Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 74
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Jeśli komuś śmierdzą spocone buty, to problem nie leży w wentylacji...

 

A gdyby tak myć nogi, zmieniać skarpetki i nie chodzić codziennie w tych samych butach tylko wprowadzić rotację żeby odpoczęły? Próbowaliście?

 

Mam o tym mówić wszystkim gościom, którzy do mnie przychodzą w swoich butach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się po co zapraszać gości, których buty czuć w całym domu :rolleyes:

 

Ahahaha, przed wejściem do domu trzeba postawić kontrolera zapachu. ;)

 

A tak serio- nie wiem, jak przy WM, ale my teraz mieszkamy w 42m2, wentylacja grawitacyjna(bardzo słaba) jest tylko w łazience i aneksie kuchennym, buty stoją zaraz przy drzwiach, jakoś ich zapachy się nie unoszą, ale może to efekt braku cyrkulacji powietrza :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam WG i czasem jak czytam forum mam wrażenie, że ci co nie mają WM z reku są wręcz nie normalni.

 

Ja mieszkam ciągle z WG. I to z super wydajnymi kominami, które sięgają ponad 30m w górę od mojej kratki. W zimie ciągnie jak szalona. W upały powietrze stoi.

Tacy, co mają możliwość wyboru i wybierają WG a nie WM są nienormalni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mieszkam ciągle z WG. I to z super wydajnymi kominami, które sięgają ponad 30m w górę od mojej kratki. W zimie ciągnie jak szalona. W upały powietrze stoi.

Tacy, co mają możliwość wyboru i wybierają WG a nie WM są nienormalni.

 

No i powiedział co wiedział - mistrz wszystkich dziedzin budowania. Wiesz co facet, jeśli dany klej jest do wszystkiego to znaczy, że do niczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. U mnie słychać szum w nocy nawet na pierwszym biegu, na początku tego nie było, teraz jest gorzej. Filtry wymieniam regularnie wiec nie wiem dlaczego tak sie stało. Tłumików przed i za reku nie chce bo prawie wszystkie w normalnej cenie zbudowane sa na bazie wełny mineralnej z której wydostają sie drobinki w czasie pracy na najwyzszych biegach.

Niestandardowy tłumik, jest w niestandardowej cenie.

W czym problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ahahaha, przed wejściem do domu trzeba postawić kontrolera zapachu. ;)

 

A tak serio- nie wiem, jak przy WM, ale my teraz mieszkamy w 42m2, wentylacja grawitacyjna(bardzo słaba) jest tylko w łazience i aneksie kuchennym, buty stoją zaraz przy drzwiach, jakoś ich zapachy się nie unoszą, ale może to efekt braku cyrkulacji powietrza :p

 

To jest nas już dwoje. Nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie w łazience od miesiąca WG już w zasadzie nie działa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam o tym mówić wszystkim gościom, którzy do mnie przychodzą w swoich butach?

Wpuszczaj ich w butach.

Jeśli zostawią buty to konsekwentnie wywiewy będziesz musiał montować nie tylko w wiatrołapie, ale także w salonie czy gdzie tam ich zamierzasz przyjąć. Niedomyty i przepocony gość będzie miał śmierdzące nie tylko buty ale także skarpety. Salon staje się przez to pomieszczeniem brudnym. Potrzeba dużo wywiewów zamontować. Inaczej się zakisicie w tym smrodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpuszczaj ich w butach.

Jeśli zostawią buty to konsekwentnie wywiewy będziesz musiał montować nie tylko w wiatrołapie, ale także w salonie czy gdzie tam ich zamierzasz przyjąć. Niedomyty i przepocony gość będzie miał śmierdzące nie tylko buty ale także skarpety. Salon staje się przez to pomieszczeniem brudnym. Potrzeba dużo wywiewów zamontować. Inaczej się zakisicie w tym smrodzie.

 

Ech...

 

Logika mówi, że z pomieszczeń "brudnych" (a za takie uważa się garderobę w wiatrołapie), powietrze powinno być usuwane. No ale widać nie każdy idzie w zgodzie z logiką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpuszczaj ich w butach.

Jeśli zostawią buty to konsekwentnie wywiewy będziesz musiał montować nie tylko w wiatrołapie, ale także w salonie czy gdzie tam ich zamierzasz przyjąć. Niedomyty i przepocony gość będzie miał śmierdzące nie tylko buty ale także skarpety. Salon staje się przez to pomieszczeniem brudnym. Potrzeba dużo wywiewów zamontować. Inaczej się zakisicie w tym smrodzie.

 

Argumentacja jest po prostu niesamowita... po to mam wentylacje żeby wentylować i usuwać zapachy a nie sprawdzać czy goście ładnie pachną czy może sie spocili w butach... ludzie co wy wypisujecie. Czasami zastanowcie sie zanim poklikacie w klawiature żeby bronić waszego bzdurnego punktu widzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak serio- nie wiem, jak przy WM, ale my teraz mieszkamy w 42m2, wentylacja grawitacyjna(bardzo słaba) jest tylko w łazience i aneksie kuchennym, buty stoją zaraz przy drzwiach, jakoś ich zapachy się nie unoszą, ale może to efekt braku cyrkulacji powietrza :p

Ale poważnie, masz dziecko w wieku 8+ względnie dorastające? 20 lat przemieszkałem w bloku i pamiętam że w lato był zawsze przeraźliwy ciąg w stronę klatki, aż trzeba było się czasem nieźle przyłożyć do otwarcia drzwi, a drzwi świszczały pomimo uszczelek. Ale może teraz inaczej już budujom. :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...