Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki Rekuperator wybrać???????


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 113
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie zapomnij o nagrzewnicy wstępnejinaczej w minusowych temp zamarznie.

 

A widziałeś ten zamarznięty wymiennik w takiej centrali że tak przypominasz...???

Jeszcze niedawno były kolonie grzybów w kanałach wentylacyjnych i konieczność ich czyszczenia pomimo że nikt z użytkowników WM ich na oczy nie widział...

Teraz strach przed zamarzaniem którego nikt nie widział...

Co będzie następne...??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapomnij o nagrzewnicy wstępnejinaczej w minusowych temp zamarznie.

 

Tylko kiedy go używać, jak w naszym klimacie wilgotność przekracza co chwila parametry jego pracy? wg karty:

 

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=428984

 

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=428985

 

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=428986

 

 

A skąd takie ograniczenia? Ot tak sobie producent straszy klientów? Nie wierzę. Pewnie poniósł trochę strat przez naprawę usterek z takich przyczyn, żeby się tak zabezpieczyć.

TywentOgranicz.jpg

Wilg201807.jpg

Wilg201901.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są stwierdzenia producenta, które mnie zniechęcają. Nie przypisuj mi zasług techników Tywenta.

 

Odniesiesz się merytorycznie, czy dalej tylko ad personam?

 

To są tylko jakieś pierdoły napisane na papierze ...

A jakiej ty chcesz merytoryki tej papierowej czy takiej z placu boju...

 

Jak ciebie jakiś tekst zniechęca to przecież nikt nie każe ci kupować ale to nie znaczy że możesz a nawet nachalnie zniechęcasz innych pomimo kompletnego braku wiedzy praktycznej związanej z konstrukcją i awaryjnością tej konstrukcji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są tylko jakieś pierdoły napisane na papierze ...

A jakiej ty chcesz merytoryki tej papierowej czy takiej z placu boju...

 

Jak ciebie jakiś tekst zniechęca to przecież nikt nie każe ci kupować ale to nie znaczy że możesz a nawet nachalnie zniechęcasz innych pomimo kompletnego braku wiedzy praktycznej związanej z konstrukcją i awaryjnością tej konstrukcji...

 

To są tylko jakieś pierdoły napisane na klawiaturze. Nikt nie każe Ci tego czytać. Ale to nie znaczy, że możesz nachalnie zachęcać innych pomimo kompletnego braku argumentów merytorycznych. Jakim prawem podważasz zalecenia i warunki używania napisane przez konstruktorów i producenta tego rekuperatora i nazywasz je pierdołami? Masz większą wiedzę i doświadczenie od nich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są tylko jakieś pierdoły napisane na klawiaturze. Nikt nie każe Ci tego czytać. Ale to nie znaczy, że możesz nachalnie zachęcać innych pomimo kompletnego braku argumentów merytorycznych. Jakim prawem podważasz zalecenia i warunki używania napisane przez konstruktorów i producenta tego rekuperatora i nazywasz je pierdołami? Masz większą wiedzę i doświadczenie od nich?

 

Wiesz co ...

Ja chętnie wstąpię do Tywent-a przy najbliższej okazji jak będę w okolicy Tyczyna bo mam dość blisko i niech się do tego odniosą bo sam jestem ciekawy dlaczego sami sobie strzelają w stopę takimi opisami ...

 

Kaizen ja nie muszę zniechęcić nikogo do tej centrali tylko dlatego że tobie opis się nie podoba...

Nie mam też żadnego interesu tak naprawdę do zachęcania bo montuję je tylko dlatego że nie mam z nimi żadnych kłopotów....

Uważasz że jakby się sypały i ludzie mi marudzili to dalej by się w to pchał...?

Po co...??????

 

Tak samo jak z pompami ciepła...

Będę pakował na siłę komuś urządzenie tylko po to aby mi dupę obsmarował...????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że nie działa czy, że za drogie?

 

W złym kontekście napisałem...

Chodziło mi o zachwalanie komuś urządzenia które jakoś wygląda na papierze a nic kompletnie o nim nie wiem...

Ja mam przekonanie do pomp ciepła i polecam...

Oczywiście bez głupawki z bajerami i całym tym marketingiem wykresikowym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty masz przekonanie, a ja mam wyliczenia i wykresiki. I dlatego nie polecam do współczesnych małych domów.

 

Kaizen ja widzę te "współczesne i małe domy" i nie polecam a nawet wybijam z głowy głupie pomysły z ogrzewaniem elektrycznym...

Aby się pakować w prąd to trzeba mieć trochę pojęcia do czego się dąży a nie tylko kilka wykresików ...

Ja znam te domy "celujące w pasywność" a potem zdziwienie że idzie 5MW na ogrzewanie pomimo że jednak udało się przekonać na PC....

Edytowane przez jasiek71
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znam te domy "celujące w pasywność" a potem zdziwienie że idzie 5MW na ogrzewanie pomimo że jednak udało się przekonać na PC....

 

Chyba 5 MWh?

I co w tym takiego strasznego? 5000 *0,35=1750zł rocznie za ogrzewanie.

Przy PC 3x mniej czyli 583zł. Oszczędzasz rocznie 1166zł. Z czego 300-400zł zabierze serwisant co roku (chyba, że zrezygnujesz z gwarancji sprzętu, który sam kosztuje dobre kilkanaście tysięcy) i zostaje 800zł rocznie oszczędności.

 

I to ma niby uzasadniać wydanie z 20K zł więcej na instalację grzewczą do tego o mniejsze trwałości i większej awaryjności?

 

Przekonania i wiara są dobre w kościele. Przy budowie lepsze szkiełko, oko, wyliczenia, wykresy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba 5 MWh?

I co w tym takiego strasznego? 5000 *0,35=1750zł rocznie za ogrzewanie.

Przy PC 3x mniej czyli 583zł. Oszczędzasz rocznie 1166zł. Z czego 300-400zł zabierze serwisant co roku (chyba, że zrezygnujesz z gwarancji sprzętu, który sam kosztuje dobre kilkanaście tysięcy) i zostaje 800zł rocznie oszczędności.

 

I to ma niby uzasadniać wydanie z 20K zł więcej na instalację grzewczą do tego o mniejsze trwałości i większej awaryjności?

 

Przekonania i wiara są dobre w kościele. Przy budowie lepsze szkiełko, oko, wyliczenia, wykresy...

 

Oczywiście celowe manipulacje...

5MWh w chałupie z gruntową pompą ciepła czyli jak by tak normalnie po Twojemu prądem to blisko 20MWh by się nakręciło...

A miał być "pasywny" bo inwestor myślał że wystarczy tylko styropianem grubiej okleić ...

Ludzie pakują się nieświadomie w kłopoty dzięki takiemu pisaniu jak twoje bo nie potrafią sami tego ogarnąć i tylko się naczytali...

Ja się z tego już dawno wyleczyłem ...

 

Pompy które montuję nie mają żadnych przeglądów gwarancyjnych...

Edytowane przez jasiek71
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście celowe manipulacje...

5MWh w chałupie z gruntową pompą ciepła czyli jak by tak normalnie po Twojemu prądem to blisko 20MWh by się nakręciło...

 

To pokaż no ten dom. Nie przyszło ki do głowy, że nowy, mały dom może mieć EU nie 5, a 20MWh/rok. Tyle to wystarczy dla socjalistycznej kostki 200m2. Bo w nowym to kilkakrotnie przekracza wymagania prawne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...