Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Prośba o pomoc w aranżacji mieszkania


gutozaur

Recommended Posts

Witam, stoimy z żoną przed wielkim generalnym remontem i zastanawiamy się jak rozdysponować pokoje oraz gdzie co powinno stać. Mamy wstępną wizję tego, ale jako że pewnie wiele osób zrobi to lepiej chcielibyśmy popytać o wizję innych. Z istotnych informacji:

- 2 dorosłych + 2 dzieci.

- chcemy dwie łazienki obie z wannami, obie z prysznicami (jedna łazienka w naszej sypialni).

- pokój dla dójki dzieci wspólny a za 10 lat będą potrzebne dwa więc można ewentualnie podzielić.

- osobna kuchnia z przebiciem do salonu gdzie będzie duży stół.

Jeżeli jest ktoś to chce i potrafi doradzić będziemy wdzięczni.

Poniżej umieszczam plan mieszkania. Na planie zaznaczone wejście do mieszkania oraz kreskowana ściana która będzie usunięta.

Tak jak mówiłem, swój pomysł na podział pomieszczeń mamy, ale kompletnie nie wiemy co gdzie umieścić jakie meble itd. Specjalnie nie zaznaczam co gdzie, żeby nic nie sugerować, bo może każdy będzie miał na to swój pomysł.

rzut_parteru 001-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Co z przyłączami,czy będą robione od nowa,gdzie jest wentylacja?

dca9f16df95eefddmed.jpg

 

O kurcze jak szybko, dziękuję za zainteresowanie, Jeżeli chodzi wentylację, to na pewno jest tam gdzie łazienka na rysunku i tam gdzie kuchnia na rysunku bo teraz te pomieszczenia właśnie spełniają te funkcję, więc zakładam, że tam musi to być. Wydanie mieszkania jest za 3 miesiące więc teraz ciężko stwierdzić i wnioskuje to tylko po obecnej funkcjonalności pomieszczeń, a rysunku z wentylacją nie mam. Co do przyłącz to nie ma problemu, wszystko będzie robione od nowa i prowadzone tam gdzie będzie potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem tego mieszkania są wszystkie okna do podłogi,chyba ze się mylę bo w łazience jest w tym miejscu umywalka.

Gdyby się dało przenieść łazienki w inne miejsce,można rozdzielić pokoje dla dzieci.

 

Powiem szczerze wygląda to super. Nie miałem pojęcia że może być tyle możliwości. Nasuwa mi się pytanie czy można aż tak burzyć ściany nośne? To tylko kwestia wstawienia odpowiednich tregli? Gdyby była jeszcze taka możliwość o czym wcześniej zapomniałem napisać, to do ideału brakuje mi dwóch rzeczy. Aby dzieci miały do nas jak najbliżej bo póki są małe będą przychodzić w nocy i nasz projekt to uwzględnia, bo są drzwi między pokojami (chociaż ze względu na jedno okno trzeba będzie się gimnastykować z późniejszym podziałem pokoju lub wybić dodatkowe okno), druga sprawa to to że dobrze by było widzieć bawiące się dzieci jak będziemy siedzieć w salonie i nasz projekt to uwzględnia, Trzecia już niekonieczny warunek to fajnie by było by kuchnia była jako osobne pomieszczenie. Oczywiście trzeba się będzie na coś zdecydować i zawsze będzie jakiś kompromis. Poniżej umieszczam nasz pomysł- już nie uwzględniałem prawidłowego układu mebli bo się na tym nie znam, zależało mi tylko na tym żeby było widać co to za pomieszczenie. Mniej więcej nasza sypialnia-tak ją widzimy w tej chwili aczkolwiek Twój projekt ostatni to bajka. Co myślisz o naszej wizji? Kompletnie nie mam pomysłu na meble, ich proporcje i rozmieszczenie bo jakoś tak pusto w tym domu.

rzut_parteru 001-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokój dzieci ma aż 3 wejścia przez co jest trochę mniej ustawny,ale jak tego potrzebujecie to ok.Wiem z doświadczenia,że jak podrosną będzie wam przeszkadzać ciągłe ich wchodzenie do was i bieganie dookoła.Mało dzieci bawi się w swoim pokoju,zazwyczaj zabawki są wszędzie i to tam gdzie mama siedzi.Prysznic jest w miejscu okien o wysokości 228cm,nie wiem czy będziecie zmniejszać okna lub zamurowywać.

 

Tutaj opcja najmniej inwazyjna,jedyne przejście wybite z kuchni na salon (wymaga podciągu) i dodane okno w pokoju dla dziecka (jeśli jest taka opcja). Można zrobić tez dodatkowe przejście z sypialni do dzieci bo i tak są w tym miejscu drzwi.

4c062c36365c94ddmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokój dzieci ma aż 3 wejścia przez co jest trochę mniej ustawny,ale jak tego potrzebujecie to ok.Wiem z doświadczenia,że jak podrosną będzie wam przeszkadzać ciągłe ich wchodzenie do was i bieganie dookoła.Mało dzieci bawi się w swoim pokoju,zazwyczaj zabawki są wszędzie i to tam gdzie mama siedzi.Prysznic jest w miejscu okien o wysokości 228cm,nie wiem czy będziecie zmniejszać okna lub zamurowywać.

 

Tutaj opcja najmniej inwazyjna,jedyne przejście wybite z kuchni na salon (wymaga podciągu) i dodane okno w pokoju dla dziecka (jeśli jest taka opcja). Można zrobić tez dodatkowe przejście z sypialni do dzieci bo i tak są w tym miejscu drzwi.

 

Ciężko właśnie stwierdzić jak to będzie, bo jeszcze siedzimy na 40m2 i drugie dziecko zjawi się wkrótce więc kompletnie nie mam doświadczenia z tak dużymi pomieszczeniami a co dopiero dwójką dzieci. Dziękuję za cenne rady. Co do prysznica na oknie to jest błąd na tym rysunku bo jest tylko jedno okno w tym pomieszczeniu i jest to to okno, gdzie jest prysznic, a drugie jest zamurowane, dlatego nie ma problemu, żeby zamurować to małe a wstawić tak jak było oryginalnie duże okno więc nie przeszkadza kompletnie prysznic w tym miejscu. Dodatkowe okno w pokoju dzieci też wchodzi w grę, a nawet nie wiem czy nie drzwi balkonowe, żeby było bezpośrednie wejście na taras zamiast przez oranżerię. Dziękuję za pomoc, na pewno coś wybierzemy, bo ten nasz projekt to chyba najnudniejszy jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie rzut jest całkiem zgrabny. Oczywiście bliźniaki będą miały ciasno, jak podrosną, ale póki to będą niemowlaki to nie będzie źle.

***

 

 

86f000b02fd7d1d2gen.jpg

 

Można przenieść sypialnię rodziców i połączyć z tymi dwoma mniejszymi sypialniami, aby bliźniaki były blisko łóżka rodziców - to wystarczy na jakieś najbliższe 3 lata. Wówczas 9-latek jest po drugiej stronie mieszkania i ma większy spokój, gdy dzieci płaczą.

 

Można pokombinować z przestawieniem drzwi w łazienkach, by mniej ze sobą kolidowały.

 

Ponieważ ja nie lubię, gdy kuchnia jest mocno na widoku, na propozycji przesłoniłam ją od strony wejścia szafą, a od strony salonu wysoką zabudową.

 

http://i.mamkuchnie.pl/i/00/48/35/004835_940.jpg

 

daa1b29231.jpg

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Nic bym w tym mieszkaniu nie zmieniała,jest super duża przestrzeń dzienna,Wspólny pokój dla bliźniaków,a potem można je rozdzielić,jak starsze wyfrunie z domu (różnica 9 lat).

 

Dziękuję. A tak na marginesie chciałbym skorzystać z wiedzy i doświadczenia Pań które udzieliły się w temacie i zapytać.Jak urządzić duże pomieszczenia, bo powiem szczerze to chyba nie jest łatwe. Mam pokoje 25m2, 25m2, 32m2? Powiem szczerze, że mieszkam na 40 i nie miałem tego "problemu", bo jedyne na co trzeba było zwracać uwagę to żeby nie zagracać mieszkania i to się udało. Teraz będę maił jeden pokój wielkości mieszkania i do tego jeszcze bardzo wysoki bo 3,60 cm. Jak zrobić, żeby nie wyglądało pusto w tych pokojach? Jak wysokie meble kupować? Stojące czy wiszące? A może podział na strefy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim nie da się radzić na bazie pustego rzutu. Konieczny jest projekt. Na co konkretnie się zdecydowałeś z propozycji? Jaki styl preferujesz?

Tak na pierwszy rzut oka to te pomieszczenia wcale nie są duże.

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że zebrało się tu sporo osób z interesującymi pomysłami i rozwiązaniami :D

Z ciekawością będę obserwować dalsze etapy Twojego remontu, gutozaur!

Co prawda planujemy z mężem nieco mniejszy metraż, a dzieci (jak i dom :p), póki co tylko w planach, ale z chęcią podpatrzę, na co się z żoną zdecydowaliście :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim nie da się radzić na bazie pustego rzutu. Konieczny jest projekt. Na co konkretnie się zdecydowałeś z propozycji? Jaki styl preferujesz?

Tak na pierwszy rzut oka to te pomieszczenia wcale nie są duże.

 

Wrzucam link do rzutu. Na razie chciałem oddać tylko zarys pomieszczeń wg rzutu jaki mam dostępny, żeby się przymierzyć do ustawiania mebli i faktycznie dopiero w tym programie widać że rzeczywiście te pomieszczenia nie są jakieś wielkie. Powiem tak. Chcielibyśmy drugi projekt z wpisu #4 ale jest chyba niemożliwy do osiągnięcia przez komin. Potem projekt numer 1 też z postu #4 lub na końcu projekt z #6. Sami jeszcze nie wiemy bo czekamy na klucze i wtedy musimy obadać kominy. Jeżeli chodzi o styl to właśnie tu jak u większości ludzi mam problem, bo kieruje się zdjęciami katalogowymi i chciałbym upchać wszystko do jednego domu a tak się nie da. Lubię styl nowoczesny, loft i skandynawski. Lubię beton, drewno, metal a jednocześnie chciałbym aby pomieszczenia były przytulne dlatego chyba zdecyduje się na przytulność z elementami loftu, albo loft z elementami przytulności. Chciałbym gdzieś odkryć cegłę np. w przedpokoju sufit z cegły w łukach zrobić. Okna w kolorze winchester lub dąb i podobną podłogę. Sam nie wiem nie mamy planu i to mnie przeraża

 

https://planner5d.com/view?key=456e38612874420a36d3babcdf15cf90

Edytowane przez gutozaur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że zebrało się tu sporo osób z interesującymi pomysłami i rozwiązaniami :D

Z ciekawością będę obserwować dalsze etapy Twojego remontu, gutozaur!

Co prawda planujemy z mężem nieco mniejszy metraż, a dzieci (jak i dom :p), póki co tylko w planach, ale z chęcią podpatrzę, na co się z żoną zdecydowaliście :D

 

W takim razie zostałem zmotywowany do foto relacji. Jak będę mógł wejść do mieszkania to zrobię foty przed a potem po.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie zostałem zmotywowany do foto relacji. Jak będę mógł wejść do mieszkania to zrobię foty przed a potem po.

 

Cieszę się, że dodałam motywacji :D

Mnie również czeka przygoda, ale nie tylko z urządzaniem domu a również z jego budową i póki co również jestem tym trochę przytłoczona, na szczęście czuję, że dobrze trafiłam jeśli chodzi o dewelopera. Odwiedzałam już wcześniej różne fora w poszukiwaniu rad odnoście wyboru działki, na co zwrócić uwagę itp., poza cennymi uwagami, dostałam też masę historii o piekielnych deweloperach :mad:

Na szczęście udało nam się dobrze trafić i nawet po zakończeniu transakcji, nadal możemy liczyć na wsparcie i pomoc ze strony dewelopera w przypadku problemów około budowlanych :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że dodałam motywacji :D

Mnie również czeka przygoda, ale nie tylko z urządzaniem domu a również z jego budową i póki co również jestem tym trochę przytłoczona, na szczęście czuję, że dobrze trafiłam jeśli chodzi o dewelopera. Odwiedzałam już wcześniej różne fora w poszukiwaniu rad odnoście wyboru działki, na co zwrócić uwagę itp., poza cennymi uwagami, dostałam też masę historii o piekielnych deweloperach :mad:

Na szczęście udało nam się dobrze trafić i nawet po zakończeniu transakcji, nadal możemy liczyć na wsparcie i pomoc ze strony dewelopera w przypadku problemów około budowlanych :D

 

To fajnie bo niestety coraz rzadziej można trafić na solidnych i uczciwych ludzi. Budowa domu od podstaw to chyba znaczniej większe wyzwanie no chyba że ma się ludzi do pracy z polecenia to wtedy dużo stresu odchodzi. Najgorsze jest to że człowiek musi się na wszystkim znać budując lub remontując dom mimo tego że wynajmuje do tego fachowców to trzeba ich pilnować, a żeby ich pilnować to trzeba się znać :). Na szczęście są takie miejsca jak to gdzie można się dokształcić oraz ludzie z dobrym sercem którzy podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fajnie bo niestety coraz rzadziej można trafić na solidnych i uczciwych ludzi. Budowa domu od podstaw to chyba znaczniej większe wyzwanie no chyba że ma się ludzi do pracy z polecenia to wtedy dużo stresu odchodzi. Najgorsze jest to że człowiek musi się na wszystkim znać budując lub remontując dom mimo tego że wynajmuje do tego fachowców to trzeba ich pilnować, a żeby ich pilnować to trzeba się znać :). Na szczęście są takie miejsca jak to gdzie można się dokształcić oraz ludzie z dobrym sercem którzy podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem.

 

Zgadzam się! Stąd też moje obawy - z budową nie miałam dotychczas styczności, dlatego też cieszę się, że trafiłam na dewelopera z doświadczeniem i bardzo dobrym nastawieniem do klienta. Oni niejeden dom już "wybudowali" i na wielu rzeczach się znają :D

No i oczywiście nie bez powodu w końcu zarejestrowałam się na tym forum, już nie tylko jako widz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim - podkreśl wysokość wnętrz. To daje oddech.

Zasłony wieszaj wysoko pod sufitem.

 

Lampy - w dużych wnętrzach wybrać dominująca lampę wiszącą (albo nad stołem albo nad kanapą) w "przeskalowanym" rozmiarze.

 

Jeśli wybierzesz cegłę w danym pomieszczeniu, to rezygnuj z betonu. To są wyraziste elementy dekoracyjne i ich pogodzenie wymaga wyczucia. Więc lepiej nie przedobrzyć. Chyba, że mowa o betonie na podłodze.

 

Zastanów się nad budżetem - taka ogromna kanapa, jaką wrysowałeś, to dobre 6-10 tyś i to z tej niższej półki. Duża lampa też swoje pociągnie po kieszeni.

W dużych wnętrzach odchodzi się od stawiania mebli wypoczynkowych pod ścianami.

 

Zdecydowanie inaczej zaplanowałabym kuchnię niż na tym rzucie z plannera.

 

Ale nic na szybko - odbierz klucze, dokładnie pomierz wszystkie ściany, okna. Przemyśl ile masz rzeczy, gdzie chcesz je przechowywać. Jakich kolorów użyjesz - nie kieruj się modą, ale własnymi upodobaniami (np. na szarość, jeśli lepiej czujesz się w pastelach lub beżach). Zobacz czy jakość cegły jest wystarczająca do tego, by ją wyeksponować, bo czasem ładniej wygląda położona nowa licówka.

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...