Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Mam wrazenie ze tylko ja się wykosztowuje na dobry ekogroszek który spalam czysto bez dymu a reszta ma to w nosie… byłem ostatnio w gorach karkonaszach i moim oczom ukazala się zasmrodzona brunatnym dymem dolina. Matko przecież ja tam pojechałem żeby odetchnąć swiezym powietrzem

Całkowity zakaz handlu weglem brunatnym i byle jakim kamiennym. bezwzględnena kontrola tego co się sprzedaje pod nazwa ekogroszki. Dlaczego jeszcze tak nie jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrazenie ze tylko ja się wykosztowuje na dobry ekogroszek który spalam czysto bez dymu a reszta ma to w nosie… byłem ostatnio w gorach karkonaszach i moim oczom ukazala się zasmrodzona brunatnym dymem dolina. Matko przecież ja tam pojechałem żeby odetchnąć swiezym powietrzem

Całkowity zakaz handlu weglem brunatnym i byle jakim kamiennym. bezwzględnena kontrola tego co się sprzedaje pod nazwa ekogroszki. Dlaczego jeszcze tak nie jest?

 

No widzisz jak to jest. Ja mieszkam w uzdrowisku i mam okresami przekroczenia stężenia pyłu ponad 1500% a zwykle około 200%, sporadycznie zdarza się, że jest w normie, czyli poniżej 100%. Dodam, że do każdego domu doprowadzony jest gaz ziemny. W latach 60 ubiegłego wieku mało kto nie palił gazem a teraz lecą jak to nazywają "po taniości" i mamy to co mamy.

Ja palę gazem i wkurza mnie to, że muszę wąchać smrody sąsiadów.

No ale można powiedzieć, że widać to zdrowe uzdrowiskowe powietrze.

Edytowane przez Stermaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już kiedyś pisałem. W połowie lat 90' kompleksowe remonty sieci gazowej na Dolnym Śląsku, uzdrowiska na początek. W każdej wsi delegatura banku z zielonym szyldem, lud ruszył po pożyczki na wymianę metody ogrzewania, plastikowa rura z gazem dotarła prawie do każdego domku, ludzie przypomnieli sobie jak wyglada Słońce w dzień a gwiazdy nocą w zimie. Minęły dwa może cztery lata, pieszczoty się skończyły, miłosciwie nam panujący z powodu potrzeb budżetowych wyśrubowali cene gazu i do łask wrócił wungiel i nawet jego tańszy kolega - brunatny. Jakbym usiadł nad mapą, to paluszkiem mogę pokazać np. w niedawno odwiedzanym Karpaczu czy Szklarskiej Porębie wielbicieli w. brunatnego co nawet na zdjeciach widać. Z jednej strony zgroza, a z drugiej strony twarde realia ekonomiczne. Pazerne państwo woli "walczyć ze smok(g)iem" niż np. urealnić ceny gazu do zarobków narodu. Powinny byc ulgi na termomodernizację , ulgi zapisane w ustawie RZĄDOWEJ, a nie tak jak w pewnym miescie gdzie mieszkają jelenie, gdzie rezygnację z ogrzewania wunglem powiązano z ulga w podatku od nieruchomości (podatek lokalny). Ulga wynosiła chyba około 30 zeta , nakłady około 15 tysięcy zeta (coś około 1/3 zwracano z programu Wrona czy Kawka), poczem po roku rada miejska zlikwidowała ulgę czyli niektórzy jelenie podobno załapali sie na 30 złotych. Coś było w temacie na stronach lokalnych W innych miastach czekamy co z tego wyniknie. W końcu gaz to nie olej napedowy, do auta sam nie zatankujesz, więc na cholerę akcyza i tyle różnych opłat? Ale z czegoś tam na górze muszą się wyżywić i nagrodzić, kupic czy ponaprawiać furki. A kiedys lud łykał bajki o zegarku i ośmiorniczkach z wypiekami na twarzy. Czy warto było ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gaz gazem ale węgiel tez paliwo które można podzielić na lepsze i gorsze. Lobby paliwowe widocznie w sejmie ma szerokie plecy. Do czystego spalania potrzebny tez jest dobry kociol a maja go nielicznie . sam dbam o to czym i jak spalam żeby nie truc sporo mnie to kosztowalo ale zwrocic się na przestrzeni lat. Kociol 5 generacji i ekogroszek węgiel sztygar najlepszy obecnie na rynku. Efekt koszty wzrosły chcoziac spalm jakies 100 kg mniej w meisiacu ale nie ma dymu zkomina – oko kamery nie widzi nic Gdyby wszyscy węglarze, ekogroszkowce ech :sick:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...