Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Elektrycznie, sympatycznie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 753
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

z ciekawosci zapytam w jakim stylu chcecie urzadzic reszte domu? osobiscie nie odnajduje sie we wnetrzach z takimi meblami jak pokazaliscie ale lubie popatrzec :) jestem ciekawa czy stylowo pojdziecie w tym kierunku i zachowacie spojnosc wystroju calosci domu? czy tylko sypialnia bedzie inna?

nie ukrywam ze trudno jest mi sobie wyobrazic stuletnie meble w takiej bryle architektonicznej :)

Edytowane przez TAR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego też tak chciałam osobną garderobę - żeby sypialnia miała tylko meble "z kompletu", bez dodatkowych szaf, bo za pierona nie dopasuję ich do już posiadanych mebli...

Da się zrobić zabudowę garderobianą zwaną „szafą wnękową” nie kolidującą estetycznie z kompletem zabytkowych mebli :). Właśnie siedzę nad takim projektem.

 

No właśnie, macie jakieś wizje wnętrz.

Edytowane przez katka
dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z ciekawosci zapytam w jakim stylu chcecie urzadzic reszte domu? osobiscie nie odnajduje sie we wnetrzach z takimi meblami jak pokazaiscie ale lubie popatrzec :) jestem ciekawa czy stylowo pojdziecie w tym kierunku i zachowacie spojnosc wystroju calosci domu? czy tylko sypialnia bedzie inna?

nie ukrywam ze trudno jest mi sobie wyobrazic stuletnie meble w takiej bryle architektonicznej :)

 

Sypialnia będzie inna :)

 

Nad urządzeniem domu mocno myślę. Musi być spójny z bryłą, a jednocześnie chcę zachować ciepło i przytulność domową. No i ma być łatwy w sprzątaniu! :D

 

Pestko, a propos. Dzięki za link do wizualizacji łazienek :D Przeglądam właśnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ukrywam ze trudno jest mi sobie wyobrazic stuletnie meble w takiej bryle architektonicznej :)
To akurat dość często spotykany zabieg i łatwo trafić na zdjęcia podobnych mieszanek. Zresztą, nawet w wątku o naszym mieszkaniu widać, że łóżko fenomenalnie dogadało się z lampami z Ikei i ścianą w kolorze Cleopatra Beckersa (podaję nazwę, bo ani jedno zdjęcie nie pokazuje prawdziwego koloru ściany. Aparaty w komórkach strasznie go przekłamują). Jest przytulnie, ale świeżo i do ideału brakuje tylko paru metrów kwadratowych powierzchni.

 

Sypialnia będzie inna :)
Albo i nie ;) Kontrast stylów w sypialni też może dać przyjemny efekt, a mam tu pewien pomysł do obgadania ;)

Nad urządzeniem domu mocno myślę. Musi być spójny z bryłą, a jednocześnie chcę zachować ciepło i przytulność domową.
Daleka droga przed nami, jeśli o wykańczanie chodzi. Widzieliście pierwsze rzuty: planowaliśmy raczej "normalny" dom, choć pomysły w rodzaju pustki nad salonem i odkrytej więźby już wtedy ostrożnie kiełkowały. Teraz sami musimy przemyśleć, co pasuje do domu, co nam się przy tym podoba, a co jest po prostu modne i przez to tak się napatrzyliśmy, że przyzwyczailiśmy, że "takie" wnętrze akurat tak powinno wyglądać...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wezgłowiu łóżka jest ornament, który był dość powszechny we wzornictwie międzywojennym.

 

Te wasze meble są dobre do połączenia z niektórymi współczesnymi. Można osiągnąć super efekt.

 

Szafę wkomponowałabym w bibiotekę. Myślę, że kiedyś była to szafa gabinetowa. Być może te zewnętrzne części z jakiegoś powodu pozbawiono półek i zmieniono na ubraniowe.

Mogłaby ta środkowa część posłużyć za miejsce na szkło lub barek. Szuflady sprawdzą się jako miejsce na elegankie obrusy, sztućce. Można w nich też zmieścić kolekcję płyt CD, schować tuner......... W szafach zainstalowałabym półki na książki. Każdy zbiór książkowy ma sporo takich woluminów, które ładnie nie wyglądają na widoku, ale mają wartość dla właściciela.

A w sypialni zrobiłabym szafę w stylu tej, którą pokazała Doriko.

Szafkę z lustrem zaprosiłabym do sieni na poczesne miejsce.

 

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaryzykuję twierdzenie, że nam raczej nie grozi ;) A już zwłaszcza z Waszą pomocą ;)

 

 

Zanim jednak meble, to zaczęliśmy trochę myśleć o podłogach. Na razie na boku zostawiamy kolor, skupiliśmy się na materiale i... jakiś mały ten wybór? :lol2:

Punktem wyjścia jest dla nas komfort użytkowania i bezpieczeństwo dzieci, przez co z miejsca odpadły wszelkie posadzki kamienne i płytki. Są zbyt twarde i chłodne w dotyku. Z drugiej strony odpadło drewno (i wykładziny :p), jako trochę zbyt dobry izolator. Gdybyśmy planowali zwykłą wodną podłogówkę zamiast kabli, nie byłoby w ogóle czym się martwić, no ale... ;)

Żywice wszelakie... uwielbiam ;) Gdybym nie musiał liczyć się z kosztami, to brałbym bez wahania, ale póki co niestety odpadają. Wymagają jednak więcej ostrożności w użytkowaniu niż dobre panele, a jednocześnie są 2-3 razy droższe.

Zostają więc panele i... beton? Panele znamy i lubimy, jeśli w nie pójdziemy, sprawa jest prosta. Ale beton intryguje. Zwłaszcza, że ostatnio wyczytałem o możliwości jego barwienia. Gdzie można znaleźć rzetelne informacje na ten temat? Wrażeń z użytkowania na forum za wiele nie widziałem, koszt to jeszcze większa tajemnica... Szczególnie interesuje to, jaki jest w odbiorze: czy tak twardy i zimny jak kamień/płytki, czy te wszystkie warstwy ochronne trochę go "zmiękczą" i nie trzeba się bać, że np. upadek telefonu z automatu skończy się zbitym wyświetlaczem? ;)

Słabo szukam, czy to rzeczywiście tak mało popularny temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tern, a sprawdzałeś tzw. folię grzejną? Jest lepsza od kabli. Łatwiej się kładzie. Nie ma problemu z jakimiś tak parametrami jak w przypadku kabla. Po prostu układasz kawałek po kawałku, łaczysz ze sobą i fru do kontaktu. Oczywiście przez sterownik. Z tego co poczytałam i pooglądałam na youtubie można spokojnie samorobnie lekko, łatwo i przyjemnie położyć. A na to panele i po zawodach.

Ogrzewanie można położyć też na ścianie. Tak mają na piętrze Paweł i Demon (linkowałam ich wątek).

 

Podłogi z żywicy na podłogówce wodnej, ale innej niż standardowa (bardzo cienkie rurki w matach) ma Robert Skitek i od niego uzyskasz najlepsze informacje.

 

Beton na podłodze ma chyba Mellisa, ale bywa na forum od przypadku do przypadku, więc tylko priv.

Beton to beton, jest twardy i zimny :) ale jeśli podgrzejesz go podłogówką, to pewnie zachowuje się jak u mnie w łazience kamień (trawertyn), który podgrzany jest taki fajny w dotyku, że mam czasem ochotę, jak moje koty, rozciągnąć się na podłodze.

 

Można łączyć w bardzo ciekawy sposób beton z panelami. Mam trochę takich inpiracji z deskami, ale to w końcu mogą też być panele.

 

Telefon... zależy jak upadnie :) może zbić się także na drewnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tern, a sprawdzałeś tzw. folię grzejną? Jest lepsza od kabli. Łatwiej się kładzie. Nie ma problemu z jakimiś tak parametrami jak w przypadku kabla. Po prostu układasz kawałek po kawałku, łaczysz ze sobą i fru do kontaktu.
Jest też nieco droższa i nieco trudniej ją dostosować do swojego zapotrzebowania na energię. Ryzyko złego położenia kabli jest u nas na tyle małe, że maty grzejne są drugą opcją do wyboru.

 

Ogrzewanie można położyć też na ścianie. Tak mają na piętrze Paweł i Demon (linkowałam ich wątek).
Czytałem. Efektowny dom im wyszedł :) U nas ogrzewane będą ściany z ręcznikami w łazienkach. Nie chcemy tradycyjnych drabinek ;)

 

Podłogi z żywicy na podłogówce wodnej, ale innej niż standardowa (bardzo cienkie rurki w matach) ma Robert Skitek i od niego uzyskasz najlepsze informacje.
Za to M.A.G ma je na kablach grzejnych. Mamy już od niego informacje z pierwszej ręki ;)

 

Beton to beton, jest twardy i zimny :) ale jeśli podgrzejesz go podłogówką, to pewnie zachowuje się jak u mnie w łazience kamień (trawertyn), który podgrzany jest taki fajny w dotyku, że mam czasem ochotę, jak moje koty, rozciągnąć się na podłodze.(...) Telefon... zależy jak upadnie :) może zbić się także na drewnie.
Gorzej, jak się w lipcu brzydki tydzień trafi... Jeśli rzeczywiście beton jest twardy jak kamień i zimny na codzień, to panele właśnie wygrały. Nie zaryzykuję w domu podłogi, na którą nie może spaść szklanka bo rozbije się w drobny mak. Nie przy małych dzieciach, które notorycznie coś upuszczają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu interesowałem się żywicami i betonami Mapei. Nie wiem co mają dzisiaj ale towar jakościowo był przedni.

 

Do ogrzewania elektrycznego piece dynamiczne lub kable. Maty są mniej wydajne i raczej stosuje je się w łazienkach , kibelkach , awaryjnie ,gdy nie było możliwości położenia kabli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Winyl i linoleum to ostatni hiper szał we wnętrzarstwie. Niektóre są na dodatek wzorniczo piękne. Kładzie się wszędzie, nawet na ścianach.

 

Beton, płytki, kafle, kamień, Elfir ma rację, wszytko jednakowo twarde.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...