Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

CW400 - ustawienie pogodówki


merlincd

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Kocioł z pompa włącza się co kilkanaście minut i pompa pracuje na 100% i tak ciągle mimo że ani razu nie włącza się palnik bo nie ma potrzeby. O co chodzi?

 

Wszystko jest ok. Kocioł jest sterowany pogodówką. W związku z tym pompa pracuje, aby wymuszać ruch czynnika w instalacji i w odniesienie do jego temperatury i temp. zewnętrznej oraz ustawionej krzywej grzania kocioł decyduje czy ma włączyć palnik i z jaką modulacją. Gdyby pompa nie działała, to temp. czynnika nie była by sprawdzana na bieżąco. Czy ma pracować na 100% ? To zależy od tego jaką masz instalację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teres u mnie jest problem z pompa kotła, tryb zimowy, temp w domu 22 a zadana załóżmy 20, kocioł nie grzeje. Wchodzę do menu serwisowego w diagnozę a tam pompa co 100% i cały czas pracuje, mimo czasu wybiegu 30min i sterowanie pompa za pomocą mocy.

Na kotle junkers cerapur Smart w menu serwisowym 2 sterownie pompa ustawione jako inteligentne bodajże cyfra 4.

Czy to jest normalne?

 

Witam,

Jeśli podejrzewa Pan nieprawidłową pracę kotła, czy też pompy obiegowej, prośba o kontakt z Autoryzowanym Serwisantem Junkers-Bosch. Na stronie internetowej http://www.junkers.pl znajdzie Pan zakładkę Autoryzowany serwis, gdzie podając nazwę swojej miejscowości lub kod pocztowy znajdzie Pan techników w swojej okolicy.

W razie pytań, pozostaję do dyspozycji

Pozdrawiam,

________________________________

Konsultant Junkers-Bosch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks później...
Witam na forum. Mój zestaw to Junkers Cerapur Smart ZWB 28-5C+CW400. Regulacja wg temp zewnętrznej, wpływ pomieszczenia 6, ale dąże do 0. Pompa w trybie grzania (06:00-21:00), nawet jak palnik nie pracuje, chodzi cały czas. Serwisant mówi, że tak nie powinno być. Polecił zmienić niektóre ustawienia, ale nic nie to nie dało. Sam zmieniłem w menu Char.wykreślna pompy z Delta 2 na Sterowanie mocą. Teraz po wyłączeniu palnika pompa nadal pracuje cały czas, ale z mocą 10%. Jest dużo ciszej i oszczędniej. Pytałem serwisanta, mówi, że można bez obaw tak ustawić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz ale nie doczytałem- piszesz o trybie grzania. W tym trybie pompa będzie pracować nawet przy wyłaczonym palniku żeby czujnik miał bieżący sygnał o temperaturze wody w układzie. tak ostatnio wyczytałem. można też sprawdzić czas wybiegu pompy CO po wyłączeniu palnika ale ja się tym parametrem nie bawiłem i nie znam efektu zmiany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz ale nie doczytałem- piszesz o trybie grzania. W tym trybie pompa będzie pracować nawet przy wyłaczonym palniku żeby czujnik miał bieżący sygnał o temperaturze wody w układzie. tak ostatnio wyczytałem. można też sprawdzić czas wybiegu pompy CO po wyłączeniu palnika ale ja się tym parametrem nie bawiłem i nie znam efektu zmiany

 

Czas wybiegu pompy jest ustawiony na standartowe 3minuty, ale pompa chodzi cały czas. Dałbym sobie rękę uciąć, że w zeszłym sezonie pompa chodziła tylko z palnikiem + te 3 minuty włąsnie, ale 100% pewności nie mam. Teraz poza czasem pracy palnika chodzi na 10% i jest ok, jest jak pisałem cicho i ekonomiczniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months później...

Cześć,

nie zakładając nowego tematu o steroniku CW 400 zapytam tutaj :)

 

Posiadam kocioł Junkers Cerapur Compact ZWB 24-1DE oraz sterownik Bosch CW 400 - wersja oprogramowania NF 18.05

 

W ustawieniach sterownika klikając w przycisk Info pojawia się menu:

Ogrzewanie; C.W.U; Ins sol; Temperatura zewnętrzna; Informacja systemowa; i powinna być (według instrukcji) jeszcze zakładka "Zużycie energii" której nie ma.

 

Czy w waszych sterownikach ta zakładka jest dostępna?

Proszę o podpowiedź jak wywołać funkcję Zużycie energii aby była dostępna.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Obniż sobie punkt końcowy do 50-60 stopni, mało kto już daje grzejniki na temperatury 70/50.

Zwiększ wpływ pomieszczenia do 5-7K.

Cały czas Ci przegrzewa?

Zobacz jeszcze czy zmiana typu budynku coś pomoże.

 

Witam chciałem zapytać co to znaczy Wpływ pomieszczenia: 3K

Sposób obniżenia: Próg. temp. pomieszczenia nie bardzo rozumiem tych dwóch pojęć. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałem zapytać co to znaczy Wpływ pomieszczenia: 3K

Sposób obniżenia: Próg. temp. pomieszczenia nie bardzo rozumiem tych dwóch pojęć. Pozdrawiam

 

Kiedy kocioł pracuje na krzywej pogodowej ustawia sobie temperaturę zasilania wg niej. Jeżeli w pomieszczeniu jest chłodniej niż powinno być podnosi temperaturę zasilania o 3K w stosunku do tej, która wynika z krzywej. Jeżeli w pomieszczeniu jest za ciepło obniża temp. zasilania o 3K w stosunku do krzywej.

Jak masz dobrze ustawioną krzywą temp. w pomieszczeniu powinna być stabilna, ale jak są jakieś nadmierne zyski ciepła np. to kocioł obniży temp zasilania, jak otworzysz okna i się wychłodzi, podniesie temp zasilania do czasu dogrzania pomieszczenia do właściwej temperatury.

Czyli to automatyczna korekta krzywej grzewczej o kilka K w górę lub w dół, ale tylko w razie potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...