Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wydzielenie nowego pokoju


Kamiss

Recommended Posts

A myślisz, że będzie?:) To jest małe mieszkanie, sądzę, że 2 kroki więcej w tą czy w tą chyba nie będą stanowiły różnicy :) Bardziej się boję, zagracenia... ale z drugiej strony chciałabym gdzieś wygodnie usiąść, a ławka, czy narożnik jednak chyba wygodniejsze niz krzesełko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za Twoje spojrzenie, ale taki wariant juz omawialiśmy:) Nie chcemy łączyć WC z łazienką; tv nie mamy i tego nie zmieniamy. Pokój mniejszy tez przymierzaliśmy dla córki, ale po przemysleniu sprawy jednak lepiej by ona miała większy bo w końcu niedługo zacznie się przyjmowanie koleżanek, nauka, zabawa, więc miejsce jej bardziej się przyda niż nam :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko przy łóżku dostawionym do ściany osoba śpiąca przy ścianie będzie w nocy budzić drugą osobę, jeśli zachce jej się pójść do WC.

 

Dorośli ludzie zmieszczą się w małej szafie ze swoimi rzeczami? Pościelą? dokumentami? zapasowym kocem, odkurzaczem?

 

WC otwierające się na salon i kuchnię to nie jest ładny widok.

 

Gdzie będziecie jeść? przy niskim stoliku kawowym z talerzami na poziomie kolan?

 

40 m2 to większa kawalerka.

Może jednak nie wydzielać sypialni tylko spać w salono-kuchni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz wyjaśniam :)

Obecnie tez mamy łóżko przy ścianie - to nie przeszkadza. Duże szafy będą 2, jedna u nas, 2 w pokoju córki+wiatrołap. Co do otwieranego WC - zgadzam się, ale tego nie przeskoczę... Natomiast stół będzie normalny, tylko chciałabym zamiast 4 krzesełek przy nim, 2 + narożnik -> tu się waham, byc może zostanę przy opcji tylko krzesła. Narożnik nie taki salonowy ale coś w tym stylu: 2da422f27b394abdbcb231f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w wiatrołapie będzie szafa 130 cm. Wejdą tam kurtki, buty, szaliki, torebki, plecaki. Macie po jednej kurtce?

Ja mam w dwie osoby zapełnione 150 cm bieżących szafy w wiatrołapie.

Obawiam się, że na buty będe musiała przeznaczyc osobną szafkę ;)

Widzę, że zupełnie nie jesteś przekonana do mojego projektu;) Muszę przyznać, że kroiłam to mieszkanie na chyba wszystkie możliwe sposoby i ta wersja, którą przedstawiłam została zaakceptowana i przez męża i spółdzielnię ;) Na kwiecień umówiona jest ekipa.... a ja zaczęłam mieć wątpliwości, które skutecznie podsycasz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to jest mieszkanie w bloku. Wiatrołap posiada tu każde mieszkanie z galerią (tzw galeriowce, czyli do mieszkania wchodzi się z galeryjki a nie prosto z klatki schodowej). Balkonu nie można zabudowywać... Mam nadzieję, że to mieszkanie będzie na parę lat, i że uda nam się kupić większe. Edytowane przez Kamiss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucham? A czy te parę centymetrów sprawi, że będziemy mogli bawić się w ganianego? :D raczej nie ;) Jest pokój dziecka - można się tam bawić zabawkami, będzie stół - można tam rozmawiać, czytać, grać w planszówki, gotować. Mimo osobnego stołu i sofy raczej możliwości wspólnego spędzania czasu nie wzrosną ;) Edytowane przez Kamiss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się z kawalerki 40m zrobić mieszkania 3 pokojowego.Autorka posta ma nierealne oczekiwania i mam wrażenie,że co by się nie zasugerowało to i tak nic to nie da.

Po prostu szukasz aprobaty swojego genialnego pomysłu na mieszkanie,ale nikt ci nie napiszę"masz super pomysł,tak rób" bo to nierealne.Spój na wymiary twój salon z aneksem ma ok 14,5m i widok na wc a pokoje 7m i 8m.To nie jest wygodna przestrzeń dzienna dla rodziny 2+1,ale żyć się da.

Ponieważ mieszkałam przez dłuższy czas w mieszkaniu 40m (2 pokoje i wcale za dużo miejsca nie było),mam parę pomysłów na twoje.

 

9a4f8809f46e8b77med.jpg

 

78e463315926ad7dmed.jpg

Edytowane przez kinka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kinka, ale ja doskonale wiem jak wygląda i jakie wymiary ma moje mieszkanie.Mam obecnie mieszkanie 1-pokojowe, które można idealnie podzielić na 2 - i to chcę zrobić, i tak też ma większość sąsiadów. Z tym, że ja dodatkowo chcę zlikwidować korytarz - zupelnie niepotrzebnie zabierający przestrzeń - w ten sposób powiększa mi się kuchnia, do której chcę dorzucić stół jadalny. To chyba nie są nierealne życzenia? :) Ponieważ jednak zostały jeszcze 3 m-ce chętnie dowiem się jak tę przestrzeń widza inni i przepraszam jeżeli ktoś się czuje urażony tym, że nie krzyczę z zachwytu nad jego projektem. Bardzo dziękuję za poświęcony czas, chętnie oglądam każdy pomysł i dzielę sie uwagami.

Rzadko spotykam się z mieszkaniami, które NIE mają widoku na toaletę/łazienkę ;)

Edytowane przez Kamiss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...