Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Problem ze swądem z kominka


Lucasso

Recommended Posts

Witam, w nowo wybudowanym domu postawilismy kominek z wkładem żeliwnym, wkład został umieszczony we wnęce z pustaka ceramicznego są to ściany budynku, dodatkowo wykonałem obudowę kominka z płyty krzemiankowej o grubości 3cm, plyty kleilem dedykowanym klejem tylko na krawędziach,wkład ma podłączony dolot zimnego powietrza z dworu, na froncie u dołu jest wlot powietrza a na gorze wylot ciepłego powietrza a jeszcze wyżej zrobiłem komorę rozprężną z kartkami wentylacyjnymi, płyty krzemiankowe z przodu zostały pokryte klejem i zatopilem siatkę aby zapobiec pęknięciom całość została pomalowana magnatem. Problem polega na tym, że po rozpaleniu czuć nie przyjemny zapach z kominka i nie jest to zapach z paleniska, sam kominek rozpalalem w w sumie ok. 30 razy i za każdym razem było czuć ten zapach, przy suficie zapach był intensywnijszy , w domu mamy teraz małe dziecko wiec nie rozpalam w tym roku ze względu na ten swąd. Bardzo proszę o poradę co mam z tym zrobić, może gdzieś popełniał błąd w budowie, zastanawiam się czy nie zawołać kominiarza, bo mam przeczucie, ze ten zapach może być trujący, z góry dziękuję za pomoc

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hym.. a jaki to zapach ? jak byś to określił ? pytam bo u mnie też mam taki dziwny chemiczny zapach, wydaje mi się że intensywniejszy u góry ( przy suficie ) i w sumie nie wiem co to, na pewno nie jest to zapach spalin czy dymu, czasami jest bardziej intensywny a innym razem mniej. Zabudowę kominka mam podobnie jak opisałeś swoją, też z tych płyt.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio dyskutowaliśmy w wątku, gdzie też capi, ale nie doszliśmy dlaczego. Wydaje mi się jednak, że to był jakiś dziwny wyjątek.

 

Wszystkich kominków w których montujemy wkłady kominkowe, lub paleniska piecowe wykonane z jakiegoś metalu, dotyczy ten sam problem....http://blog.kominki-batura.pl/chemiczne-zapachy/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź nagrzewanie newralgicznych miejsc obudowy (górne okolice ramki/drzwi, kratek wylotowych itp) czy przypadkiem siatka się nie nadtapia, ew jak.napisał Dunte - farba. No i pytanie, czy wygrzałeś porządnie wkład po montażu - często pomaga "ostre" palenie (teraz też możesz - pootwieraj wszystkie okna/drzwi i napal mocno).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję wszystkim za porady, jak tylko uda mi się rozpalić kominek sprawdzę go termometrem laserowym w podanych miejscach, może rzeczywiście ramka na tyle się nagrzewa, że działa na klej lub siatkę w tym miejscu, ale nie chce mi się wierzyć, że siatka reaguje wyżej na całym froncie, siatkę i klej dawałem od zewnętrznej strony, od środka jest surowa płyta krzemianowa, bez żadnego gruntu i farb. Rozpalę, wybadam i się odezwę :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...