Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ogrzewanie podłogowe w garażu


Ragetl

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 131
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Takie ogrzewanie geotormalne wersja eco. Jak nie wypuścisz ciepła, to grunt będzie grzał na tym poziomie temperlatur (niewiele, ale zawsze powyżej zera).

Jak chcesz mieć ze 20* na plusie, to trzeba się zaizolować od gruntu, bo chętnie przygarnie duże ilości ciepła. Ale jak chcesz kilka stopni na plusie, to ogrzeje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od gruntu też odizolowałeś? Bo to byłoby wyjaśnienie.
nie, na gruncie tylko chudziak.

zaznaczam, ze dom w ogóle nie ogrzewany, czyli garaż nie ma skąd brać ciepła oprócz gruntu.

dlaczego to piszę, ano dlatego, ze niby ciepło z gruntu ma ogrzać garaż. Dopisze, ze w całym domu brak ocieplenia podłogi, tylko grunt i chudziak.

Woda zamarzała wszędzie. To było w zeszłym roku.

 

a teraz ciekawostka- tej zimy było juz ocieplenie na gruncie (14-15cm styro lambda 0.036) były wylewki-jastrych(wszędzie i dom i garaż) i w domu temperatura zawsze powyżej zera, nic nie zamarzło, żaden płyn, żadna woda(jedynie w kotłowni, ale dlatego, ze były ciepłe szczelne drzwi całkowicie izolujące kotłownie od reszty domu).

 

Czyli zupełnie odwrotnie niz sugerujesz i jest Twój tok rozumowania

 

Moje spostrzeżenie jest takie: jak garaż w bryle, to zdecydowanie ocieplać od gruntu i dawać jakieś ogrzewanie, czy to grzejnik, czy podłogówka, czy cokolwiek innego, ale ogrzewanie musi być. Nawet jak ciepło daje bojler, piec, kocioł, bufor, instalacja. Lepiej tym ciepłem ogrzać ściany i posadzkę odizolowaną od gruntu, a nie grunt.

Edytowane przez Slawko123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzanie gruntem wymaga dobrej izolacji oraz ściany, dachu oraz ściany fundamentowej.

 

@Slawko dziwne bo ummie w czasie budowy. Jak od gruntu był tylko chudziak a reszta już ocieplona ściany na gotowe, dach tylko pierwszą warstwą. To temperatura była minimalnie dodatnia. Tylko na przyłączu wody załączał się kabel grzejny. Zimą postawiłem nawet belkę 0,5m od bramy i nie zamarzła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Instaltechnic,

 

ja też nie byłem przekonany w ogóle do tych argumentów tylko napisałem co wyczytałem. Jestem za podłogówką w garażu tylko szukam argumentów za bo moja druga połówka naczytała się opinii i chce wstawić grzejnik. Jak już, to bym albo nie ogrzewał albo wsadził tam podłogówkę ze wskazaniem na to drugie.

 

Grzejnik w garażu? Pytaniem jest, jak duży ten garaż i co w nim będzie, bo jeśli miejsca niewiele, to grzejnik lubi być tu stuknięty tam puknięty, rdzewiejący itd. Ja planuję podłogówkę z owego powodu. Nie wyobrażam sobie też ocieplania ściany WEWNĄTRZ garażu styropianem 20cm tak jak na zewnątrz bo szkoda mi miejsca. Gdyby straty ciepła z domu do garażu były uciążliwe, to może dam z 5cm jak już, ale na pewno nie bez testowania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie ogrzewanie geotormalne wersja eco. Jak nie wypuścisz ciepła, to grunt będzie grzał na tym poziomie temperlatur (niewiele, ale zawsze powyżej zera).

Myślałam, że w zimie przy bardzo niskich temperaturach wszystko zamarza, tzn. grunt pod nieocieploną posadzką w nieogrzewanym garażu też...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałam, że w zimie przy bardzo niskich temperaturach wszystko zamarza, tzn. grunt pod nieocieploną posadzką w nieogrzewanym garażu też...

 

Jak jest odizolowany, to nie. Mi woda (deszczówka) w szambie nie zamarzła, chociaż włazu nie ma. A izolacji nie ma żadnej.

Za to w domu woda mi zamarzła, ale strop mam jeszcze nieocieplony (podłoga i ściany zaizolowane).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałam, że w zimie przy bardzo niskich temperaturach wszystko zamarza, tzn. grunt pod nieocieploną posadzką w nieogrzewanym garażu też...

 

Jak jest odizolowany, to nie. Mi woda (deszczówka) w szambie nie zamarzła, chociaż włazu nie ma. A izolacji nie ma żadnej.

Za to w domu woda mi zamarzła, ale strop mam jeszcze nieocieplony (podłoga i ściany zaizolowane).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego o niczym ? Sprawa jest stosunkowo prosta.

1.Wystarcza Ci aby w garażu nie było poniżej O to izolujesz fundament ścian garażowych nie izolujesz posadzki ( jak nie chcesz dużych strat to izolujesz ściany garażu od domu ) i jest OK.

2. Chcesz mieć komfort i rano suchutkie ciepłe autko ( i lub komfortowe miejsce do podłubania ) to izolujesz podłogę, dajesz OP lub grzejnik - i masz ile chcesz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego o niczym ? Sprawa jest stosunkowo prosta.

1.Wystarcza Ci aby w garażu nie było poniżej O to izolujesz fundament ścian garażowych nie izolujesz posadzki ( jak nie chcesz dużych strat to izolujesz ściany garażu od domu ) i jest OK.

2. Chcesz mieć komfort i rano suchutkie ciepłe autko ( i lub komfortowe miejsce do podłubania ) to izolujesz podłogę, dajesz OP lub grzejnik - i masz ile chcesz .

 

Więc co tu się zastanawiać...?

Opcja druga jest uniwersalna ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie...rozmawiamy o koszcie 500 zł (podłogówka w garażu) jakby to było 5000 :) Dom się buduje na lata i to, co dziś nam niepotrzebne, może się przydać za lat kilka. Tyle że kiedyś tam ,podłogówki na pewno się nie zrobi bez znaczących kosztów ;)

 

Dokładnie...

Tym bardziej że autor wątku wspomniał że garaż będzie służył jako stajnia dla dwóch " koni" i znając życie raczej lubi czasami przy nich dłubać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

autor wątku również pisze tak :

" Chcę też ocieplić ściany garażu jak pozwolą finanse. "

... raczej zacząłbym od prawidłowej izolacji termicznej ścian zewnętrznych i oddzielenia termicznego / akustycznego tego garażu wbudowanego od pomieszczeń mieszkalnych. Rozważanie grzejnik / podłogówka przy dużych stratach ciepła przez nieocieplone przegrody budowlane jest mocno zastanawiające ( !? )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...