Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pomysł na otwartą kuchnię


andzioch

Recommended Posts

Witam,

 

jestem z mężem na etapie wyboru kuchni. W załączeniu przesyłam nasz wstępnie zrobiony projekt oraz wymiary kuchni. Kuchnia jest otwarta na jadalnie i salon. Bardzo chciałam półwysep albo wyspę, niestety taki układ, gdzie lodówka jest na końcu ściany wyklucza to... Natomiast nie wiem czy wyspa się zmieści. Nie chciałabym aby zagraciła kuchnię. Narożne szafki wiszące bym raczej wyrzuciła a zamiast nich dodała jakaś półeczkę. Nie wiem też w jaki sposób można wykorzystać ścianę 140 cm. Wiem, że na Was można liczyć i prosiłabym o jakieś rady :)

Bez tytułu.jpg

73257269_53341541_dom-debienko-steszew-rosnowko-debienko-ul-debienko.jpg

Edytowane przez andzioch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

jestem z mężem na etapie wyboru kuchni. W załączeniu przesyłam nasz wstępnie zrobiony projekt oraz wymiary kuchni. Kuchnia jest otwarta na jadalnie i salon. Bardzo chciałam półwysep albo wyspę, niestety taki układ, gdzie lodówka jest na końcu ściany wyklucza to... Natomiast nie wiem czy wyspa się zmieści. Nie chciałabym aby zagraciła kuchnię. Narożne szafki wiszące bym raczej wyrzuciła a zamiast nich dodała jakaś półeczkę. Nie wiem też w jaki sposób można wykorzystać ścianę 140 cm. Wiem, że na Was można liczyć i prosiłabym o jakieś rady :)

Bez tytułu.jpg

73257269_53341541_dom-debienko-steszew-rosnowko-debienko-ul-debienko.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

jestem z mężem na etapie wyboru kuchni. W załączeniu przesyłam nasz wstępnie zrobiony projekt oraz wymiary kuchni. Kuchnia jest otwarta na jadalnie i salon. Bardzo chciałam półwysep albo wyspę, niestety taki układ, gdzie lodówka jest na końcu ściany wyklucza to... Natomiast nie wiem czy wyspa się zmieści. Nie chciałabym aby zagraciła kuchnię. Narożne szafki wiszące bym raczej wyrzuciła a zamiast nich dodała jakaś półeczkę. Nie wiem też w jaki sposób można wykorzystać ścianę 140 cm. Wiem, że na Was można liczyć i prosiłabym o jakieś rady :)

 

 

Wiszące daj tylko na jednej ścianie, nie trzeba będzie kombinować w narożniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedna uwaga. Na projekcie jest multum rodzajów frontów. Bardziej estetycznie by było zdecydować się na jeden dwa rodzaje. Na przykład na ścianie z oknem dać tylko drzwiczki a zrezygnować z szuflad ewentualnie tam gdzie są drzwiczki zrobić front z dwóch części by wygladało jak szafka z szufladą na górze jeśli konieczne sa te szuflady. Na drugiej ścianie zdecydowałabym się na identyczną ilość szuflad. Można zrobić szuflady wewnętrzne dla lepszej organizacji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedna uwaga. Na projekcie jest multum rodzajów frontów. Bardziej estetycznie by było zdecydować się na jeden dwa rodzaje. Na przykład na ścianie z oknem dać tylko drzwiczki a zrezygnować z szuflad ewentualnie tam gdzie są drzwiczki zrobić front z dwóch części by wygladało jak szafka z szufladą na górze jeśli konieczne sa te szuflady. Na drugiej ścianie zdecydowałabym się na identyczną ilość szuflad. Można zrobić szuflady wewnętrzne dla lepszej organizacji

 

Dzięki za uwagi :) Co do frontów, to faktycznie jest to wszystko do przemyślenia. Wstawiłam przykładowy projekt, który stworzyłam z automatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz kuchnię szerokości 3m i to otwartą na korytarz (i chyba z widokiem wprost na toaletę?). Spokojnie zmieści się wyspa, która na dodatek mogłaby być optycznym oddzieleniem kuchni od korytarza.

 

niestety, niekorzystny jest układ roboczy (lodówka daleko od zlewu), ale przez to okno, niewiele da się zrobić, bez gruntownej zmiany podejścia do przestrzeni.

 

7e3fd48414de4250gen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko coś zmienić w meblach. Taki układ jest chyba optymalny. Podoba mi się zlew na przeciw okna. Zawsze można coś podejrzeć a garnki umyte nawet człowiek nie wie kiedy. Natomiast wyspa no cóż zagraci i tak małą kuchnię. Ja miałem podobny problem i wybrałem zwykły stół.

 

Też rozważam opcję stołu, podobają mi się takie małe okrągłe, ale nie wiem gdzie by się dobrze prezentował. Przy ścianie raczej nie, bo za krótka... na środku będzie za mało miejsca. Boje się, że na tej otwartej przestrzeni będzie dziwnie wyglądał. Czy mogę zobaczyć Twoje rozwiązanie?

Edytowane przez andzioch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...