1. W zestawie nie było listw montażowych. Będę kombinował z montażem na szynach do mebli. Cy mógłby mi ktoś pokazać na zdjęciu w jaki sposób wsuwa się te wystające bolce w listwy montażowe?

Schowek02.jpg

2. W jaki sposób reguluje się obroty rekuperatora? W panelu mogę tylko ustawić 30 lub 50% oraz wymusić 100% do przewietrzania. Czy rekuperator sam reguluje obroty? Nie da się ustawić np 20%?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wersję z higrometrem i po wykryciu zwiększonej wilgotności powinno wchodzić na 50%.

A standardowo działa na 20 czy 30%?

I jeszcze jedno pytanie. Czy jest sens inwestowac w regulator ścienny? Z tego co piszecie ma dokładnie takie same funkcje jak panel na urządzeniu. Rekuperator bedzie w "kotłowni" więc będę miał do niego dość bliski dostep.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...