Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

W jak najłatwiejszy sposób wykarczować żywopłot?


Recommended Posts

Tymi rencami też można wykopać tyle że się narobisz. A jak Ci nie zależy na szybkim uporządkowaniu terenu i chodzi tylko o to żeby nie odrastały, to zetnij na wiosnę jak już ruszy wegetacja, zaraz po ścięciu zasmaruj karpy nierozcieńczonym Roundup-em i poczekaj ze dwa trzy lata aż zgniją.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się zazieleni spryskać rundapem po miesiącu sam uschnie wtedy wyciąć piłą spalinową, sekatorami czy innym narzędziem. Jak nie masz czasu czekać do wiosny dobra ostra łopatę w rękę i wykopujesz , ja tak usunąłem 20m żywopłotu w prę godzin. Żywopłot to nie drzewo łatwo się usuwa nie ma grubych korzeni i ostrą łopata łatwo je poprzecinać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months później...

Witam. Nie miałem czasu by usunąć żywopłot będąc na urlopie w lecie więc mam zamiar zrobić to na wiosnę. Dobry byłby to pomysł by po trochu np po ok. 50-100cm owijać go łańcuchem i wyrywać za pomocą ciągnika? Poniżej zdjęcie żywopłotu

 

http://i64.tinypic.com/34zbkvc.jpg

Edytowane przez Tomaszwoy55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można tak jak piszesz, mysle ze nawet powoli kosą spalinową z trójzębem bys tez dal rade zeby zmniejszyc troche jego objetosc. spryskaj go tez troche randapem zeby osłabić rosline

 

Dziękuję. Tylko sobie tak myślę że jak wykarczuję ciągnikiem to później gorzej mi będzie odciąć korzenie od każdej z gałązek, muszę to zrobić dlatego że chce gałęzie przerobić w rębaku, a myślisz że pilarka spalinowa by nie szarpała zbytnio, najpierw bym go może wyciął a później wykopał korzenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może bardziej przydatne będą elektryczne /spalinowe nożyce do żywopłotu? Jak nie masz, to popytaj sąsiadów.

 

Mam elektryczne nożyce do żywopłotu, ale wydaje mi się że nożyce nie dadzą rady, na zdjęciach tego nie widać, ale ten żywopłot ma naprawdę dosyć grube gałęzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wytnij sam ile sie da a do reszty zamów koparke mowie Ci, max 1 godzina roboty, dasz 100-150zl i Ci jeszcze wyrówna ładnie teren, a sam bedziesz to robil 2 dni

 

Rozumiem. Ja bym tak zrobił ale co później z gałęziami które będą razem z korzeniami. Trzeba je w jakiś sposób i tak odciąć, żeby wrzucić do rębaka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...