Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kominek, WM, WG - dylematy


kemot_p

Recommended Posts

To na jakiej podstawie KB doprojektował sąsiadowi schody? Ja prawdopodobnie będę likwidował jedno okno dachowe i KB powiedział że załatwi tą zmianę wpisem w dzienniku.

 

To już pytaj kierbuda. I czy oby na pewno doprojektował, czy tylko nie zauważył, że są?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taka sama konfiguracje urzadzeń i zadnego kanalu WG nie musiałem stawiać.

 

No właśnie cały problem polega na tym, że tak jak chcę jest zgodnie z przepisami, tylko kilku obdzwonionych kominiarzy nie zgadza się z brakiem kanału WG koło kominka. Cytowałem wyżej odpowiedź jednego z nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem kiedyś chyba Twój temat, że też miałeś trochę zachodu, żeby dostać odbiór kominiarski.

Ja już wstępie z KB dogadałem kwestię wykreślenia kanału grawitacyjnego z salonu, on to załatwi w dzienniku, natomiast w dalszym ciągu szukam kominiarza, który wykona odbiór. Narazie wyjaśniłem kwestię braku nawiewu w kotłowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj kominiarz, choc zgadzal się z brakiem WG w pomieszczeniu technicznym z kotlem kondensacyjnym i w salonie z kominkiem, to wymagal jeszcze raportu z pomiarow wydajnosci wentylacji.

Sam tego nie mogl zrobic, gdyz nie posiadał uprawnien. Znalazlem tskiego, ktory uprawnienia posiada, przyjechal, pomierzyl, zrobil odbiór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na jakiej podstawie KB doprojektował sąsiadowi schody?

:) okazuje się, że różne cuuuda dzieją się na budowach, jedni wchodzą w ( niekiedy podważają ) kompetencje innych, inni zaczynają " projektować " lub interpretować to, co jest czarno na białym w projekcie bo tak " łatwiej i taniej ", a potem jakoś odpowiedzialność się rozmywa za "nowe" rozwiązania projektowe".

Co do KB, który doprojektował schody - może jednocześnie jest / był projektantem tego obiektu i posiada i takie, i takie uprawnienia ? kto wie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoria (przepisy) i praktyka w budowlance nie zawsze ida ze sobą w parze :) najlepszy przykład to ten mój kanał WG przy kominku w salonie w którym mam zaprojektowaną WM. Wg mojego architekta musi być, Pan twierdzi że to bez sensu, mój KB mówi, że wykreśli wpisem do dziennika, a i tak decydujący głos będzie miał kominiarz odbierający instalację :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...