Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Piec gazowy TERMET czywarto?


Bard13

Recommended Posts

Powiem tak - jak szukalem kotla, to mialem podobny dylemat - placic za znaczek czy nie ?

Ale usiadlem i policzylem - moj kociol (beretta, kondensat, pogodowka, dwie strefy) kosztowal 3,5kpln a nie 10kpln jak za wieska czy vailanta, wiec niech i trwalosc ma trzy razy mniejsza to i tak wyjde na zero. A jak na razie rozpoczalem czwarty sezon i jest Ok, zadnych awarii czy niespodzianek.

 

Ale jak ktos lubi markowe znaczki to czemu nie... Tyle, ze teraz nawet mercedesy sypia sie tak samo jak kia czy hyundai...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 121
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 1 year później...
jakies nowe przemyslenia odnosnie Termeta? Muszę kupić kocioł na LPG do ogrzewania hali (nagrzewnice nadmuchowe) . Chciałem kocioł 1F z zamkniętą komorą spalania i Termet cenowo wypada ok. Myślę o UNICO Elegance Turbo. Jakieś uwagi co do awaryjności?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
Trochę późno odpisuję.. ale ja mam ten kocioł, o który pytasz. Działa w domu (jeszcze nie zamieszkany) od kwietnia tego roku więc niezadługo. Na samym początku został ustawiony przez instalatora i jak narazie działa bez zastrzeżeń.

 

Mam Vaillanta vkk 366. po 3 sezonach na naprawy wydałem prawie 3 tysiące. Mój hydraulik opowiadał mi, że lepiej było kupić Termeta, bo części do niego kosztują jakieś grosze. U mnie 2 awarie to tyle co cały ten krajowy piec. Nie róbcie tego błędu co ja. Kupujcie termeta i zasobnik biawara. wrazie czego strata nie duża i servis za grosze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie mój serwisant mówił, podawał nawet różnice w cenach płyt sterujących Termet vs reszta :)

Ja mam właśnie Termet Gold +Biawar, pierwszy rok n aLPG, teraz już na ziemnym. Po pierwszym przeglądzie piec b. czysty. Jak na razie bez problemów. Szkoda tylko, że strasznei uproszczone sterowanie /eletronikę ma, ale coś za coś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam EcoCondens 25, zainstalowany w zeszłym roku jako uzupełniający dla kotła stałopalnego (używany raczej sporadycznie w okresach przejściowych albo jak wygasło w stałopalnym) oraz jako źródło CWU. W pierwszym sezonie kląłem, bo średnio 2x w miesiącu wywalał błędy (głównie z wentylatorem - E16 i E42), które znikały po wyjęciu wtyczki z gniazdka. W tym sezonie 0 błędów ale latem elektryk pociągnął mi od tablicy wydzieloną linię zasilania z uziemieniem i chyba to było to :)

 

Czekam na 1 przegląd. BTW, serwisanci z listy Termetu w moim rejonie dość nieortodoksyjnie podchodzą do umówionych terminów :) Póki co to jedyna wada mojego kotła, bo errory biorę na poczet złego podłączenie elektryki.

Edytowane przez ipek33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

proszę o radę...

przymierzam się do wymiany kotła gazowego. Obecnie mam starą Berettę (15 lat).

Mieszkanie w bloku 78m2, jedna łazienka z natryskiem + kuchnia. Śledzę różne wątki w internecie i jak na razie jestem w 90% zdecydowany na TERMETA. Mam jednak dylemat czy wybrać Ecocondens Gold 20 czy 25, bo instalator twierdzi, że aby nie mieć problemu z ciepłą wodą (a teraz mam), to ta górna wartość powinna być powyżej 20. Czy ktoś ma taki kocioł? może coś o nim powiedzieć, jaki sterownik będzie do niego najlepszy i czy kupowanie pieca przez internet to dobry pomysł (tańszy niż w sklepie o ok. 700 zł)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
proszę o radę...

przymierzam się do wymiany kotła gazowego. Obecnie mam starą Berettę (15 lat).

Mieszkanie w bloku 78m2, jedna łazienka z natryskiem + kuchnia. Śledzę różne wątki w internecie i jak na razie jestem w 90% zdecydowany na TERMETA. Mam jednak dylemat czy wybrać Ecocondens Gold 20 czy 25, bo instalator twierdzi, że aby nie mieć problemu z ciepłą wodą (a teraz mam), to ta górna wartość powinna być powyżej 20. Czy ktoś ma taki kocioł? może coś o nim powiedzieć, jaki sterownik będzie do niego najlepszy i czy kupowanie pieca przez internet to dobry pomysł (tańszy niż w sklepie o ok. 700 zł)?

Jakbyś miał tam jakiś zasobnik, to mógłbyś śmiało brać 20, a z przepływowym to bezpieczniej będzie 25 (zresztą obydwa startują od 3kW).

Sterownik najlepiej oryginalny + regulacja pogodowa (koniecznie, o ile nie masz ścian od południa). Kupuj przez internet. Termety bardzo fajne i mało awaryjne, do tego dostęp do części w przystępnych cenach.

EDIT: Jest jeden dosyć spory minus Termetów - bardzo ubogie możliwości konfiguracji. O sterowniku pokojowym sterującym ustawieniami kotła trzeba zapomnieć. Działa tylko najprostszy "włącz-wyłącz" (dla Goldów). Dodatkowo brak możliwości korygowania krzywych grzewczych. Dla mnie ten kocioł niestety nadaje się do bardzo prostych instalacji grzejnikowych.

Edytowane przez teres
Aktualizacja informacji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś miał tam jakiś zasobnik, to mógłbyś śmiało brać 20, a z przepływowym to bezpieczniej będzie 25 (zresztą obydwa startują od 3kW).

Sterownik najlepiej oryginalny + regulacja pogodowa (koniecznie, o ile nie masz ścian od południa). Kupuj przez internet. Termety bardzo fajne i mało awaryjne, do tego dostęp do części w przystępnych cenach.

 

Nick teres to od ter - meta ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś miał tam jakiś zasobnik, to mógłbyś śmiało brać 20, a z przepływowym to bezpieczniej będzie 25 (zresztą obydwa startują od 3kW).

Sterownik najlepiej oryginalny + regulacja pogodowa (koniecznie, o ile nie masz ścian od południa). Kupuj przez internet. Termety bardzo fajne i mało awaryjne, do tego dostęp do części w przystępnych cenach.

 

Taaak ???

To zapraszam do mnie ... wyreguluj Termeta , model Tremaster turbo, żeby można było wziąć prysznic bez ciągłych skoków temperatury wody .... wrzątek - lodowato zimna...

Kotły dwu funkcyjne tej marki to nieporozumienie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nick teres to od ter - meta ?

nie :(

 

Taaak ???

To zapraszam do mnie ... wyreguluj Termeta , model Tremaster turbo, żeby można było wziąć prysznic bez ciągłych skoków temperatury wody .... wrzątek - lodowato zimna...

Kotły dwu funkcyjne tej marki to nieporozumienie .

Dla mnie wszelkie 2 funkcyjne to pomyłka, ale ja się na zasobniku wychowałem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś znalazłem ładną opinię o Termet Gold, pozłacany szajs. Głośne, spalanie wysokie, w porównaniu z Valliantem tej samej klasy i mocy. Szwagier miał Termeta, wymienił po 3 latach, kupił Vallianta, przestał narzekać na rachunki, Valliant padł po 8 sezonach, nie opłacało się naprawiać, kupił De Dietrich też tej samej klasy i mocy, trochę lepiej ze spalaniem. Na razie hula 4 sezon.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...