Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tradycyjna wielka płyta, czy rama H?


Recommended Posts

Próbuje dowiedzieć się czegoś więcej o tym budownictwie. Sporo czytałem o technologii wielkiej płyty i ramy H. Zgodnie z tym co wyczytałem technologia ramy H polega na zastosowaniu prefabrykowanych ram żelbetowych w kształcie litery H uzupełnianych cegłą, bądź pustakiem, charakterystyczne są też słupy i podciągi widoczne w mieszkaniach. Wiem, że w tym budynku są mieszkania w których widoczne są podciągi. Jednocześnie, na zdjęciach, widać, że na najwyższej kondygnacji stoją płyty. Widać też szalunki, co być może wskazywałoby na wylewkę betonu?

Czy jest to jakaś kombinacja tych technologii?

Będę wdzięczny za wszelką sugestię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam widac szalunki, to wygląda na "monolit" wykonany tradycyjnymi metodami. To co traktujesz jako płyty, to mogą być wcześniej wylane ściany po zdjeciu szalunków np. klatka schodowa i szyb windowy. Rama H, a na ścianach wielka płyta jak na słynnym w 1966r. budynku na Placu Grunwaldzkim we Wrocławiu -> https://dolny-slask.org.pl/543475,Wroclaw,1966_Katastrofa_budowlana_na_pl_Grunwaldzkim.html

Na fotkach technologia, jest tam też link do genezy katastrofy.

 

Czyli betonowe ściany, być może teraz ocieplone styropianem. Mniej więcej jakbyś jaskinie ocieplił styropem. Niedawno widziałem apartamentowce budowane tą metodą. Różne lokalizacje, lecz prawdopodobnie ten sam inwestor , o ile dobrze w necie zlokalizowałem. Zaletą do sprzedaży są duże przeszklenia. Jakie to będzie dla mieszkańców to sie okaże, zależy choćby od jakości plastikowej lub aluminiowej stolarki.

Edytowane przez Bertha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...