Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Projekt wentylacji z firmy Termokontrol


Recommended Posts

Witam

Z uwagi iż wychodzi na to że sam będę zmuszony zrobić wentylację mechaniczną chciałem zapytać kolegów czy ktoś z was korzyslał z płatnego projektu WM wykonanego przez firmę Termokontrol. Wraz z projektem można kupić u nich wszystko do montażu.

Z całym szacunkiem do kolegów instalatorów ale uważam i to nie tylko ja że 6 tyś zł za położenie instalacji( sama robocizna) to strasznie dużo. Z kolegą elektrykiem który już raz kładł WM postanowiliśmy iż zrobimy to sami. Wielu z Was zrobiło to samo i nie słyszałem żeby kogoś to przerosło, otwory w stropach mam porobione wystarczy poskładać to jak klocki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Z uwagi iż wychodzi na to że sam będę zmuszony zrobić wentylację mechaniczną chciałem zapytać kolegów czy ktoś z was korzyslał z płatnego projektu WM wykonanego przez firmę Termokontrol. Wraz z projektem można kupić u nich wszystko do montażu.

Z całym szacunkiem do kolegów instalatorów ale uważam i to nie tylko ja że 6 tyś zł za położenie instalacji( sama robocizna) to strasznie dużo. Z kolegą elektrykiem który już raz kładł WM postanowiliśmy iż zrobimy to sami. Wielu z Was zrobiło to samo i nie słyszałem żeby kogoś to przerosło, otwory w stropach mam porobione wystarczy poskładać to jak klocki.

 

Kiedyś oszczednygrześ pisał że te projekty nie są pozbawione wad.Napisz do niego na PRIV to może coś doradzi. Ja kupuję bez projektu same skrzynki.

Otwory w stropie już są to można poimprowizować;-) Byle z głową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwory do WM robiłem wg ustaleń z jednym z naszych kolegów forumowiczów, dziś był miejscowy gość od WM i stwierdził że dużo jest do przerobienia, przejscie od reku na pietro jest stanowczo za małe, w wiatrołapie nie wolno dawać wywiewu,na korytarzu na pietrze brakuje otworu, nie zgadzam się z jego ustaleniami a co gorsza nie zgadzam się z ceną.

Więc bedzie 5 wykonawców i każdy bedzie chciał zrobić to inaczej.I bądź tu mądry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, że zaburza pracę instalacji bo zaciąga zimne powietrze przy otwieraniu drzwi.

 

I te 5 minut na dobę, gdy drzwi są otwarte robi problem? A zostawione buty wdepnięte w łajno, wilgoć z przemoczonych deszczem ubrań, czy inne niefajne zapachy wpychane do domu, gdy zrobimy tam nawiew, to nie problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...