Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jak uciszyć WM


Recommended Posts

Pytanie jak mogę wyciszyć pracę WM. W jednej sypialni (tej najblizszej reku) hałas z nawiewu jest naprawde spory i wieczorem (w nocy) słysze wyraźny szum z anenostatu (nawet na 1 biegu). Czy problemem może być np zbyt krótka rura z czerpni ? Teraz ma zalednie 0.5m bo reku wisi zaraz przy czerpni (dzieli go tylko sciana i kolanko 90stopni. Rury elastyczne fi 160.

Na samym początku reku wisiał na drugiej ścianie i odleglosc ta była 3 razy wieksza i rura miała wiecej zakretów i wtedy wydaje mi się ze reku na pierwszym biegu był prawie niesłyszalny w tej sypialni.

W innych pomieszczeniach jest sporo ciszej ale tez w nocy słychać nawiewy, zwłaszcza w salonie gdzie są dwa.

Reku to airpack 300.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

g.. to daje. Wstaw za reku tłumik tego typu: https://domwent.pl/pl/p/Tlumik-akustyczny-okragly-fi315-L600/932

 

Oczywiscie średnicą dostosowany do instalacji.

 

Gów...o mówisz?

Poczytaj... przerabiałem temat szumów w anemostatach...

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?344038-WM-Szum-w-anemostacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem temat u siebie w firmie z bardzo głośną centralą vents. Żadne elastyczne przewody nie zrobił połowy tego co pierwszy z brzegu tłumik. Takie są przynajmniej moje doświadczenia. Nie twierdzę że jedyne słuszne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście wymiana przewodów to jakiś kuriozalny pomysł który kosztowałby tysiące i tak naprawdę u mnie jest nie do wykonania żeby nie niszczyć stropodachu i jego ocieplenia.

Poza tym ja przewody nad pietrem mam sztywne i leża w całosci w grubej wełnie. I te hałasuja chyba bardziej niż te nad parterem (zielone karbowane w wylewce) gdzie szum słysze tylko w salonie.

Te tłumiki to montuje zaraz za reku na wyjsciu nawiewu tak ? U mnie króciec jakies pol metra pod stropem a potem rurą elastyczną przechodzi przez strop bo na stropie lezy reszta rur. Musiałbym zrobić jakiś dodatkowy zawijas żeby zmieścic ten tłumik ale rozumiem że nie spowodowałoby to jakiś negatywnych efektów z wydajnością centrali która i tak cały czas chdozi na jedynce ?

Edytowane przez cactus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł tych tłumików jednak upadł bo jak się okazałowszystkie są zbudowane w podobny sposób tzn mają wkład z wełny mineralnej (szklanej). Żaden rpducent nie gwarantuje że opiłki nie wydostają sie z obudowy podczas pracy. Niby jest jakas siateczka zabezpieczająca ale oczka wieksze niż włókna więc jak to ma być skuteczne? Także nie bede narażał rodziny na wdychanie szkła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł tych tłumików jednak upadł bo jak się okazałowszystkie są zbudowane w podobny sposób tzn mają wkład z wełny mineralnej (szklanej). Żaden rpducent nie gwarantuje że opiłki nie wydostają sie z obudowy podczas pracy. Niby jest jakas siateczka zabezpieczająca ale oczka wieksze niż włókna więc jak to ma być skuteczne? Także nie bede narażał rodziny na wdychanie szkła.

 

Są tłumiki z wkładem polipropylenowym.

Np. TROX CAK

DEC ma też przewody elastyczne, z materiałów sztucznych Sonodec Non-Woven

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...