Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Kwestia taka mnie trapi...

Dom na płycie fundamentowej, garaż w bryle z ogrzewaniem podłogowym- i właśnie- jak tą ogrzewaną wylewkę odizolować w progu, żeby nie roztapiać śniegu przed garażem?

Majster od wylewki chce przy bramie (na gr. ściany 24) nie dawać styro, żeby wylewka "oparła" się o płytę fundamentową- ale w tym miejscu będę ogrzewał tym połączeniem fundament... macie jakieś patenty albo sprawdzone rozwiązania na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może bardziej dogrzewanie, ale zapędy są takie, że będzie tam raczej mały warsztat stolarski niż garaż dla samochodu- więc dogrzac się przyda. Będzie ogrzewany i już. Jest szeroki wątek "garaż w bryle budynku" czy jakoś tak, i tam jest na wszystkie sposoby opisane "grzanie" przez grunt, ocieplenie i nie ocieplanie, grzyb pod styropianem, wentylacja, miejsce na licznik wody i t.p. Nie chcę poruszać tego samego tematu. Pytam konkretnie o IZOLACJĘ PROGU W GARAŻU Z OGRZEWANIEM PODŁOGOWYM (grzejnikowym też:))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się zastanawiam nad:

a) poszerzenie systemowe między styropianem a kostką brukową.

b) 3cm pasek styroduru

 

Na to oczywiście kafelki.

Tak, tylko, czy jak zaczniesz wjeżdżać autem, to styropian nie zacznie pracować na "krawędzi" np bloczka ISOMUR albo innego KLINARTYU i płytki na połączeniu obu nie pękną? Ewentualnej przy zastosowaniu dylatacji/fugi na połączeniu nie będzie też pęknięcia po czasie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam u siebie 10 cm twardego styropianu Organiki tego różowego do fundamentów a na tym folia kubełkowa..

Dosyć stromy podjazd z kostki granitowej na chudym betonie i warstwie zagęszczonego klińca opiera się na gruncie i ociepleniu fundamentów.

Podczas wykańczania wjeżdżały tam samochody ciężarowe dowożące meble, AGD i inne.Wierzchnia warstwa jest na poziomie posadzki zazbrojona klejem i siatką.

Na całości posadzki oraz styropianu jest gres.

W garażu jeden kaloryfer.

 

Jak dotychczas nic nie uległo żadnym pęknięciom lub innej destrukcji.

 

Jeśli ogrzewanie podłogowe to owszem można się spodziewać że jakakolwiek okładzina wierzchnia będzie przewodziła ciepło i stanowiła pewien mostek ale jego skala będzie nie porównywalna z przypadkiem gdybyś tego styropianu tam w ogóle nie dawał.

Nie wiem jaki masz układ końca posadzki i bramy garażowej ale jeśli obawiasz się spękań to w progu możesz dać XPS.

Moim zdaniem jeśli okładzina z gresu będzie wychodziła poza bramę garażową to efekt będzie oszczędniejszy lub porównywalny aniżeli prawie bezpośredni kontakt pol-bruku z płytą i wylewką poprzez 2 - 3 cm dylatacje.

 

Jeśli ogrzewany garaż ze spadkiem na zewnątrz to należy się liczyć ze spływaniem wody ze śniegu , deszczu oraz innych pozostałości na samochodzie.

Te ciepło uciekające przez okładzinę wierzchnią może uchronić Cię przed przymarzaniem uszczelki bramy.

Edytowane przez Mareks77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...