Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

WM Szum w anemostacie


Recommended Posts

Bardzo dobre efekty dały mi tłumiki z Alnora. Dałem 120 cm na nawiewie i 90 cm na wywiewie. Próbowałem wcześniej z tłumikiem elastycznym Akustiflex, ale praktycznie nic nie zmieniał. Sztywny tłumik bardzo wyciszył całą instalację. Przy normalnych obrotach nie słychać absolutnie nic, a moja centralka raczej jest głośniejsza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDIT.

Poleciałem jeszcze raz podziałać z filtrem. Złożyłem matę na pół - efekt zadowalający, na 4 - było bardzo dobrze. Ale podobny efekt uzyskuję jak skręcę wentylatory na 20% ;)

 

Oprócz większego w tym przypadku poboru prądu

Bo zapewne wydajność w m3/h spadła przy takim dodatkowym oporze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł dziś SONODEC "Akustycznie i termicznie izolowany przewód"

 

Wyszedłem nim na poddasze, zakręciłem pare rogali...

 

http://motoimage.pl/gky_uploads/2018/01/1517334884-920-x-690px-IMG_3217.JPG

 

Efekt.... CAŁKOWITA CISZA !

 

Przy ustawieniu reperatora 30/31, w sypialni nic nie słychać. Jest tak, jak być powinno

 

Przyznam, że jakość wykonania bez porównania do moich poprzednich przewodów, pomimo tej samej ceny.

 

EDIT:

Dziękuję wszystkim udzielającym się w temacie :)

Edytowane przez daamiann88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki wpływ na szum w instalacji ma rodzaj flexów? PeFlex jest cichszy niż greenflex, czy może Ventiflex albo R-Vent flex. Jest jeszcze Smartflex, Uniflex, PER-Flex i pewnie kilka innych. KTÓRY z nich jest najcichszy, co wybrać?

 

Nie chodzi o rodzaj czy markę kanałów, ale o ich ilość. Tylko sześć nawiewów i wywiewów. Trzeba było dać ich więcej i wtedy masz niższe prędkości przepływu w kanałach.

 

Zagięte ułożenie rur Sonodec to tłumienie dźwięku kosztem olbrzymich oporów i zwiększenia zużycia prądu oraz wiatraków. Moje mam napięte na sztywno, bez żadnych zagięć. Też jest cicho, ale opory niewiele większe od ocynkowanych Spiro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagięte ułożenie rur Sonodec to tłumienie dźwięku kosztem olbrzymich oporów i zwiększenia zużycia prądu oraz wiatraków. Moje mam napięte na sztywno, bez żadnych zagięć. Też jest cicho, ale opory niewiele większe od ocynkowanych Spiro.

 

Dziś właśnie będę prostował tą rurę. Zobaczę jaki będzie efekt.

U mnie ten szum niosło od wentylatorów, nawet na najmniejszych prędkościach (20%) był on słyszalny.

 

Co do zawijasów, są to jedyne miejsca gdzie przewody są tak skręcone. Cała instalacja u góry rozchodzi się w prostych liniach, więc chyba nie są to jakieś olbrzymie opory dla rekuperatora i nie powoduje aż tak znacznego zużycia prądu i wiatraków?

Edytowane przez daamiann88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś właśnie będę prostował tą rurę. Zobaczę jaki będzie efekt.

U mnie ten szum niosło od wentylatorów, nawet na najmniejszych prędkościach (20%) był on słyszalny.

 

Co do zawijasów, są to jedyne miejsca gdzie przewody są tak skręcone. Cała instalacja u góry rozchodzi się w prostych liniach, więc chyba nie są to jakieś olbrzymie opory dla rekuperatora i nie powoduje aż tak znacznego zużycia prądu i wiatraków?

 

Jak dmucha to zostaw tak jak jest...

Jasiu Werbiński bardzo lubi koloryzować a jednocześnie pokazywać jak to jego jest najlepsze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dmucha dmucha, wydaje mi się, że te zawijasy nie zmieniły siły nadmuchu... ale nie mam tego jak sprawdzić ;)

Co najważniejsze nawet przy 50% centrala jest niesłyszalna w dzień, dopiero przy 100% coś tam słychać anemostaty.

 

Wydajność też bardzo dobra. Dziś przy 1C na zewnątrz i 21,5 w domu, dmucha 18,5C (czujnik w anemostacie). Wilgotność w domu obecnie 52%, nawiewanego powietrza 30%.

Edytowane przez daamiann88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Ja wcześniej też miałem bardzo krótki odcinek między reku, a rozdzielaczem, teraz będzie to z 5 metrów. Pewnie krótszy odcinek tez by wyciszył instalację, ale już nie chciało mi się tego ruszać.

 

Jesteś wielki, zamontowalem dzisiaj nowa rurę, z linka co podałeś i nastała całkowita cisza, dałem odcinek ok 2metry. Rewelacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...