Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Elektrycznie, sympatycznie


Recommended Posts

Jeszcze urodziło się coś takiego. W kompie podpisane jest jako "Wersja 13" :lol2:

 

Wersja 13.jpg

 

EDIT: Tomek, faktycznie wymiarów nie ma naniesionych, ale już na tyle znamy je tutaj, że to nie stanowi dla nas problemu ;) A jak chcecie coś odmierzyć, to macie pewność, że łóżko jest 200x200, a szafki nocne 50x50. I to już daje jakiś pogląd na resztę.

Edytowane przez Iscra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 753
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Z tych dwóch lepsza jest wersja 13. Tylko zamieniłabym miejscami kibelki z umywalką. Będzie lepiej rozwiązane wejście do łazienki. No i można wc i bidek osłonić niskim murkiem, żeby nie wyły od razu po wejściu do łazienki. Póżniej wklęję fotki z inspiracjami.

Wersja 19 jest ciasna i ta łamana ścianka prysznica nie jest elegancka :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł z zamianą umywalki i wsunięcie sedesu do kąta mi się podoba ;) Wersja 13 doczekała się kolejnych ze względu na małą wannę: 160 cm długości to max, co tam wciśniemy, a dla wygody lepiej byłoby jeszcze mniej. Niestety za wysoki jestem, żeby mi to pasowało ;) Stąd dalsze kombinacje.

Wersja 19 mieści wszystko, co trzeba i mniej więcej tak, jak chcemy. Ma ok 80 cm szerokości ciągu komunikacyjnego. Chyba potrzebuję wizualki, żeby ocenić, czy będzie ok, czy tak słabo jak mówisz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest wygodna :( Z naszej górnej łazienki właśnie bardzo podobna wylatuje do ogrodu. Posłuży jako najgłębsza częśc do oczka wodnego.

Ja lubię się pokręcić i pomajtać nogami, a tu nijak się nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pestko: myślimy o przesuwnych, ale chowanych w zabudowie GK, żeby nie było widać żadnej prowadnicy.

 

Elfir: Ta samo miała być elewacja z dachówki, schodząca bezpośrednio z dachu, a będzie blachodachówka na dachu i tynk na elewacji, jedynie za wyjątkiem garażu. Koszty, koszty. Ze względu na nie blokujemy sobie powiększanie metrażu, bo po podłogach mamy 194,66, a zabudowy 246,06. Na styk mieścimy się w założeniach, które mieliśmy ustalone na 200 mkw po podłogach i 250 mkw zabudowy.

 

Myślę też, że 14 mkw sypialni to w całkiem niezłych blokach bywa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakbyście zamienili bidet na bidetkę przy wucetku? Ja mam i jestem zadowolona. Wolę od bidetu. Mój J też używa. Na dodatek po sądziedzku mielibyście umywalkę. Jak dobrze rozplanować, to sięgnie się bidetką do umywalki i nawet głowę na szybko można umyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale już do umycia zakurzonych stóp bidet sprawdzi się o wiele lepiej.

 

Tak patrzę i myślę, że spokojnie da się poszerzyć część z umywalką, bidetem i wc. Cała szerokość sypialni to 408 cm. Dając 210 w łazience na ścianę z umywalką, zostaje 198 na to, by zmieścić:

Szafa 65 (powinno być 60, ale zakładam nieco więcej)

Drzwi 90

Ściana do łazienki 12

Zabudowa drzwi przesuwnych max 15

I jeszcze mi zostaje kilkanaście cm, by komunikacja do wnętrza sypialni była wygodniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu odesliście od wersji łazienki w „L”?
Ze względu na dwukrotnie większą szafę w sypialni i dużo lepszą komunikację. Teraz wejście jest z korytarza w części nocnej, a nie w "szarej strefie" przejścia do garażu. Wygodniejszy jest też dostęp do sypialni dzieci, co jeszcze co najmniej przez dekadę będzie miało duże znaczenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miał być duży masterbedroom a wychodzi sypialnia w bloku - odległość łóżko-szafa to ile? 80-90 cm?

Jeśli szafka nocna ma 50 cm to ta odległoś to ledwie 60 cm. Uklad jaki teraz macie to typowa ciasnota blokowa. Ledwo obejść łóżko dookola i tyle. Nie ma miejsca na żaden fotel, toaletke itp. Ale jeśli wam tyle wystarczy to ok, to wasz dom. Nie zmieścicie w tej łazience tego wszyskiego co tam chcecie. Z tego co mnie uczyli bidet plus WC to minimum 160cm (150cm) z zachowaniem przepisowych odległości. Umywalka od ściany to odległość minimum 30 cm, to ile zostaje na umywalkę? Nie wspomne o reście. Na papierze to wszystko łasnie wygląda i wszystko da sie upchać tylko potem w rzeczywistości jest gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...