Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Elektrycznie, sympatycznie


Recommended Posts

Tylko pytanie, czy jeśli w projekcie będą przewidziane panele PV (ja też mam je przewidziane w celu spełnienia wymogów), to czy do odbioru budynku nie będą one wymagane na dachu?

Ja póki co nie planuję instalacji PV i tak mnie teraz naszło, czy aby nie będą tych paneli od nas wymagać?

Nie wiem jak to się ma gdzie indziej, ale u nas odbiór domów jednorodzinnych to tylko kwestia papierów - kominiarz, gaz itp. Nikt z urzędu nie przychodzi oglądać tego, co sobie kto wybudował. Oczywiście mają takie prawo, ale raczej z niego nie korzystają. Wiem, bo mąż kiedyś, chwilo pracował w takim urzędzie. Odbierają osobiście jakieś większe inwestycje - restauracje, pensjonaty, hotele itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 753
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie wiem jak to się ma gdzie indziej, ale u nas odbiór domów jednorodzinnych to tylko kwestia papierów - kominiarz, gaz itp. Nikt z urzędu nie przychodzi oglądać tego, co sobie kto wybudował. Oczywiście mają takie prawo, ale raczej z niego nie korzystają. Wiem, bo mąż kiedyś, chwilo pracował w takim urzędzie. Odbierają osobiście jakieś większe inwestycje - restauracje, pensjonaty, hotele itp.

 

U nas też :) Komplet papierów i dziękujemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie rację dziewczyny. U nas też tak jest. Tylko sprawdzają zgodność dziennika z projektem i odbiory poszczególnych instalacji. Obawiam się, że jak zabraknie w papierach odbioru instalacji PV, a w projekcie jakiś zapis o panelach jest, to z odbioru budynku nici. Obym się myliła ;) Muszę dopytać mojej architekt.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Iscra, Tern!

No to długo sobie nie pomieszkaliście w tym mieszkanku :)

Fajnie, że się będziecie budować, chociaż to droga przez mękę, ale przynajmniej ma się już nie tylko dach nad głową, ale nawet kawałek własnego ogrodu :)

Podglądam Wasz nowy wątek już od tygodnia i czekam niecierpliwie na drugą koncepcję projektową. Pierwsza, i tu muszę zgodzić się z resztą towarzystwa, nie jest dobra. Zobaczyłam i nie spodobała mi się wcale, a przeróbki też wiele nie pomagają. Jedyna rada: wymazać i od nowa! Dlatego też czekam na koncepcję 2.0 i oby była przynajmniej znośna i podatna na wpływy forumowe (czyt. modyfikacje), bo ten kształt H, o którym wspomniała Wasza architekt, nie wróży najlepiej (jakoś tego nie widzę na tej działce). Ale pożyjemy - zobaczymy :)

 

P.S.

Na poprzedniej stronie, Pestka pokazała świetnie zaprojektowany dom na niestandardowej działce. I tak powinni myśleć architekci: najpierw kształt koncepcji dopasować do działki, a później szukać różnych rozwiązań aby zmieścić odpowiednie pomieszczenia w odpowiednich miejscach.

Edytowane przez moniss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poprzedniej stronie, Pestka pokazała świetnie zaprojektowany dom na niestandardowej działce. I tak powinni myśleć architekci: najpierw kształt koncepcji dopasować do działki, a później szukać różnych rozwiązań aby zmieścić odpowiednie pomieszczenia w odpowiednich miejscach.

 

Moniss, myślisz o tym polskim projekcie z postu 163? To rzeczywiście byłoby najlepsze podejście do tematu w kontekscie działki Iskry i Terna :)

Edytowane przez pestka56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nad tym samym się zastanawiam.... Dlaczego rozległy budynek na co by nie mówić niekształtnej działce jest projektowany w standardowym podejściu ?? Czemu miejscami bryła nie może naśladować działki? tylko kanciastymi winklami tworzy się przesmyki? zbyt zachowawczo architekt ale i Wy podchodzicie do projektu :) "zwykła bryła" nigdy nie będzie dobrze leżeć w takiej działce.

 

 

 

EDIT:

 

dopiero przeczytałem stronę wcześniej. Post Pestki - właśnie o to chodzi !!!!

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?342921-Elektrycznie-sympatycznie&p=7597246&viewfull=1#post7597246

 

ps. Na planie H też nie zagra ;)

Edytowane przez M.A.G.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moniss, myślisz o tym polskim projekcie z postu 163?

:yes: dokładnie ten.

Pomimo, że dla siebie nieco inaczej bym zorganizowała przestrzeń, nie zmienia to faktu, że dom jest świetnie wpisany w działkę i wziąwszy pod uwagę warunki takie a nie inne, to też bardzo dobrze rozplanowany (zakładam też, że wizja i pragnienia mieszkańców tego domu, nieco odbiegają od moich "chciejstw")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też bym go nieco inaczej wewnątrz rozplanowała :) Poza tym gdybym budowała drugi dom, też bym sporo inaczej zrobiła niż jest w tym co mam. Nie miałam szczęścia korzystać z podpowiedzi forumowiczów :) Warto nas czytać i przemyśleć co mamy do powiedzenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Iscra, Tern!

No to długo sobie nie pomieszkaliście w tym mieszkanku :)

 

E, jeszcze trochę pomieszkamy... :D

 

Powiem Wam jak to z tym H ma być.

To nie będzie takie równe jak z alfabetu :D

W sumie w tym momencie nie wiadomo, czy to w ogóle będzie H, bo architekt stwierdziła, że na razie jej się kompletnie to nie podoba i jak dopracuje to dopiero nam wyśle :D

 

I tak, macie rację z działką. My zastanawiamy się nad przyrównaniem bryły do wschodniej i północnej krawędzi działki, by otworzyć się na południe i zachód.

 

Ciekawe, ile czasu nam zejdzie z opracowaniem projektu... Już przy dworku były przeboje zanim zagrało co trzeba :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się pod Doriko. Mi najbardziej nie pasowałby układ kuchni, przejście przez garderobę do sypialni, brak możliwości wejścia do kotłowni z zewnątrz, chociażby z garażu i łazienka bez okna. Ale tak chyba było też w poprzednim... Dla mnie lepszy pierwszy projekt (oprócz układu kuchni) :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o układ dziennej części mam takie samo zdanie jak Doriko i Mrufka.

Przejście do sypialni przez garderobę to jedno z gorszych rozwiązań.

Kształt domu nadal nie wpisuje się w działkę. Funkcjonalnie będzie fatalnie. Nie wpisze się w działkę :( Dlaczego architekt nie zaprojektuje domu biorąc pod uwagę kztałt działki??? Coraz bardziej wydaje mi się prawdopodobna sugestia, chyba Elfir i Katki, że to gotowe projekty :(

Poza tym, dom coraz większy, przestrzeń dzienna coraz mniejsza i miejca na działce też nie przybywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałam nie pisać, bo nic nowego nie wniosę, ale w sumie czekacie na opinie, to się dołączę do dziewczyn.

Mnie też nie za bardzo gra taki układ. W sumie jedyne, co mi się podoba, to dosyć przestronny wiatrołap. I garaż ;)

Nie wyobrażam sobie za to, trzech par drzwi w małym pokoiku Marka. Wejście z garażu zrobiłabym jednak do wiatrołapu. Po co włazić buciorami do mini gabineciku, żeby później przejść do wiatrołapu, zostawić buty i kurtki.

Układ części dziennej też zupełnie mi nie leży. Wejście z wiatrołapu na strefę wypoczynkową, układ kuchni, no nie mogę się odnaleźć.

Wejście do sypialni przez garderobę, też chyba by mnie przygniotło. No i nadal dysproporcja między łazienkami dla mnie jest zbyt duża. Wkurzałoby mnie, gdyby dzieciaki musiały korzystać z mojej łazienki przy sypialni, żeby móc poleżeć w wannie. A z drugiej strony, nie chciałabym ich pozbawiać tej przyjemności. Także ogólnodostępną łazienkę, zrobiłabym z prysznicem i wanną.

Ogólnie, to ciekawe jest takie wystawianie swoich projektów do oceny innych. Można uzyskać naprawdę wiele cennych uwag, pomysłów i rozwiązań.

Gorzej, kiedy projekt nie wzbudza entuzjazmu. Ale Wy jesteście już zaprawieni w boju i świadomie pokazujecie swoje projekty, także chyba nie robimy Wam zbyt dużej przykrości??

Ciekawa jestem bardzo Waszego ostatecznego projektu, bo nie macie łatwego zadania.

Trzymam kciuki i życzę powodzenia w projektowej walce :bye:

 

edit: Jeszcze jedna uwaga przyszła mi do głowy. Skoro nie chcecie zbytnio powiększać domu, zrezygnowałabym z osobnego WC dla gości i zrobiła pełnowymiarową łazienkę ogólnodostępną. Sama tak zrobiłam w swoim projekcie i bardzo mnie to cieszy. Trzy kibelki, to trochę dużo, jak na taką bryłę, za to brak dostępu do wanny dla reszty domowników, troszkę by mnie smucił ;)

Edytowane przez annatulipanna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż sobie wklepałam w wyszukiwarkę "dom parterowy z 4 sypialniami", żeby zobaczyć, co proponują gotowce.

Otworzyłam pierwszy projekt i bryła bardzo mi się spodobała ;)

 

Oczywiście nie jest to projekt dostosowany do waszej działki, ale ma wszystko, co planujecie ;)

Jest z czego wykrzesać dwa mini pokoiki, a nawet trochę większe ;)

 

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=406224

29597_rzuty1_dps_madera_ce.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...