Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ogrzewanie podłogowe w całym domu bardzo słabo grzeje


kriskros86

Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie

 

szukałem bardzo dużo na forum jakieś wskazówki ale nic konkretnego nie udało mi się znaleźć,a więc w moim domu parterowym jest na całości ogrzewanie podłogowe około 120 m 2

 

najmniejsza pętla ma 60m bm największa 125 m rozdzielacz jeden na 10 sekcji może napisze szczegółowo ponieważ podłoga bardo słabo grzeje . petle 1. 125mb 2.50mb 3. 65mb 4 110mb 5.105mb 6. 65mb 7mb 100mb 8 120mb 9. 120mb 10. 105mb

 

ogrzewanie działa od 3 tygodni krótkie pętle mają dość dobrą temperaturę około 26 stopni natomiast długie słabo grzeja mają temperatue podłogi około od 19 do 22 mimo że zdławiłem krótkie za dużej poprawy nie ma nie wiem co jest hm czytałem że ma znaczenie też zawór 3 drożny moj jest od 20 do 43 stopni afriso atm 361 na allegro znalazłem że jest do 60 m2 czy to może być przyczyną słabego grzania?

temperaturę którą podałem jest bezpośredni z posadzki betonowej dodam że podłogówka chodzi na maxa 6 biegu odległości ułożenia co 15cm , rotametry na 2 małe pętle na 1 .

Obawiam sie że po ułożeniu paneli z dogrzaniem domu będzie problem chyba że u mnie w instalacji jest coś nie tak i dlatego tak słabo grzeje

 

pozdrawiam , może ktoś wie jak zaradzić to proszę o poradę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki kocioł, jakie na nim temperatury ustawione, jaka produkcja ciepła/zużycie paliwa, jak dom izolowany, jaka powierzchnia, jakie OZC. jaka technologia budowy, kiedy i jakie tynki i wylewki były robione?

 

Generalnie duże różnice w długości pętli i jednakowe odstępy to błąd. Ale nie powinno być tragedii i powinno dać się to obejść (w najgorszym wypadku potrzebna będzie mocniejsza pompa).

 

Czy dobrze zrozumiałem, że wszystkie pętle masz zdławione, czy tylko przepływ mały?

 

Na początku wygrzewania musisz sporo ciepła dostarczyć do domu - do jego ogrzania i odparowania wody technologicznej. Więc nie jest to miarodajne.

 

Nie stosujesz procedury wygrzewania (odpowiednie zwiększanie a potem zmniejszanie temperatury zasilania)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odzew

 

dom jest z porothermu 25 nie ocieplony strop też ze względu na tynki gipsowe które od października bardzo słabo schną, teraz jest już lepiej i tylko w narożnikach pozostało najwięcej wilgoci posadzki maszynowe robione tamtego roku w listopadzie kocioł 20 kw eko groszek powierzchnia użytkowa 128 + garaż 33 m 2 złuzycie bardzo duże przy -1 35 kg doba , pompa 60 zdławiłem tylko małe przepływ na 1 długie około 2

nie stosuje zmniejszani a temperatur

a co sądzisz o zaworze są takie na wielkość powierzchni grzewczej

rozumiem że wygrzewaja się pomieszczenia ale dlaczego podłoga nie osiąga temperatury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro kocioł zużywa paliwo, znaczy ciepło produkuje. Więc problemem nie jest kwestia transportu tego ciepło, tylko duże zapotrzebowanie na nie.

Myślę, że głównym winowajcą jest wilgoć technologiczna, której odparowanie pochłania prawie 0,6kWh/l wody (a masz tego grube setki jak nie tysiące litrów do wywalenia na zewnątrz - dlatego ważniejsza jest wentylacja, jak chcesz oszczędzić złotówki). Do tego nieizolowany strop nie pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte_1*
Ja też w jednej sypialni mam pętlę ok 130m ale grzeje bez większego problemu , ja bym się przyjrzał rotametrom czy nie są za bardzo skręcone (te szklane bańki) w ostatniej co zasila łazienkę było za bardzo skręcone i nie puszczało wody w obieg , dom ok 120m2 z 1936 roku i w mrozy -17 potrafię zagrzać do 28 stopni ustawiając zawór czterodrogowy w grupie pompowo-mieszającej , pompa chodzi mi na 1 biegu , mam 7 obiegów a pexa około 700mb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz mieć uszkodzony termostat w tym zaworze 3 drogowym zdarzają się taki rzeczy, od pieca do rozdzielacza powinien hydraulik puścić rurki 1 calowe twój zawór 3 drogowy ma słaby przepływ Kvs 1.6 jak można to wymien go na np.VTA372/572 ESBE(Afriso) Kvs 3,4do 4,8 tu masz katalog http://www.esbe.eu/pl/pl-pl/produkty/termostatyczne-zawory-mieszajace/vta370-vta570
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro kocioł zużywa paliwo, znaczy ciepło produkuje. Więc problemem nie jest kwestia transportu tego ciepło, tylko duże zapotrzebowanie na nie.

Myślę, że głównym winowajcą jest wilgoć technologiczna, której odparowanie pochłania prawie 0,6kWh/l wody (a masz tego grube setki jak nie tysiące litrów do wywalenia na zewnątrz - dlatego ważniejsza jest wentylacja, jak chcesz oszczędzić złotówki). Do tego nieizolowany strop nie pomaga.

 

Tyle i tylko tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz mieć uszkodzony termostat w tym zaworze 3 drogowym zdarzają się taki rzeczy, od pieca do rozdzielacza powinien hydraulik puścić rurki 1 calowe twój zawór 3 drogowy ma słaby przepływ Kvs 1.6 jak można to wymien go na np.VTA372/572 ESBE(Afriso) Kvs 3,4do 4,8 tu masz katalog http://www.esbe.eu/pl/pl-pl/produkty/termostatyczne-zawory-mieszajace/vta370-vta570

 

który jest lepszy esbe czy afriso i jeszcze jedno małe pytanie wziąć 20-43 stopnie czy esbe 20-55???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

który jest lepszy esbe czy afriso i jeszcze jedno małe pytanie wziąć 20-43 stopnie czy esbe 20-55???

Tańszego z większym przepływem kvs zaoszczędzisz na energii do pompy i szybciej nagrzejesz podłogę, na rotametrach wykręcając je ustaw jak największe i w miarę jednakowe przepływy a reguluj na dolnej belce zaworami i sprawdź czy fachowiec się nie pomylił przy podłączaniu zaworu 3d.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...