Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jakie ogrzewanie w nowym domu parterowym 130-140 m2?


brencik

Recommended Posts

Ale sciema.

Zatem pytania pomocnicze.Jakie obciazenie cieplne ma Twój dom przy -15 i -20st.C i pochwal się tym klimatyzatorem,który przy -15st.C posiada nie większą moc niż Twój dom potrzebuje ?

 

I mam nadzieję,że rozmawiamy o Twoim domu z lat 70-tych z 5cm na scianie i WG....

 

Dla ułatwienia dodam,że mój przy -20st.C potrzebuje 3,5kW.

Mój Fujitsu przy -15 i 20° wewnątrz wg producenta ma moc TC 3,24kW i pobiera 1,76kW.

Średnia temperatura stycznia to chyba +5° i dla takiej ma 4,81kW.

 

Czy 3,24 wystarczy? Na podstawie obliczeń zapotrzebowania na cieplowlasciwie.pl wg stanu termomodernizacji na tamten czas jest to tak na styk dla 50m2 niecałkowicie ocieplonych jakie wtedy miałem.

 

Ale od lat nie było takiej temperatury. W marcu był rekord -14,3 i klimatyzator działał pobierając około 800-1000W. Czyli nawet nie musiał utrzymywać maksymalnej mocy.

 

5 cm na ścianie w moim domu jest tylko na powierzchni 4x8m a reszta to juz 15 grafit.

 

Teraz mam nową zabawkę. Kanałowy Samsung z mocą maksymalną 7kW. Dom coraz bardziej ocieplony. Wg cieplowlasciwie.pl potrzebuję teraz maks 5,5kW. dla 100m2 plus piwnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 123
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Gość Arturo72
Mój Fujitsu przy -15 i 20° wewnątrz wg producenta ma moc TC 3,24kW i pobiera 1,76kW.

Średnia temperatura stycznia to chyba +5° i dla takiej ma 4,81kW.

 

Czy 3,24 wystarczy? Na podstawie obliczeń zapotrzebowania na cieplowlasciwie.pl wg stanu termomodernizacji na tamten czas jest to tak na styk dla 50m2 niecałkowicie ocieplonych jakie wtedy miałem.

 

Ale od lat nie było takiej temperatury. W marcu był rekord -14,3 i klimatyzator działał pobierając około 800-1000W. Czyli nawet nie musiał utrzymywać maksymalnej mocy.

 

5 cm na ścianie w moim domu jest tylko na powierzchni 4x8m a reszta to juz 15 grafit.

 

Teraz mam nową zabawkę. Kanałowy Samsung z mocą maksymalną 7kW. Dom coraz bardziej ocieplony. Wg cieplowlasciwie.pl potrzebuję teraz maks 5,5kW. dla 100m2 plus piwnica.

Nie mów mi o średnich temperaturach bo w tym roku w lutym i marcu w Gliwicach było -23st.C i tak przez tydzień chyba a 2 lata temu i -26st.C trafiło się i to.nie przez dzień.

Podaj model tego Fujitsu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Ten z podpisu Fujitsu ASYA12LGC.

Człowieku,opamiętaj się i nie pisz bzdur i nie rób z siebie idioty.

klima.jpg

Ten klimatyzator ma moc grzewczą przy -15st.C 0,9kW czyli przy -15st.C zdolny jest ogrzać max. 2 pokoje w bardzo dobrze ocieplonym nowym domu i nic więcej...

Z tego co pamiętam w salonie 32m2 obciążenie przy -20st.C wynosiło 0,7kW żeby utrzymać 22st.C

A gdzie reszta domu ? A gdzie ogrzanie domu poniżej -15st.C ? A gdzie grzanie cwu ?

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku,opamiętaj się i nie pisz bzdur i nie rób z siebie idioty.

[ATTACH=CONFIG]414746[/ATTACH]

Ten klimatyzator ma moc grzewczą przy -15st.C 0,9kW czyli przy -15st.C zdolny jest ogrzać max. 2 pokoje w bardzo dobrze ocieplonym nowym domu i nic więcej...

Z tego co pamiętam w salonie 32m2 obciążenie przy -20st.C wynosiło 0,7kW żeby utrzymać 22st.C

A gdzie reszta domu ? A gdzie ogrzanie domu poniżej -15st.C ? A gdzie grzanie cwu ?

 

Powtarzasz swoje kłamstwa w kilku wątkach.

 

Oto wydajności dla temperatury zewnętrznej -15°C i wewnętrznej:

16° 3,47 kW

18° 3,38

20° 3,30

22° 3,22

24° 3,14

Mam dokładną instrukcję serwisową i tam jest bardzo dużo tego typu tabelek.

 

Nie ogrzewałem nim całego domu, a jedynie parter po wykonaniu częściowego ocieplenia. Przed ociepleniem tylko salon.

-20 nie było od lat.

Podobnie jak od paru lat nie było -17.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Wyjścia u mnie są dwa: grzanie kablami w podłodze + panele PV 5-8 kW albo PC PW. Klimatyzacja kanałowa do schładzania latem i ew. dogrzewania w okresach przejsciowych.

http://cieplowlasciwie.pl/wynik/47vo

Wychodzi że mimo dobrego ocieplenia mam mieć 62kWh/m2*rok co wydaje się nieprawdopodobne gdyż w obecnym domu wychodzi mi około 70 przy ociepleniu styropianem 8cm, oknach dwuszybowych, wentylacji grawitacyjnej i mostkach termicznych jak byk.

Grzanie prądem wychodzi ponad 2500 zł plus CWU.

Ciepłą pompą coś koło 1000.

Nie wiem w którym kierunku pójść. Pompa musiałby być o niskiej mocy, 4kW.

 

Tu http://ziemianarozdrozu.pl/kalkulator-zuzycia-ciepla pokazuje ze w ogrzewaniu elektrycznym powinienem sie zmieścić w 2000 zł plus 500zł CWU oparte na pompie powietrznej do CWU.

Edytowane przez brencik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi że mimo dobrego ocieplenia mam mieć 62kWh/m2*rok co wydaje się nieprawdopodobne gdyż w obecnym domu wychodzi mi około 70 przy ociepleniu styropianem 8cm, oknach dwuszybowych, wentylacji grawitacyjnej i mostkach termicznych jak byk.

 

Zrób porządne OZC. To za kosztowna sprawa, żeby ufać kalkulatorkom liczącym na podstawie szczątkowych danych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Ja nie, ale ludzie na forum gadają że Ty.

 

Podaj przykład, szczegolnie interesuje mnie ten kalkulator, pierwsze slysze zeby programy Sankomu nazywac kalkulatorami, moze to tylko kwestia nazewnictwa. W kazdym razie widze ze lubisz zajmowac sie bajkami jak jaka przekupka na targu, a wiedzy na temat OZC nie posiadasz. Czy nie lepiej poczytac cos na temat zamiast zajmowac sie plotkami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ja pisałem o jakimś Sankomie?

 

Pisałes o kalkulatorze którym sie posługuję, uznałem ze nazywasz Audytora OZC firmy Sankom kalkulatorem. To tylko swiadczy ze nie masz w temacie obliczen OZC zadnego pojecia, a tylko rozsiewasz plotki. Czy naprawde takie bajkopisanie na forum jest twoim ulubionym zajeciem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...