Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Prośba o pomoc w aranżacji mieszkania


gutozaur

Recommended Posts

Przede wszystkim - podkreśl wysokość wnętrz. To daje oddech.

Zasłony wieszaj wysoko pod sufitem.

 

Lampy - w dużych wnętrzach wybrać dominująca lampę wiszącą (albo nad stołem albo nad kanapą) w "przeskalowanym" rozmiarze.

 

Jeśli wybierzesz cegłę w danym pomieszczeniu, to rezygnuj z betonu. To są wyraziste elementy dekoracyjne i ich pogodzenie wymaga wyczucia. Więc lepiej nie przedobrzyć. Chyba, że mowa o betonie na podłodze.

 

Zastanów się nad budżetem - taka ogromna kanapa, jaką wrysowałeś, to dobre 6-10 tyś i to z tej niższej półki. Duża lampa też swoje pociągnie po kieszeni.

W dużych wnętrzach odchodzi się od stawiania mebli wypoczynkowych pod ścianami.

 

Zdecydowanie inaczej zaplanowałabym kuchnię niż na tym rzucie z plannera.

 

Ale nic na szybko - odbierz klucze, dokładnie pomierz wszystkie ściany, okna. Przemyśl ile masz rzeczy, gdzie chcesz je przechowywać. Jakich kolorów użyjesz - nie kieruj się modą, ale własnymi upodobaniami (np. na szarość, jeśli lepiej czujesz się w pastelach lub beżach). Zobacz czy jakość cegły jest wystarczająca do tego, by ją wyeksponować, bo czasem ładniej wygląda położona nowa licówka.

 

Dziękuję za cenne wskazówki. Co do umieszczenia mebli na planerze to chciałem tylko coś wrzucić na szybko żeby zobaczyć ile miejsca zostanie. To bezpłatna wersja więc tylko kilka mebli jest darmowych z każdego rodzaju. W kuchni też tak zrobione na odpierdziel. Będę myślał. Odbiorę klucze i się odezwę

Edytowane przez gutozaur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • Odpowiedzi 40
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 2 months później...
ja bym tam betonu w ogóle nie dawała.

 

Zgadzam się. Teraz mocno z żoną poszliśmy w styl skandynawski. Mamy dylemat bo próbujemy upchnąć kuchnie, kanapę, TV i jak się da stół do jednego pokoju tego największego. Skończy sie chyba tym że stół stanie w oranżerii bo nie zmieści się w salonie żeby go nie zagracić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Przepiękna stolarka okienna i drzwiowa. Świetne podłogi. To mieszkanie to baza do stworzenia niepowtarzalnego wnętrza. Jasna kolorystyka, dużo bieli i maksymalna ochrona tego co zastane. Zamiast ściany betonowej goła cegła (bielona?). Na podłodze deski, odnowione okna i drzwi. Podsyłam kilka inspiracji.

19a.jpg

19b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Taki jest plan, ale nie wiem czy się uda. Podłogę muszę zerwać, żeby ją wyprostować i nie wiem czy uda się zerwać tak aby ponownie ją położyć. Okna muszę wymienić bo rachunki za ogrzewanie mnie zjedzą, Resztę staram się zachować, a z betonu zrezygnowałem. Zostawię gdzieś cegłę, a cały dom będzie na biało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam rzut projektu, który na razie wygrywa. Jest w nim najmniej przeróbek ścian i najszybciej można go zrealizować. Meble są wstawione na siłę, ale tak naprawdę nie mamy pojęcia co gdzie umieścić. Jeżeli ktoś ma ochotę, zwłaszcza forumowiczki, które mi wcześniej pomagały to śmiało proszę się wypowiadać, bo już muszę myśleć o elektryce a nadal nie wiem gdzie co będzie stało.

rzut_parteru.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...