Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Elektrycznie, sympatycznie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 753
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Musimy się wybrać do showroomów. W Białymstoku jest gdzie zobaczyć beton, ale linoleum najbliżej w Warszawie...

 

Chcę jeszcze wpleść - niemal dosłownie - wątek podlaski do domu. Na ścianie w salonie od strony spiżarni widzę idealne miejsce na powieszenie tkaniny dwuosnowowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam, będę zamawiać jak dom będzie wykończony :) Jest tylko kilka tkaczek w Polsce, które umieją to zrobić, wszystkie w mojej okolicy. Japończycy się zakochali w tej tkaninie jakiś czas temu i zamawiają sporo :)

 

Jeśli mówicie o klasycznym art deco, to macie rację - drewno, płytki. My jednak nie chcemy robić klasycznego: chcemy do niego mocno nawiązać, ale tak, by pożenić to z naszymi potrzebami, chciejstwami i finansami :) Nie lubimy wzorzystych podłóg, a drewno jest zbyt dobrym izolatorem.

 

Edit:

A tu przykład tkaniny dwuosnowowej. Wzory są różne, bo tkaczki mogą zrobić cokolwiek na zamówienie.

8e5230c28b45bacc7f33291c798c6c21.jpg

Edytowane przez Iscra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałam kiedyś w Muzeum Etnograficznym w Warszawie. Są wspaniałe. Chciałabyś taką monochromatyczną? To bardzo pasuje do Art Deco.

 

Poczytaj o drewnie na podłogach w Skandynawii. Kładą na podłogówkę i wcale się tego nie boją. W Europie robi się drewniane podłogi na tzw. suchej podłogówce w salach sportowych. Wrócę do domu to ci podlinkuję. Ja mam coś podobnego pod sosnowymi deskami na prawie całym parterze i bardzo sobie chwalę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj o drewnie na podłogach w Skandynawii. Kładą na podłogówkę i wcale się tego nie boją.
Ale my się nie boimy łączenia podłogówki z drewnem. My nie chcemy układać dobrych izolatorów (drewno, korek) na kablach grzejnych, bo każdy kW, który zostanie pod podłogą zaboli znacznie mocniej niż gdyby to była typowa wodna podłogówka zasilana z PC na przykład.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Art deco i beton nie idą w parze.

Tylko drewno na podłogę

 

Raczej marmur na wysoki połysk. Jedwabne wykładziny. Jeśli drewno to w mozaikach.

To styl wysokiej jakości materiałów wykończeniowych, z połyskiem.

 

oryginalne wnętrza:

ArtDeco.Getty-589d34c65f9b58819ccf282d.jpg

 

art-deco-office-furniture-1_large.png?6849849534942896852

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byliśmy w Białymstoku pogadać z jedną firmą na temat podłóg. Wykonują betony (Bautech), żywice i układają panele winylowe (Moduleo). Bardzo owocne spotkanie. U siebie w firmie mają wykonane dwa rodzaje betonów i położone kilka wzorów paneli na podłodze - dzięki temu można od razu pomacać na żywo. Nie mają linoleum (chyba nikt w Białym nie ma...), ale po rozmowie z nami zainteresowali się tematem :D Trzeba przyznać, że zrobili na mnie bardzo dobre wrażenie, omawiając wszystkie cechy oferowanych produktów, a także ich ceny i koszt montażu. Dowiedzieliśmy się również o kwestiach typowo użytkowych i pielęgnacyjnych.

 

W tym momencie na placu boju pozostały panele winylowe i linoleum.

 

Linoleum prawdopodobnie zobaczymy i omówimy za niecały miesiąc, będąc w Krakowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

:D

 

Obsuwa projektowa, bo dzieci architekt* się mocno pochorowały ;) Też siedzimy jak na szpilkach :D

 

 

*no przepraszam, ale nie przejdą mi ani przez gardło ani przez klawiaturę nowomodne określenia, typu architektka, profesorka czy ministra :D

Wyobraziłam sobie, że mamy kobietę prezydent. Prezydentka?! :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...