Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Immergas Victrix Tera 24 Plus - opinie


tu_tek

Recommended Posts

witam serdecznie i odgrzewam pytanie, jak wam się użytkują te kotły immtergas tera 24? ja osobiscie mam od 2,5 roku exa 24 w soim domu póki co bardzo oszczędny i zero problemów , raz na rok serwisant do wyczyszczenia/wyregulowania kotła. Natomiast znajomy teraz jest na etapie zakupu kotła i ma zagwozdkę czy kupić nową tere 24 jednofunkcyjna czy starsza ale sprawdzoną exa 24?

 

mój dom około 200m2 pietrowy,ogrzewanie kaloryfery i woda do zasobnika 180 l koszty miesięczne gazu w sezonie grzewczym miedzy 340-460 zł/ mam założony czujnik temperatury zewnętrznej oraz IMMERGAS AMICO REMOTE CONTROL CAR V2 bezprzewodowy tak samo chce doradzić koledze żeby dokupił czujnik temperatury zewnętrznej

 

 

ktoś pomoże?

Edytowane przez dmilek78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
witam serdecznie i odgrzewam pytanie, jak wam się użytkują te kotły immtergas tera 24? ja osobiscie mam od 2,5 roku exa 24 w soim domu póki co bardzo oszczędny i zero problemów , raz na rok serwisant do wyczyszczenia/wyregulowania kotła. Natomiast znajomy teraz jest na etapie zakupu kotła i ma zagwozdkę czy kupić nową tere 24 jednofunkcyjna czy starsza ale sprawdzoną exa 24?

 

mój dom około 200m2 pietrowy,ogrzewanie kaloryfery i woda do zasobnika 180 l koszty miesięczne gazu w sezonie grzewczym miedzy 340-460 zł/ mam założony czujnik temperatury zewnętrznej oraz IMMERGAS AMICO REMOTE CONTROL CAR V2 bezprzewodowy tak samo chce doradzić koledze żeby dokupił czujnik temperatury zewnętrznej

 

 

ktoś pomoże?

 

 

Witam

Dołączam się w temacie i proszę o poradę , dom 186m2 link do audytu domku http://cieplowlasciwie.pl/wynik/5wfa Hydraulicy polecają Immergas Exa bo ponoć z tera bardziej awaryjny a exa sprawdzony , przy czym martwi mnie moc minimalna te 5.7kw gdzie u mnie w audycie wychodzi przy temp.1.5st przeciętnie zapotrzebowanie 5.3kw więc jak będzie +10st to boję się ze kocioł będzie taktował a nawet jeśli nie to spalał więcej gazu i nie wiem czy szukać czegoś z mniejszą mocą minimalną czy się tym nie przejmować ? co o tym sądzicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dołączam się w temacie i proszę o poradę , dom 186m2 link do audytu domku http://cieplowlasciwie.pl/wynik/5wfa Hydraulicy polecają Immergas Exa bo ponoć tera gorszy a exa sprawdzony , przy czym martwi mnie moc minimalna te 5.7kw gdzie u mnie w audycie wychodzi przy temp.1.5st przeciętnie zapotrzebowanie 5.3kw więc jak będzie +10st to boję się ze kocioł będzie taktował a nawet jeśli nie to spalał więcej gazu i nie wiem czy szukać czegoś z mniejszą mocą minimalną czy się tym nie przejmować ? co o tym sądzicie ?

Jakie sa roznice miedzy nimi i ktory lepszy ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...

Kupiłem za namową hydraulika dwa piece immergas VitriX tera 24. Do jednego z nich dokupiłem DIM (rozdzielacz czy jak to się nazywa), żeby mieć dwie niezależne strefy. Piece działają dopiero 3 miesiące i na tak krótki okres co mogę powiedzieć.

Instalator (uruchamiacz), który do mnie przyjechał chyba ma wiedzę średnią. Szczególnie maił duże oczy widząc DIMa.

Z jednego pieca kapała woda. Wg mnie ma wadę fabryczną, słabo zamontowana rurka do podłączana do zasilania wody. Rurka ma oring i zabezpieczona jest blaszką, przy poruszeniu rury z wodą może lekko się przesunąć i kapie. Po dociśnięciu rurki problem ustąpił.

Bardzo ciche jak pracują. Nie ma porównania do junkersa, którego też mam. Immeragsy po prostu milczą.

Co do zużycia gazu, nie mam z czym porównać. Oba zużywają porównywalną ilość gazu, grzeją też porównywalną powierzchnię, tyle, że jeden ma rozdzielacz hydrauliczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years później...

Witam, odgrzeje ten wątek bo mam umówioną instalację na października 2024 i instalator poleca ten kocioł z wątku Immergas Tera 24 Plus V2, czy brać go w 2024 roku ?? Dom piętowy z poddaszem i skosami, 150 metrów, tylko grzejniki bez podłogówki. Piec będzie w zamkniętej kotłowni. Podpowie ktoś co robi tzw pogodówka ?? Teraz mam kocioł na ekogroszek. Chcę sterowanie przez net.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się np. gwałtownie ochładza, to czujnik na zewnątrz budynku wyczai to wcześniej i zacznie dogrzewać zanim w domu zrobi się chłodno. Wskazane przede wszystkim przy podłogówce, bo ma dużą bezwładność i niską temperaturę i efekty grzania czuć z opóźnieniem. W przypadku grzejników nie wiem, może nie jest aż tak potrzebna, bo kocioł może szybko reagować i dogrzewać gdyby temperatura w domu spadała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...