Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

piec kondensacyjny i wyłączanie obiegu CO


pciucha

Recommended Posts

witam forumowiczów, jakie urządzenie polecacie kupić które będzie sterować pracą pompy w piecu kondensacyjnym Immergaz. Mam dwie listwy rozdzielaczy do ogrzewania podłogowego, każda pętka ma swój termostat w pomieszczeniu, i fajnie to działa. Ale pomiędzy listwami a piecem non stop jest obieg i teraz chciałabym zastosować jakieś sprytne urządzenie, które będzie mi wyłączać prace pomy w piecu jeśli wszystkie pętle są wyłączone, jeśli któraś się właczy, wtedy to sprytne urządzenie uruchomi obieg wody. A może ktoś by mi to zrobił? proszę o podanie jakie urządzonko polecanie i ile ono niej więcej kosztuje. Nie wiem czy to może być 100 zł czy 3 tys...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W naszej ofercie posiadamy przewodowy system sterowania temperaturą w pomieszczeniu BASIC+.

W jego skład wchodzą listwa sterująca, termostaty naścienne oraz siłowniki.

Listwa sterująca wyposażona jest w standardzie w moduł pompowy oraz posiada możliwość podpięcia źródła ciepła (kotła) - kiedy wszystkie siłowniki zostaną zamknięte moduł wyłącza pracę pompy obiegowej jeśli jest takowa w instalacji poza kotłem. Podpięcie kotła działa podobnie - jeśli siłowniki są zamknięte listwa daje sygnał do kotła aby ten przestał grzać.

 

Cennik jest dostępny na stronie www.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam forumowiczów, jakie urządzenie polecacie kupić które będzie sterować pracą pompy w piecu kondensacyjnym Immergaz. Mam dwie listwy rozdzielaczy do ogrzewania podłogowego, każda pętka ma swój termostat w pomieszczeniu, i fajnie to działa. Ale pomiędzy listwami a piecem non stop jest obieg i teraz chciałabym zastosować jakieś sprytne urządzenie, które będzie mi wyłączać prace pomy w piecu jeśli wszystkie pętle są wyłączone, jeśli któraś się właczy, wtedy to sprytne urządzenie uruchomi obieg wody. A może ktoś by mi to zrobił? proszę o podanie jakie urządzonko polecanie i ile ono niej więcej kosztuje. Nie wiem czy to może być 100 zł czy 3 tys...

 

A jakie masz siłowniki bez prądowo otwarte czy zamknięte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam forumowiczów, jakie urządzenie polecacie kupić które będzie sterować pracą pompy w piecu kondensacyjnym Immergaz. Mam dwie listwy rozdzielaczy do ogrzewania podłogowego, każda pętka ma swój termostat w pomieszczeniu, i fajnie to działa. Ale pomiędzy listwami a piecem non stop jest obieg i teraz chciałabym zastosować jakieś sprytne urządzenie, które będzie mi wyłączać prace pomy w piecu jeśli wszystkie pętle są wyłączone, jeśli któraś się właczy, wtedy to sprytne urządzenie uruchomi obieg wody. A może ktoś by mi to zrobił? proszę o podanie jakie urządzonko polecanie i ile ono niej więcej kosztuje. Nie wiem czy to może być 100 zł czy 3 tys...

 

NIE TAKIE PROSTE, kocioł ma wiele funkcji oprócz grzania CO w których używa pompy obiegowej, trzeba mieć baypass w jednym z rozdzielaczy by pompa nie pracowała w uślizgu.

Edytowane przez tomraider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam forumowiczów, jakie urządzenie polecacie kupić które będzie sterować pracą pompy w piecu kondensacyjnym Immergaz. Mam dwie listwy rozdzielaczy do ogrzewania podłogowego, każda pętka ma swój termostat w pomieszczeniu, i fajnie to działa. Ale pomiędzy listwami a piecem non stop jest obieg i teraz chciałabym zastosować jakieś sprytne urządzenie, które będzie mi wyłączać prace pomy w piecu jeśli wszystkie pętle są wyłączone, jeśli któraś się właczy, wtedy to sprytne urządzenie uruchomi obieg wody. A może ktoś by mi to zrobił? proszę o podanie jakie urządzonko polecanie i ile ono niej więcej kosztuje. Nie wiem czy to może być 100 zł czy 3 tys...

 

A co kocioł ciągle hula na ful nic go nie steruje? Może wystarczy podać z każdego sterownika sygnał do kotła aby się włączył. Jak sterowniki nie będą wołać o ciepło to kocioł się wyłączy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W naszej ofercie posiadamy przewodowy system sterowania temperaturą w pomieszczeniu BASIC+.

W jego skład wchodzą listwa sterująca, termostaty naścienne oraz siłowniki.

Listwa sterująca wyposażona jest w standardzie w moduł pompowy oraz posiada możliwość podpięcia źródła ciepła (kotła) - kiedy wszystkie siłowniki zostaną zamknięte moduł wyłącza pracę pompy obiegowej jeśli jest takowa w instalacji poza kotłem. Podpięcie kotła działa podobnie - jeśli siłowniki są zamknięte listwa daje sygnał do kotła aby ten przestał grzać.

.

 

ale termostaty i siłowniki mam... nie tego szukam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co kocioł ciągle hula na ful nic go nie steruje? Może wystarczy podać z każdego sterownika sygnał do kotła aby się włączył. Jak sterowniki nie będą wołać o ciepło to kocioł się wyłączy.

 

palnik nie jest cały czas właczony, ale pompa obiegowa caly czas pracuje jak się przełaczy na tryb CO w momencie rozpoczęcia sezonu - i tak przez pół roku - od włączenia CO do jego wyłaczenia. Nawej jak żadna pętla nie jest załaczona to i tak pompa wymusza obieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no fakt, oprócz grzania wody do CO grzeje użytkową... co to znaczy że pompa że pompa pracuje w uślizgu?

 

NIE WIEM Jak dokładnie działa kocioł Immergas bo sam mam Brotje , ale pewnie masz czujnik pogodowy na zewnątrz, takie sterowanie pogodowe przy pomocy krzywych grzania itp powoduje że pompa lata na okrągło. żeby ją wyłączyć trzeba odłączyć czujnik pogodowy i przejść na sterowanie regulatorem temp pokojowym , ale i tak ,wprawdzie na parę minut, pompa będzie się włączać po wygaszeniu kotła np. po wygaszeniu kotła pompa lata parę min wy wychłodzić wymiennik , rozwiązaniem jakie ja zastosowałem jest bypass w rozdzielaczu , zamknięcie wszystkich głowic na rozdzielaczu otwiera tą na bypasie, po prostu dokupiłem zawór i na rozdzielaczu w miejscu (otworze z gwintem 3/4 cala) na zawory do spuszczania,czy odpowietrzacze czy termometry połączyłem zasilanie i powrót kawałkiem pexa. sterowanie bypasu zrobiłem super prosto na przekażnikach , ogarniesz zawór + głowica za jakieś 100zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tego kotła nie można sterować sterownikiem dwustanowym załącz / wyłącz. Myślę, że na pewno można. Teraz masz tam zworkę i ustawioną na kotle temperaturę wody na zasilaniu jaką ma utrzymywać i tyle jak rozumiem.

Nie wiem jaki masz konkretny typ kotła ale popatrzyłem na przykładowy i ma możliwość podłączenia sterownika pokojowego. Teraz wystarczy zebrać informację z Twoich sterowników i podać je na kocioł, aby włączał się jak któryś ze sterowników "woła" o ciepło i tyle. Może trzeba będzie zastosować dwa przekaźniki, aby odseparować obwody siłowników rozdzielaczy od sterowania kotła.

EDIT

Koszt przekaźników 10zł + koszt kabelka od rozdzielaczy do kotła po 1zł za metr. Jeszcze trzeba kumatego elektryka, który to wszystko ogarnie, koszt nieznany :)

Edytowane przez Stermaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tego kotła nie można sterować sterownikiem dwustanowym załącz / wyłącz. Myślę, że na pewno można. Teraz masz tam zworkę i ustawioną na kotle temperaturę wody na zasilaniu jaką ma utrzymywać i tyle jak rozumiem.

Nie wiem jaki masz konkretny typ kotła ale popatrzyłem na przykładowy i ma możliwość podłączenia sterownika pokojowego. Teraz wystarczy zebrać informację z Twoich sterowników i podać je na kocioł, aby włączał się jak któryś ze sterowników "woła" o ciepło i tyle. Może trzeba będzie zastosować dwa przekaźniki, aby odseparować obwody siłowników rozdzielaczy od sterowania kotła.

 

Dokładnie tak jak Stermaj napisał.

 

 

Bypass jest zbędny.

Każdy kocioł ma go wbudowany.

A pompa na pogodówce ma tłoczyć wodę cały czas.

 

Moim zdaniem przynajmniej kocioł Brotie który mam nie ma fabrycznego bypassa więc nie każdy ma.Tłoczenie wody w podłogówce nonstop to marnowanie energii i skracanie czasu życia pompy.

 

 

Tomraider.

Edytowane przez tomraider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak Stermaj napisał.

Moim zdaniem przynajmniej kocioł Brotie który mam nie ma fabrycznego bypassa więc nie każdy ma.Tłoczenie wody w podłogówce nonstop to marnowanie energii i skracanie czasu życia pompy.

Tomraider.[/QUOT

 

w podłogówce nie ma non stop tłoczenia wody - tym sterują termostaty w pokojach. Tłoczenie jest miedzy piecem a dwiema listwami rozdzielaczy - na parterze i pietrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobi Ci to każdy ogarnięty automatyk a nawet bardziej zaawansowany hydraulik.

 

Tyle, że Twój system nie jest zbudowany zgodnie ze sztuką i nie pracuje optymalnie.

OP potrzebuje obiegu czynnika przez CAŁY CZAS, a jego temperatura ma być regulowana czujnikiem t. zęwnetrznej, natomiast temperaturę pomieszczeń reguluje się tylko raz przepływami na pętlach (rotametry). OP nie lubi żadnych nocnych ani czasowych obniżeń...

 

PS. ale jeśli bardzo się upierasz na swoim nieprawidłowym systemie, to najtaniej wyjdzie to:

Listwa sterująca (potrzebna 1): http://www.euroster.pl/produkty/ogrzewanie-podlogowe/euroster-t6/328

Termostat z PI (potrzebnych tyle, ile pomieszczeń/stref): http://www.euroster.pl/produkty/ogrzewanie-podlogowe/euroster-2026/314

Siłownik (potrzebnych tyle, ile pomieszczeń/stref): http://www.euroster.pl/produkty/ogrzewanie-podlogowe/euroster-t1nc/327

Edytowane przez mistalova
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tyle, że Twój system nie jest zbudowany zgodnie ze sztuką i nie pracuje optymalnie.

OP potrzebuje obiegu czynnika przez CAŁY CZAS, a jego temperatura ma być regulowana czujnikiem t. zęwnetrznej, natomiast temperaturę pomieszczeń reguluje się tylko raz przepływami na pętlach (rotametry). OP nie lubi żadnych nocnych ani czasowych obniżeń...

 

 

dziękuję, ale specjalnie zrezygnowałam z czujnika pogodowego - na ten temat czytałam sporo że głupieje w kombinacji z termostatami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję, ale specjalnie zrezygnowałam z czujnika pogodowego - na ten temat czytałam sporo że głupieje w kombinacji z termostatami

 

I bardzo dobrze. Ale napisz co steruje pracą kotła jeżeli nie pogodówka i nie termostat pokojowy? inaczej nic się nie wymyśli ,jak nie możesz opisać te urządzenie to porób i wstaw zdjęcia.

Mi się wydaje że termostaty pokojowe steruj,ą głowicami na rozdzielaczach a kocioł nic o tym nie wie bo skąd, więc instalator włączył tryb pracy ciągłej pompy obiegowej file:///D:/Tom/Documents/3024724_VICTRIX_24_TT_INSTRUKCJA.PDF na stronie 32 jest opisane jak ten tryb włączyć i wyłączyć.

Ponieważ nie wiem jak sterujesz temp co w kotle wyłączenie ciągłej pracy pompy wyłączy kocioł i będzie zimno.

Tomraider

Edytowane przez tomraider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I bardzo dobrze. Ale napisz co steruje pracą kotła jeżeli nie pogodówka i nie termostat pokojowy? inaczej nic się nie wymyśli ,jak nie możesz opisać te urządzenie to porób i wstaw zdjęcia.

Mi się wydaje że termostaty pokojowe steruj,ą głowicami na rozdzielaczach a kocioł nic o tym nie wie bo skąd, więc instalator włączył tryb pracy ciągłej pompy obiegowej file:///D:/Tom/Documents/3024724_VICTRIX_24_TT_INSTRUKCJA.PDF na stronie 32 jest opisane jak ten tryb włączyć i wyłączyć.

Ponieważ nie wiem jak sterujesz temp co w kotle wyłączenie ciągłej pracy pompy wyłączy kocioł i będzie zimno.

Tomraider

 

praca kotła sterują ręce mojego mężą - serio :) ustawia on temperaturę wyjścia, przełacza guziczek lato/zima i to wszystko... termostaty załaczaja pętle i obieg pompy mieszającej w skrzynkach rozdzielaczy i nic więcej nie robimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...