Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

wylewka pod kominikiem


remus1108

Recommended Posts

No dobra, skoro już nie potrafisz, bez osobistych wycieczek, specjalisto od łopaty, to nie widzę przeszkód, aby nad fundamentem komina znalazła się izolacja, nad nią wylewka, na niej wkład. Nie chcę już nawet pisać, że można mieć komin bez fundamentu, bo to mogłaby być zbyt duża ekstrawagancja dla co poniektórych :)

 

Oczywiście, że nikt nie musi mieć tak jak ja, czy inni.

Można robić kopiuj-wklej rozwiązań z lat 70 ubiegłego wieku i jeszcze brać za to pieniądze.

 

Natomiast z żadnym stopniu nie upoważnia Cię to do latania po wątkach i twierdzenia, że "styropianu pod zabudowę kominka nie stosuje się", jak to od dwóch, czy trzech latach robisz.

Bo:

 

Ty, ale to co teraz piszesz, to już przesada. Że niby kto lata po wątkach jak nie ty ?

Wciskasz kit bo ci ałtorytet podupada :) i wymyślasz brednie.

Oj cienias i słabeuszek jesteś. No ale co sie dziwić, jak praktykę tylko zaliczyłeś i to całe twoje doświadczenie :) oj nie tęgo z tobą nie tęgo. Wiesz co, daj sobie już na luzik, bo się błaźnisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 75
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

@cozmo

 

Z Twoich postów wynikało, że specjalnie pod kominek dałeś 0,5 metra zbrojonej płyty. Jeśli tak jest pod całym domem i liczył to konstruktor to sprawa jest zupełnie inna. U mnie też wszystko liczył konstruktor i 2 tony kominka stoi na 10 cm styrodurze i 15 cm wylewki z miksokreta.

 

No właśnie -10cm styroduru i 15cm z miksokreta to powinno działać . Założyciel wątku ,lub ktoś z doradzających pisał o 6cm miksokreta i 10 lub 20 styropianu . Ńie śmiem twierdzić że zwykłego kominka to nie utrzyma przez zadowalający czas ,ale po co ryzykować , jak można dać właśnie styrodur ,albo wogóle zrezygnować z izolacji jeśli kominek stoi w środku domu ,albo dać 7-8 lub więcej wylewki . Uważam ze z kominkami nie ma żartów , jak ktoś się na to decyduje to niech nie oszczędza już na pierwszym etapie jakim jest wylewka/fundament.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty, ale to co teraz piszesz, to już przesada. Że niby kto lata po wątkach jak nie ty ?

Wciskasz kit bo ci ałtorytet podupada :) i wymyślasz brednie.

Oj cienias i słabeuszek jesteś. No ale co sie dziwić, jak praktykę tylko zaliczyłeś i to całe twoje doświadczenie :) oj nie tęgo z tobą nie tęgo. Wiesz co, daj sobie już na luzik, bo się błaźnisz.

 

W poprzednim poście, który uzupełniłem, pokazałem ci, jak to powinno być zrobione.

Ale trzeba trochę pomyśleć, przypilnować, bo inaczej masz bubel, rozwiązania z ubiegłego wieku.

OK, to Twój dom, nie rozumiem tylko, dlaczego tak zaciekle starasz się o to, by inni powielali twoje błędy...?

Nie pochwalam takiego "doradzania"....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzednim poście, który uzupełniłem, pokazałem ci, jak to powinno być zrobione.

Ale trzeba trochę pomyśleć, przypilnować, bo inaczej masz bubel, rozwiązania z ubiegłego wieku.

OK, to Twój dom, nie rozumiem tylko, dlaczego tak zaciekle starasz się o to, by inni powielali twoje błędy...?

Nie pochwalam takiego "doradzania"....

 

Pokazałeś :)

hehe, zarozumialstwo pokazałeś.

Jakie moje błędy ? Gdzie doradzam ? Pokaż gdzie ?

 

 

No jasnne, lepiej propagować wsteczniactwo, bo się nie chciało pomyśleć/przeliczyć podczas budowy.

 

Dokładam wszelkich starań, by prowadzić dyskusję, jednakowoż trudno mi idzie, gdyż nadal:

 

Dokładasz wszelkich starań, by stworzyć wrażenie, że coś wiesz, na czymś się znasz, ale wychodzi ci to bardzo zgrubnie, by nie rzec, grubiańsko. Masz mentalność sekciarza. Jehowici też sie starają i też unikaja wszelkich odpowiedzi na proste pytania. I też uważają inych za głupszych od siebie.

 

 

No dobra, skoro już nie potrafisz, bez osobistych wycieczek, specjalisto od łopaty, to nie widzę przeszkód, aby zaprojektować fundament niewiele większy, niż wymiar komina,

 

http://brata.pl/akcesoria/cc03.jpg

 

lub mieć komin bez fundamentu, choć to mogłaby być zbyt duża ekstrawagancja dla co poniektórych :)

 

Oczywiście, że nikt nie musi mieć tak jak ja, czy inni.

Można robić kopiuj-wklej rozwiązań z lat 70 ubiegłego wieku i jeszcze brać za to pieniądze.

Tutaj powyższe rozwiązanie w praktyce, nie widzę problemów z zaizolowaniem powierzchni wokół komina, zrobienia posadzki i postawienia wkładu:

http://tombudowa.pl/img/oferta/mieszkaniowe/stan_surowy/13.jpg

 

 

Natomiast z żadnym stopniu nie upoważnia Cię to do latania po wątkach i twierdzenia, że "styropianu pod zabudowę kominka nie stosuje się", jak to od dwóch, czy trzech latach robisz.

Bo:

 

Pokaż swoim nieskalanym pracą paluszkiem miejsce w którym tak piszę ?

Pokaż, wklej cytat, link do wpisu.

Upoważniam ciebie byś to zrobił.

Byś pokazał wreszcie źródło technologi, która każe podkładać materiał ciepłochronny pod fundament.

FUNDAMENT.

Celowo piszę to wielkimi, byś zauważył o czym do tej pory bredzisz, ale, jak można zauważyć, powolutku się z tego wycofujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaż swoim nieskalanym pracą paluszkiem miejsce w którym tak piszę ?

Pokaż, wklej cytat, link do wpisu.

[/b]

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?248694-Styropian-pod-kominkiem-TAK-czy-NIE&p=7142785&viewfull=1#post7142785

 

Odpowiadając w zgodzie z pytaniem autora tematu; pod zabudowę kominka, ocieplenia się nie daje.

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?248694-Styropian-pod-kominkiem-TAK-czy-NIE&p=7144116&viewfull=1#post7144116

 

Styropianu pod zabudowę się nie daje

 

Proszę. Już nawet nie pamiętasz tego, o czym pisałeś dwa lata temu.

Ale nadal bredzisz o tym samym - brawa za konsekwencję :)

 

Nie rozumiem, dlaczego namawiasz na gorszy wariant ?

Nikt nie KAŻE izolować fundamentów, robi się to po to, by ograniczyć straty ciepła.

W przypadku Twojego komina i stojącego obok niego wkładu nawet nie trzeba było umieszczać izolacji pod fundamentem, wystarczyło zrobić tak, jak na przytoczonych wyżej schemacie i realizacji

To, że Ty o tym nie pomyślałeś, to Twoja broszka, ale nie doradzaj rozwiązań z ubiegłego wieku nowym inwestorom.

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego nie ?

Nie produkują ?

 

A produkują?

 

W styczniu dostalismy informacje od firmy BASF, ze 3035CS bedzie wycofane z produkcji, nowym produktem (najpierw mowili ze nowa nazwa produktu, co nie jest do konca to samo) bedzie 3000CS. Zagwarantowali nam jednoczesnie dostawy 3035CS do konca roku. A nagle sie okazalo, ze ostatnia dostawa bedzie 05 maja, i koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod kominek powinno wystarczyć:

http://allegro.pl/styrodur-xps-basf-3035cs-3000cs-material-na-ule-i7251693911.html

http://plyty.fabertec.pl/styrodur-basf-3035cs-300kPa

 

W poniedziałek widziałem 3035CS na placu hurtowni w Rybniku, więc chyba nie jest tak źle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?248694-Styropian-pod-kominkiem-TAK-czy-NIE&p=7142785&viewfull=1#post7142785

 

 

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?248694-Styropian-pod-kominkiem-TAK-czy-NIE&p=7144116&viewfull=1#post7144116

 

 

 

Proszę. Już nawet nie pamiętasz tego, o czym pisałeś dwa lata temu.

Ale nadal bredzisz o tym samym - brawa za konsekwencję :)

 

Nie rozumiem, dlaczego namawiasz na gorszy wariant ?

Nikt nie KAŻE izolować fundamentów, robi się to po to, by ograniczyć straty ciepła.

W przypadku Twojego komina i stojącego obok niego wkładu nawet nie trzeba było umieszczać izolacji pod fundamentem, wystarczyło zrobić tak, jak na przytoczonych wyżej schemacie i realizacji

To, że Ty o tym nie pomyślałeś, to Twoja broszka, ale nie doradzaj rozwiązań z ubiegłego wieku nowym inwestorom.

 

Bo się nie daje. I nie znaczy to, o czym piszę w tym temacie, że nie można. Można. Można dać wszystko co się chce.

Nie piszesz o jakie straty ciepła na fundamentach idzie ?

Nie można ociepłać fundamentów ? Można. Można na elewację kleić 30 cm styropianu ? Można. Jak się da przykleić i skołkować, to można, można i 40cm.

Nie wiem skąd ci się wzięła izolacja pod fundamentem mojego komina? Nie wiem. Może stąd, skąd biora się i inne twoje nowoczesne warianty.

Ty idąc w nowoczesność idź w nią sam. Bo kilkuset letnie domy stoją, nie zawalają się, nawet często nie pękają. To, że mimo wszystko niektóre idą w ruinę, wynikłe jest najczęściej z winy użytkowania. Zaś nowoczesne, idące z duchem czasu, których technologię tak zachwalasz już nie. Kilkuletnie domy nadają się do remontu. Ty widać z tego co piszesz, młody jesteś, pracy fizycznej nie posmakowałeś i starasz się nawracać tych którzy tu wchodza, na twoją wiarę. I to ty własnie robisz to z nieskrywaną konsekwencją.

Ty nie rozumiesz, że sam namawiasz innych na swoje pomysły. W odróżnieniu od ciebie, niczego innym nie wciskam. Tobie widać, przerost ambicji nie pozwala na inne zachowanie, bo, pisałem o tym, musisz postawić na swoim, mimo , że twoje podstawy są mierne. Piszesz, tak, jak pisze zarozumiały pyszałek, umikający niewygodnych pytań i właściwych na nie odpowiedzi. Nie masz praktyki, nie masz doświadczenia. Masz papier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo się nie daje.

 

Pozostały stek bzdur wyciąłem, bo analiza tam dramatycznie słaba.

Ale zapytam o powyższe: Dlaczego się "nie daje" ?

Teraz liczą na merytoryczne argumenty.

 

Bo ja odpowiedzi i przykładowe rozwiązania podałem.

.

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w czym się upierasz jest możliwością, dowolnością którą można zastosować, ale która nie jest normą budowlaną ani nawet regułą czy zasadą.

I ty tego nie jesteś w stanie pojąć.

Masz jednym słowem, betonowy umysł. Taki trochę grubo ciosany z niekoniecznym dostępem dla normalności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że jednak nie uargumentowałeś tej Twojej teorii, że "pod zabudowę kominka, ocieplenia się nie daje." Liczyłem na argumenty stojące za ta tezą.

 

Ja nigdzie nie napisałem,że kominek na izolowanej posadzce to norma, ani zasada.

Jest to po prostu rozwiązanie lepsze,przy tym niewymagające specjalnych nakładów finansowych, czy czasowych

 

To raczej Twój umysł jest betonowy, czy raczej "zabetonowany", to takie właśnie archaiczne rozwiązania promujesz.

Tylko dlatego, że tak zrobiono u Ciebie

:lol:

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prezentując wyświechtane metody odwracania kota ogonem zyskałeś miano rekordzisty tego forum. Niemniej, zasada jest taka, że z ignorantami się nie dyskutuje. Ty jesteś ignorantem. Więc, pa.

 

Miałeś szansę nie zrobić z siebie głupka, ale nie skorzystałeś.

A wystarczyło wyjaśnić dlaczego:

pod zabudowę kominka, ocieplenia się nie daje.

 

Jedyne, czego się dowiedzieliśmy, to:

Bo się nie daje.

 

To już nawet mój 7-letni syn lepiej argumentuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...