Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jakie ogrzewanie w nowym domu parterowym 130-140 m2?


brencik

Recommended Posts

O masz... jakiś mało optymistyczny ten kalkulator ;) Wyliczył mi koszt ogrzewania gazem większy niż ciepłowłaściwe o niemal 400zł/rok.

W temacie porównania gaz vs prąd jest to 2400 vs....6500 :jawdrop: przy 0,60zł/1kWh przy 0,30 4250zł

 

Ale który?

Mi ten http://ziemianarozdrozu.pl/kalkulator-zuzycia-ciepla wyliczył o ponad 50% mniej niż ten http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fkalkulator.cncpompyciepla.pl%2F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 123
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Osobiście uważam, że ogrzewanie niskotemperaturowe jest najkorzystniejsze. Proponuję wykonać w całym domu podłogówkę dość gęsto ukręconą np. co 10 cm. Później trzeba wybrać dobry wydajny kocioł. Może być gazowy, ale wówczas jakiś dobry kondensat.

 

Jak kondensat, lub pompa ciepła - zapraszam do zapoznania się z oferta urządzeń Viessmann - rodzina gazowych kotłów kondensacyjnych Vitodens lub pomp ciepła Vitocal!

Polecam zapoznać się z warunkami serwisu i gwarancji :) służę pomocą, jeśli pojawią się konkretne pytania.

W razie pytań jestem do dyspozycji!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa ciepła jest spoko- mamy u siebie i pomimo, że dom nie jest do końca docieplony, to rachunki są znośne, a w środku na razie ok 10 stopni, żeby ekipy mogły swobodnie pracować. Myślę, że dla własnego zdrowia warto wykluczyć wszelkie kopciuchy na paliwo stałe. ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego nie chcesz pompy ciepła?? Moim zdaniem to ekologiczne i warte uwagi rozwiązanie.

 

Skoro takie ekologiczne, to po co te obostrzenia na gazy w niej zawarte (tzw. f-gazy) i czemu współczynniki do EP takie nędzne w porównaniu z niby nieekologiczną "biomasą"?

No i cena takiego rozwiązania w większości przypadków jest wyższa od konkurencyjnych rozwiązań. Chodzi mi o TCO - czyli o zakup, używanie i utylizację. Czas zwrotu jest dłuższy, niż czas eksploatacji - czyli nigdy nie wyjedzie taniej nawet porównując z najdroższą opcją w używaniu, czyli z czystym prądem 1:1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie to ma znaczenie...?

Ma być tanio i wygodnie w eksploatacji...

 

To już pytaj mazi07, dlaczego akurat taką nieprawdziwą zaletę PC używa jako argument "za".

A powiedz mi jeszcze czemu wybrałeś kable, skoro PC jesta tania i wygodna? Bo i wyszło że ani tania, ani wygodna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już pytaj mazi07, dlaczego akurat taką nieprawdziwą zaletę PC używa jako argument "za".

A powiedz mi jeszcze czemu wybrałeś kable, skoro PC jesta tania i wygodna? Bo i wyszło że ani tania, ani wygodna.

 

Kaizen ja budowałem się w 2001 roku, wiedzą na temat pomp ciepła była żadna a jeżeli już coś ktoś to cena z kosmosu ...

Kable wydawały się proste a grzejników nie chciałem...

 

Dzisiaj zrobiłbym podłogówkę wodną z buforem a do samego bufora co popadnie...

Do kabli nic nie mam, po prostu wkorwia mnie takie celowanie na styk ze wszystkim zamiast nagrzać sobie tak jak bozia przykazała a nie jakieś tam celowanie w godzinki i walczenie o 0,5* bo inaczej to koszty o 50% w górę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...