Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czy grzać w trzech strefach czyli o G13 dyskusja


maciejos36

Recommended Posts

Tartyfa G13 chyba nie jest jedna, choć nie znalazłem innych oznaczeń, ponieważ w cenniku jest zapisane : jeżeli układy pomiarowo-rozliczeniowe na to pozwalają, dni ustawowo wolne od pracy, soboty, niedziele zaliczane są całodobowo do strefy "pozostałe godziny doby"

 

https://www.tauron.pl/dla-domu/prad/prad-z-serwisantem-24h-plus

 

Taki jest zapis w cenniku, rejon Gliwicki. Dodatkowo zauważyłem że są różne ceny kWh w nim a np. Będzinie czy Opolu.Stąd wynika ze dostawca różne rejony inaczej traktuje.

 

Praktyka jest taka ze programuje sie liczniki do taryfy G13 tylko te ktore mają taką mozliwosc. Jezeli takiej mozliwosci nie ma licznik jest wymieniany.

Co do róznych cen to trwa ujednolicanie taryf na terenie całoego Tauronu. Początkowo taryfa G13 była dostepna tylko na terenie byłego Enionu pożniej doszedł teren danej Energii Pro a na samym koncu czyli w tym roku (dopiero) teren dawnego zakładu gliwickiego (pozniejszy Vattenfall). Róznice są niewielkie i nie mozna mowic o róznych wersjach taryfy G13, poniewaz odbiorca jest przypisany do danego okregu i nie moze wybrac sobie cen G13 z innego okregu. Z punktu widzenia odbiorcy ma on mozliwosc G13 tylko w jednej wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 193
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tartyfa G13 chyba nie jest jedna, choć nie znalazłem innych oznaczeń, ponieważ w cenniku jest zapisane : jeżeli układy pomiarowo-rozliczeniowe na to pozwalają, dni ustawowo wolne od pracy, soboty, niedziele zaliczane są całodobowo do strefy "pozostałe godziny doby"

 

https://www.tauron.pl/dla-domu/prad/prad-z-serwisantem-24h-plus

 

Taki jest zapis w cenniku, rejon Gliwicki. Dodatkowo zauważyłem że są różne ceny kWh w nim a np. Będzinie czy Opolu.Stąd wynika ze dostawca różne rejony inaczej traktuje.

 

Praktyka jest taka ze programuje sie liczniki do taryfy G13 tylko te ktore mają taką mozliwosc. Jezeli takiej mozliwosci nie ma licznik jest wymieniany.

Co do róznych cen to trwa ujednolicanie taryf na terenie całoego Tauronu. Początkowo taryfa G13 była dostepna tylko na terenie byłego Enionu pożniej doszedł teren danej Energii Pro a na samym koncu czyli w tym roku (dopiero) teren dawnego zakładu gliwickiego (pozniejszy Vattenfall). Róznice są niewielkie i nie mozna mowic o róznych wersjach taryfy G13, poniewaz odbiorca jest przypisany do danego okregu i nie moze wybrac sobie cen G13 z innego okregu. Z punktu widzenia odbiorcy ma on mozliwosc G13 tylko w jednej wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wykorzystując eLicznik Taurona można sprawdzić swoje zużycie i porównać z różnymi taryfami, wychodzi mi to na razie tak:

przy G12- dzień 55%, noc 45%

przy G12w- szczyt 38%, poza szczytem 62%

przy G12g- dzień 39%, noc 61%

przy G12as- dzień 57%, noc 43%

Przy G13- szczyt przedpołudniowy 7%, szczyt popołudniowy 19%, reszta doby 74%

Na pewno dużo zmieni się w G13 jeśli przyjdzie "prawdziwie" grzać, szczególnie w szczycie popołudniowym, siedzi się w domu i musi być ciepło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś w Tauronie okręg Gliwicki z zapytaniem o G13 i jej cennik, ponieważ na stronie nie ma części informacji. No i niestety mam złe wieści dla użytkowników z tego okręgu, po pierwsze nie stosują taryfy obniżonej w weekendy do poziomu nocnej, stawki za kWh jak i zmienne są wysokie i tak stawka II tj za niski szczyt jest na poziomie wysokiej w G12 a stawka nocna jest na cenie kWh wyższa niż cena nocnej wraz ze zmienną W G12 czy G12w.

Wpisując te dane do mojego kalkulatora porównawczego przy moim trybie użytkowania wychodzi że do rachunku w okresie zimowym w miesiącu porównawczym (177/1536) musiałbym dopłacić ok. 114,4 zł miesięcznie w stosunku do G12 i 127,3 zł w stosunku do G12w.

Reasumując pozostaję przy G12.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karoka: tak mam jak sprawdzam dostępność

Przepraszamy, rejestracja w portalu TAURON eLicznik nie jest jeszcze możliwa.

W Twoim domu, firmie (lub garażu) nie został zainstalowany licznik do zdalnego odczytu lub trwa proces konfiguracji i uruchomienia komunikacji w systemie odczytowym.

Prosimy o weryfikację dostępności w późniejszym terminie

ten mój chyba faktycznie nie ma odczytu zdalnego, bo co jakiś czas chyba podchodzi ktoś odczyt robić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karoka: tak mam jak sprawdzam dostępność

 

ten mój chyba faktycznie nie ma odczytu zdalnego, bo co jakiś czas chyba podchodzi ktoś odczyt robić...

 

Ja podaję miesięczne stany licznika, a i tak co jakiś czas ktoś przychodzi i kuka. Chyba kontrolują stany, czy ich nie robi się w bambuko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tartyfa G13 chyba nie jest jedna, choć nie znalazłem innych oznaczeń, ponieważ w cenniku jest zapisane : jeżeli układy pomiarowo-rozliczeniowe na to pozwalają, dni ustawowo wolne od pracy, soboty, niedziele zaliczane są całodobowo do strefy "pozostałe godziny doby"

 

https://www.tauron.pl/dla-domu/prad/prad-z-serwisantem-24h-plus

 

Taki jest zapis w cenniku, rejon Gliwicki. Dodatkowo zauważyłem że są różne ceny kWh w nim a np. Będzinie czy Opolu.Stąd wynika ze dostawca swoje rejony inaczej traktuje.

Od tygodnia mam nowy licznik z taryfą G13, ale szczerze mówiąc nie wiem czy weekendy są w taniej taryfie, sprawdzę.

Cena w Tauron Gliwice, wszystkie opłaty

0,266/ 0,499/ 0,793gr. brutto.

Edytowane przez Elromano
...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od tygodnia mam nowy licznik z taryfą G13, ale szczerze mówiąc nie wiem czy weekendy są w taniej taryfie, sprawdzę.

Cena w Tauron Gliwice, wszystkie opłaty

0,266/ 0,499/ 0,793gr. brutto.

 

W jakiej G13 tzn. serwisant 24 itp, oraz jakie są stałe ceny tj. abonamentowa, za cykl handlowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z elektrykiem za ok 10.50pln/mc, umowa podpisana 30 września na 2 lata, tydzień później założony licznik.

Elektryk zakładający licznik powiedział że w święta i weekendy jest w taniej taryfie (programował go na miejscu)

Abonamentu nie liczyłem.

Edytowane przez Elromano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z elektrykiem za ok 10.50pln/mc, umowa podpisana 30 września na 2 lata, tydzień później założony licznik.

Elektryk zakładający licznik powiedział że w święta i weekendy jest w taniej taryfie (programował go na miejscu)

Abonamentu nie liczyłem.

 

Czy to jest rejon gliwicki Tauronu, ponieważ dane które przedstawiasz ni jak się mają do cenników dla tego rejonu.

A nawet jak bym podstawiał twoje taryfy i przyjmując info o weekendach, to całość wychodzi jak zwykłe G12 i to uzależnione ile zużyjesz do południa a ile po południu.

Ja założyłem zużycie droższych taryf , w wyniku swoich pomiarów, w proporcji 30/70 (przed i popołudniu), resztę w tanim z weekendami włącznie.Dotyczy to okresu zimowego tj. od 01.X. do 31.III.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to jest rejon gliwicki Tauronu, ponieważ dane które przedstawiasz ni jak się mają do cenników dla tego rejonu.

A nawet jak bym podstawiał twoje taryfy i przyjmując info o weekendach, to całość wychodzi jak zwykłe G12 i to uzależnione ile zużyjesz do południa a ile po południu.

Ja założyłem zużycie droższych taryf , w wyniku swoich pomiarów, w proporcji 30/70 (przed i popołudniu), resztę w tanim z weekendami włącznie.Dotyczy to okresu zimowego tj. od 01.X. do 31.III.

G12w- 0,244pln I 0,659pln brutto dla Tauron Gliwice,

Cena policzona z trzech składowych plus VAT 23%

G11- 0,497pln

Edytowane przez Elromano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej się nie nie opłaca, wychodzi więcej niż w zwykłym G12, weź porównaj sobie zużycie jakie miałem w najgorszym miesiącu tego roku 177/1538 (503,8 zł).

Jeżeli te dane dam w G12w to wychodzi 105/1610 i wartość z mojej umowy 476,8 zł. W rozbiciu na G13 weekendowy wychodzi d.n.-39, d.w.-66, niska-1610 i przy twoich cenach wychodzi 503,9 zł

Więc dalej jest lepiej przy zwykłym G12, przynajmniej mnie, a na pewno w G12w ze względu na przejrzystość obu taryf.

Od 01.10.2018 nastąpiła zmiana cennika w Tauronie, być może dlatego Elromano masz niższe ceny niż są w tej chwili.

Edytowane przez J&D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 2 months później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...